18 Mayıs 2024 Cts

ORDU TARIM MÜDÜRLÜĞÜ AKKUŞ İLÇESİNDE GIDA TÜKETİMİ HAKKINDA SEMİNER VERDİ

{mosimage}

 Gıda Uzmanları Akkuş’ta

Ordu Tarım İl Müdürlüğü tarafından Akkuş’ta verilen seminerde, gıda tüketiminde dikkat edilmesi gerekenlere karşı öğrenciler bilgilendirildi.

Akkuş İMKB YİBO Çok Amaçlı Spor Salonu’nda İl Tarım Müdürlüğü tarafından verilen seminerde, Ordu Tarım İl Müdürü Kontrol Şube Müdürü Şaban Akpınar öğrencilere bilgi verdi. “Gıda Tüketimi” konulu seminerde, gıda alımında ve tüketiminde dikkat edilmesi gereken kurallar slâyt gösterisi eşliğinde anlatıldı.

Akkuş İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI, bilinçli tüketimin sağlanması için ilçenin diğer okullarında da bu seminerlerin düzenleneceğini ve öğrencilerin bilgilendirileceğini kaydetti. Haber Kaynağı: Ünye Hizmet TV İnternet Sitesi

Akkuş İnternet Sitesi Yorumu: Tarım Müdürümüzün görüşlerine aynen katılıyoruz. Ayrıca bu görüşlere ilavelerimiz bulunmaktadır.

Ordu Tarım İl Müdürlüğüne sesleniyoruz. Basından takip ettiğimiz kadarı ile gerek Ordu Merkez ve diğer bir çok ilçede tarım, hayvancılık, arıcılık, çeviz yetiştiriciliği, avcılık ve benzeri konularda bilinçlendirme toplantıları ve seminerler verdiğinizi takip ediyor ve sabırla karşı haber yapmayarak sıranın ne zaman Akkuş’a geleceğini bekliyorduk. Nihayet sıra Akkuş’a gelmiş öncelikle teşekkür ederiz. Ancak Akkuş İlçesi Tarım, hayvancılık vs bir çok konuda bilgiye o kadar ihtiyaçı varki lütfen bu seminerleri İlçe Müdürümün de dile getirdiği gibi tüm okullarda, her köyde yapılmasını istiyoruz.

İl Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, sizlere bunların yanında bir çağrımız daha var. Köylerdeki bilinçlendirme toplantılarını ve seminerlerini herkesin köyüne döndüğü Temmuz ve Ağustos aylarına denk getirseniz inanın çok başarılı sonuçlar alınacaktır. Diğer aylarda 20 kişinin katıldığı seminerlere 7. ve 8. aylarda yüzlerce kişi katılacaktır. Sizler seminer zamanlarını bizlere bildirseniz sitemizde haber yaparak gurbetten katılımların olması için elimizden gelen desteği vereceğimizi şimdiden beyan ederiz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar