28 Ocak 2023 Cts

Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ’ ın İstiklal Marşı’nın Kabülünün 88.nci Yıldönümü Mesajı

İstiklal Marşımızın kabulünün 88. yıldönümünü milletçe duygu birliği içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ’ ın

İstiklal Marşı’nın Kabülünün

88.nci Yıldönümü Mesajı

İstiklal Marşımızın kabulünün 88. yıldönümünü milletçe duygu birliği içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla ve büyük fedakarlıklarla kazanılan istiklal mücadelesini muhteşem mısralarıyla İstiklal Marşı’mızda ebedileştirmiştir.

Milletimizin vatan sevgisi, istiklal aşkı ve milli mücadele ruhu, en derin ve gerçek anlamıyla bu mısralarda ifadesini bulmuştur. İstiklal mücadelemizin ölümsüz destanı, bugün de milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olmaya devam etmektedir.  Milli Marşımız, tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak İstiklal mücadelesini kazandığını anlatan bir tarihi vesika niteliğindedir. İnanıyorum ki, milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu duygu birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edeceğiz.

Bu ruhla, Cumhuriyetimizi; 100’üncü yılına hazırlamaya, medeni milletler camiasında hak ettiği güce ve itibara ulaştırmaya, istiklal mücadelemiz gibi istikbal mücadelemizi de başarmaya kararlıyız. 

Bunun için, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetleri aşma hedefi etrafında birleşerek, daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azim ve inançla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 88. yıldönümünü kutluyor, milli şairimiz, büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

Ayhan YILMAZ

Ordu Milletvekili

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar