17 Haziran 2024 Pts

Ordu İlinin En Başarılı Projesi Akkuş Ziraat Odasının Yaptığı Çalışma

Ordu bölgesinde uygulanan projeler içerisinde başarıyla sonuçlanan en iyi projenin Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak yürüttüğümüz eğitim projesi olduğunu söylediler.

AB HİBE DESTEKLİ TR 90 DOKAP PROJE UYGULAMALARI

Finans ve İhale Biriminden gelen
proje izleme ve değerlendirme uzmanları tarafından denetlenmiştir.
 
Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak 2008 yılı içinde A.B Hibe destekli TR 90 DOKAP düzey 2 bölgesinde uygulamasını başarıyla bitirdiğimiz "Akkuş ve Köyleri Çiftçi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi" Projemiz Ankara Merkezi Finans ve İhale Biriminden gelen proje izleme ve değerlendirme uzmanları tarafından  denetlenmiştir.
Danışmanlık merkezimizi yerinde inceleyen uzmanlar yaptıkları açıklamada; Ordu bölgesinde uygulanan projeler içersinde başarıyla sonuçlanan en iyi projenin Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak yürüttüğümüz eğitim projesi olduğunu söylediler.
Projemizde 45 erkek 15 bayan olmak üzere toplam 60 kişilik hazırlanan ve verilen bütçe ile 400-450 adet çiftçimizin Oda imkanları kullanılmadan eğitimleri başarı ile sürdürüldü. Bu durum yetkililer tarafından takdir ile karşılandı. Projemiz çiftçilerimize faydalar sağlamış olup yapılan eğitim çalışmaları sonucunda çiftçilerimiz Modern tarım tekniklerine geçiş sağlamış, üretimlerini yaptıkları tarımsal faaliyetleri bilinçli bir şekilde gerçekleştirmeye başlamışlardır.
Oda başkanımız Ahmet KAYA Proje izleme ekibi ile yaptığı görüşmelerde; Projemiz süresince eğitim alan çiftçilerimiz dışın da köyleri uzak olan eğitime katılamayan çiftçilerimiz için Ziraat Odası Başkanlığı olarak belirlediğimiz 5 pilot bölge olarak belirlediğimiz köyler de odamız teknik elemanları ile çiftçilerimizin modern tarım tekniklerinden yararlanması için her türlü desteği sağlayacağını belirtti. Haber: Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı

Related Articles

1 Yorum

  1. YILLARDIR İZLEDİĞİNİZ, İLÇEMİZİN KURTULUŞU İÇİN CAN SİMİDİ OLAN PROJELERİNİZDEN DOLAYI SİZLERİ TEBRİK EDER, BAŞARILARINIZIN ARTARAK DEVAM EDECEĞİNDEN HİÇ KUŞKUM YOK DİĞER GİRİŞİMCİLERİMİZEDE ÖRNEK TEŞKİL ETMESİNİ DİLİYORUM,SAYGILAR SUNUYORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar