22 Şubat 2024 Per

Ordu Milletvekili Av.Mustafa HAMARAT’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Yarınlar Cumhuriyetle, Demokrasiyle İnsan hak ve hürriyetleri, çağdaş değerleri ile mücehhez bir büyük Türkiye’ye şahitlik edecektir.

Ordu Milletvekili Av.Mustafa HAMARAT

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısı ile bir mesaj yayınladı,

HAMARAT Mesajında;

Sample ImageCumhuriyetimizin 85.yılı Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşku ile kutlanmaya başlanmıştır. Cumhuriyet, tarihimizdeki en büyük ve en önemli olaylardan biridir. Bizi biz yapan ve devleti de bizim bir büyük uygarlık modelidir.

29 Ekim 1923’te gerçekleştirilen, büyük  bir devlet-millet kucaklaşmasıdır. Milletimiz , Cumhuriyetle birlikte, onurlu ve eşit haklara sahip ,hür ve bağımsız olarak, çağdaş uygarlığın onurlu ortaklarından biri olarak ayaktadır.

Bu bayram, vatandaşlık bayramıdır; hepimizin bayramıdır. Cumhuriyet, milli gayret ve azmin eseridir. En zor şartlar altında yürütülen Kurtuluş Savaşı zaferimizin zirvesi olan Cumhuriyetin amacı, Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmaktır. Manevi ve maddi bakımdan yüceltmektir. Bu gün ülkemiz her zamankinden daha güçlü daha müreffehtir.

Yarınlar Cumhuriyetle, Demokrasiyle İnsan hak ve hürriyetleri, çağdaş değerleri ile mücehhez bir büyük Türkiye’ye şahitlik edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü ve Silah arkadaşlarını, Ülkemizin,Devletimizin ve Milletimizin Bekasının yılmaz bekçileri Kahraman Şehit Mehmetçiklerimizi şükran ve minnetle anarken, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutlar sağlık esenlik,huzur ve barış dolu günler dilerim. dedi

Av.Mustafa HAMARAT
Ordu Milletvekili
Adalet Komisyonu Üyesi

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar