2 Aralık 2023 Cts

Ordu Üniversitesinin, Akkuş Meslek Yüksekokuluna Bakışı

Ordu Üniv. İnternet Sitesinde Akkuş MYO Nasıl Gözüküyor

 

Ordu Üniversitesinin

Akkuş Meslek Yüksekokuluna

Bakışı

Ordu Üniversitesinin İnternet Sitesini, Akkuş Meslek Yüksekokulu Açılması Konusu gündeme geldiği günden beri yaklaşık 3 senedir çok sıkı takip ediyoruz. Neden takip ediyoruz. Acaba Akkuş Meslek Yüksekokulu ile ilgili olarak yeni bir gelişme oldu mu diye?

2 Sene Önce Yök tarafından, resmen açılan Akkuş Meslek Yüksekokulunun durumunu ve okul ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmek için nerede ise her gün Ordu Üniversitesinin İnternet Sitesini takip ediyoruz. Üniversitenin sitesini açtıktan sonra

AKADEMİK BİRİMLER sayfasını açıyoruz. Bu sayfa açılınca tüm okulların isimleri gözüküyor.

MESLEK YÜKSEKOKULLARI sayfasını açıyoruz. Açılan sayfada ise tüm meslek yüksekokulların adları gözüküyor.

AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU sayfasını açıyoruz karşımıza çıkan sayfa ise aşağıdaki sayfadır.

 

 

Peki diğer meslek yüksekokulları sayfasında durum nasıl. İşte sıkıntı da burada zaten Ordu Üniversitesine bağlı diğer meslek yüksekokulları sayfaları ise düzenlenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Geniş bilgiler ile düzenlenmiş.

Ancak, Akkuş Meslek Yüksekokulu Sayfası ise farklı

Ordu Ünivesitesinin internet sitesini inceledikten sonra, okula bağlı diğer meslek yüksekokulları sitelerini inceledikten sonra, bizde site yönetimi olarak diyoruz ki, demeki Ordu Üniversitesinin AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULUNA bakış açısı bu kadar. Demek ki İlçemizdeki MYO'na bu kadar önem veriyor.

Neden bu satırları yazıyoruz. Hangi kurum, hangi kişi yada her kimse, Akkuş İlçesi ve  Akkuşluları küçük düşürecek her türlü hareketten kaçınmaldır.

Şimdi Ordu Üniversitesine soruyoruz.

İnternet Sitesi niçin yapılır. Kurumu tanıtmak için değilmi? Peki kurum 2 sene önce kurulan Akkuş Meslek Yüksekokulunu tanıtmaktan neden çekiniyor?

Ordu Üniversitesi, Akkuş Meslek Yüksekokuluna Müdür ataması yapmadı mı? yaptı.

Akkuş Meslek Yüksekokuluna açılacak bölümü belirlemedi mi? belirledi.

Rektör dahil olmak üzere Üniversiteden onlarca kişi Akkuş'a gelip okulun binasını görmedi mi? gördü.

O HALDE NEDEN ORDU ÜNİVERSİTESİ İNTERNET SAYFASINDA, ÜNİVERSİTEYE BAĞLI MYO OKULLARININ İNTERNET SAYFALARINI DÜZENLİYORSUNUZ DA, AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULUNUN SAYFASINI DÜZENLEMİYORSUNUZ. BU SAYFAYI DÜZENLEMEK İÇİN ELİNİZDE FOTOĞRAF YOK İSE www.akkusilcesi.com internet sitesinde istediğiniz kadar okul fotoğrafı bulabilirsiniz. Okul Müdürünün adını yazabilirsiniz. Okulun kurulduğu tarihi yazabilirsiniz. Okulda resmen açılacak olan Ormancılık Bölümünü yazabilirsiniz. Tüm bu işleri yapmak ve sayfayı düzenlemek bir iki saat içinde olcak işlerdir.

Peki neden Akkuş Meslek Yüksekokulunun internet sayfasını yukarıda açıkladığımız şekilde düzenlemeyip de, hizmete açılmasını yapmayıpta,  ilgisi ve ilakası olmayan bir sayfanın açılmasına izin veriyorsunuz.

Hiç düşündünüz mü bu davranışın, Akkuşlulara hakaret olduğunu, 270 bin Akkuşluyu rencide ettiğini, dahada ileri gidip 270 bin Akkuşlu ile dalga geçiyor durumu olacağını neden düşünmediniz. Tüm bunlardan sonra akıllara şu soru gelmez mi? Demek ki, Ordu Üniversitesinin Akkuş Meslek Yüksekokuluna bakış açısı bu kadar diye.

Akkuş İnternet Sitesi olarak, Ordu Ünversitesinden isteğimiz. Akkuş Meslek Yüksekokulunu kabullendiyseniz lütfen internet sayfanızdaki MYO sayfamızı düzenleyin. Kabullenme olmadı ise hiç olmaz ise adını yayınlamayın da şu anki alakasız bir sayfa ile Akkuşlular karşı karşıya gelmesinler. Bu durumu fark etmeyen yada fark edip de ilgilenmediyse Okul Müdürümüzü de daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yüksekokul Derneğimizi de bu tür konuları takip etmeye davet ediyor ve okulun internet sayfasının düzenlenmesi için ilgililerle görüşmelerini tavsiye ediyoruz.

Sayın yetkililer lütfen karşınızda Ordu İlini bir ilçesi ve Türkiye Cumhuriyetinin bir ilinin ilçesi var. İlçe Nüfusuna kayıtlı 207 milyon insanı var. Lütfen bir ilçeyi ve ilçe insanlarını rencide edici, hakaret boyutlarına ulaşan davranışlardan kaçınalım. Birde bu işlemler sanal alemde oluyor ise, bir kez daha dikkatli olunmalı, çünkü dünya bu durumu izliyor.

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Akkuş MYO maalesef siyasi çıkarlar uğruna, CHP li bir Belediye Başkanının döneminde aman başkan prim yapmasın diyerek , Akkuş’luyu kaderi ile baş başa bırakmak pahasına , 2011 Genel Seçimlerinden önce bölge siyasilerinin elinde bir koz olarak kalmak üzere Haziran 2011 tarihine ertelenmiştir. Rektörde dahil olmak üzere 2010 yılında Akkuş MYO’na öğrenci almayacaklarını bildikleri halde, kendi hesapları alt üst olmasın diye bir daire amirimiz de günah keçisi ilan edilmeye çalışılmış sanki tercih kılavuzunu yada ek kontenjanı bu daire amirimiz belirliyormuş gibi suçlu ilan edilmeye çalışılmıştır. Rektörün Mart ayında Akkuş’ta yapılan MYO açılış panelinde MYO’ nu açtık bu sene öğrenci alacak demesine rağmen Üniversite yönetimi senato toplantılarına bir türlü Akkuş MYO dosyasını dahil etmemiş her ne hikmetse Haziran ayına kadar Rektörlük’de bekletilmiş tercih kılavuzu netleştikten sonra YÖK’e göndermiştir. Bu bürokratik engelin MYO’nun açılmasını geciktirici bir plan olduğu apaçık bellidir.

    Bu ilçede çoğu esnaf siftah yapmadan kepenklerini kapatmaktadır. İki elin parmak sayısı kadar esnaf hariç diğer esnafın hali içler acısıdır. Evine ekmeği zor götürürken bağ-kur primi , esnaf kefalet taksidi , maliye borcunu kara kara düşünmektedirler (Allah yardımcıları olsun). Bu duruma bir çare bulunmazsa dükkanını kapatıp büyük şehirlere gitmeyi yada eline bir dilekçe tutuşturup kaymakamlıktan yardım alabilmek için kuyruklarda beklemeyi düşünen çok esnaf vardır. Kış kapıya dayanmış sobasında kömür yakabilmek için Başbakanlık kömürünün yolunu gözetlemektedirler.

    MYO derneği ve belediyenin MYO için yaptıkları çalışmalar takdire şayandır. Derneğe yardım için söz verdikleri halde sözlerini yutanlara rağmen özveri ile bu işe baş koymuşlar yapabileceklerinin çok üzerinde işler başarmışlardır. Okulun bu sene öğrenci almasına engel olmak veya öğrenci alınmasını sağlayabilecekleri halde kıllarını kıpırdatmayanlar bu arkadaşlar başta olmak üzere tüm Akkuşlulara hakaret etmişlerdir. Allah siyasi rant elde edebilmek için Akkuş MYO’ nu kullananların heveslerini kursaklarında bıraksın demekten başka elimden bir şey gelmiyor.

    İhsan Bey haberinizde 270 milyon Akkuş’lu demişsiniz. Herhalde 270 bin olacaktı sanırım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar