16 Haziran 2024 Paz

Ordu Üniversitesi Akkuş Öğrenci Yurdunun Neden Hizmete Açılmadığını Açıkladı. Ancak Konuya Nasıl Bir Çözüm Bulanacağına İlişkin Net Bir Cevap Sunamamıştır.

Ordu Üniversitesi

Akkuş Öğrenci Yurdunun

Neden Hizmete Açılmadığını Açıkladı.

Ancak Konuya Nasıl Bir Çözüm Bulanacağına İlişkin

Net Bir Cevap Sunamamıştır.

Akkuş Meslek Yüksekokuluna Ait Öğrenci Kalmayan Atıl Durumdaki Yurt Binası Hakkında İhsan ÇAM’a yapılan açıklama şu şekildedir.

“Akkuş Kız Öğrenci Yurdu olarak kullanılan binamız 2017 yılında yayımlanan Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliğine uygun olmadığı için kapatılmış olup, öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi için Akkuş Belediyesi ve Akkuş Ziraat Odası Misafirhanelerinde öğrencilerimize barınma hizmet sunulmuştur.
Barınma sorununa kalıcı çözüm bulmak için Kredi Yurtlar Kurumu ile resmi görüşmelerde bulunularak okul bahçesindeki binamız Kredi Yurtlar Kurumuna tahsis edilmiştir. Tahsis edilen yapı yurt binası şartlarını sağlamadığı ve 2020 yılında yayımlanan Yükseköğrenim Özel Barınma Hizmetleri Yönetmeliğine uygun olmadığı için yurt binası olarak hizmete girememiştir.
                 Bilgilerinize arz ederim.”
Ordu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Akkuş İlçesi İnternet Sitesi: Ordu Üniversitesi cevap için teşekkür ederiz. Ancak konu ortada kalmış gözüküyor. Bundan sonra nasıl bir yol izleneceği hakkında bir açıklamanız olmadığı gibi. Yurt binasını yıkıp yıkmayacağınızı da belirtmemişsiniz. Tüm Akkuşlular ve Akkuş ilçesinde okuyan Öğrenciler konu hakkında acil çözüm bekler iken verilen cevap tatminkar bir cevap değildir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar