20 Mayıs 2024 Pts

Ordu Özel İdaresi Turizm Yatırımları İçin 512 Bin TL Ödenek Ayırdı. Peki Akkuş’a Ne Kadar Turizm Yatırım Ödeneği Ayrıldı.

Akkuş İlçesine Turizm Yatırımı İçin Devlet Ödeneği Ne Zaman Ayrılacak

 
 
 
Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne
 
2009 yılında İl Özel İdaresi kaynaklarından
 
512 bin TL ödenek aktarıldığı öğrenildi.
 
AKKUŞ İLÇESİNE NE KADAR ÖDENEK AYRILDI?
 
TURİZM YATIRIMI OLARAK HANGİ ÇALIŞMALAR YAPILDI?

Kültür ve turizm kenti olma yolunda atılımlar yapması hedeflenen Ordu'da, bu amaçla hem bakanlık hem de İl Özel idaresi kaynaklarından ödenek ayrılıp, ilin turizm potansiyeli arttırılmaya çalışılıyor.

 Bu amaçla 2009 yılında İl Özel İdaresi kaynaklarından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne 512 bin 76 TL ödenek aktarıldı.

 Bu kapsamda tanıtım ürünleri yaptırma amacıyla aktarılan 83 bin 584 TL'lik kaynağın 76 bin 374 TL'si kullanıldı. Yine yıl içerisinde Fatsa ilçesinde bulunan Cıngırt Kalesi'nin projelendirilmesi için 40 bin TL, İkizce Gençağa Kalesi'nin projelendirme projesi için 40 bin TL, özel güvenlik görevlisi alımı için 15 bin TL, her türlü kitaplık hizmetleri için 30 bin TL, fuarlarda stant kiralayıp ilin tanıtımınım yapılması için 156 bin TL, Korgan ilçesi Yalman Tepesi'nin projelendirilmesi için 30 bin TL, sektörel istatistikleri toplamak, derlemek ve sunma gideri için 900 TL, Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası nazım imar planı yapım projesi için 100 bin TL, Merkez Kurul Kayalıkları onarım projesi için 54 bin 592 TL ve seyahat acentelerine Ordu'yu tanıtma gideri olarak 2 bin TL ödenek aktarıldı.

2009 yılında çeşitli nedenlerden dolayı Gençağa Kalesi projesi, Perşembe Yaylası nazım imar planı projesi ve Yalman Tepesi'nin projelendirmesi için aktarılan ödeneklerin kullanılamadığı öğrenildi.

 

Related Articles

1 Yorum

  1. bizim akkuş bu tanıtımların ve projelerin neresinde bizim argan yaylamız türkülere konu olan keltepemiz harika bir doğayla trekink alanlarımızın yapılması ve tanıtılmasını göremedim bir projemizdemi girmedi ya insan kendini üvey ilcede yaşıyor zannediyor.bari bundan sonrası için birşeyler yapılmalı diye düşünüyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar