30 Eylül 2023 Cts

Ordu İlinin 33 Altın Çocuğuna Ödülleri Verildi. Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü Bu Çocuklardan Kaç Öğrenci Akkuş’tan Yetiştirilip Başarı Kazanarak Ödül Aldı? İsimlerini Belirtirseniz Tüm Akkuşlular’da Bu Çocukları ve Öğretmen ile Eğitimcileri Alkışlayacaktır

Kaç Öğrenci Akkuş İlçesinden

Ordu İlinin 33 Altın Çocuğuna Ödülleri Verildi.

Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü

Bu Çocuklardan Kaç Öğrenci Akkuş'tan Yetiştirilip

Başarı Kazanarak Ödül Aldı?

İsimlerini Belirtirseniz Tüm Akkuşlular'da

Bu Çocukları ve Öğretmen ile Eğitimcileri Alkışlayacaktır.

Altın Çocuklara Altın Ödüller

Ordu’nun 33 Altın Çocuğu, Ordu Valiliği ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, ödüllendirildi.

Ordu Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında YGS, LYS, SBS ve Uluslar arası yarışmalarda dereceye giren “Ordu’nun Altın Çocukları”na Ordu Valiliği, İl Genel Meclisi toplantı salonunda ödülleri verildi.

Ödül törenine, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Ordu İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey, , ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, İl Genel Meclis Başkanı Engin Tekintaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Demiröz, bazı daire Müdürleri ve ödül almaya hak kazanan öğrenciler ve aileleri katıldı.

-İYİ İNSAN VE İYİ VATANDAŞ OLMAK ÖNEMLİ-

Ordu Valisi Orhan Düzgün, “Her şeyden önce iyi insan, iyi vatandaş olmak ve ondan sonra iyi bir meslek sahibi olmaktır” dedi.

Ordu’nun altın çocukları ödül töreninde konuşma yapan Vali Düzgün, ödül alan öğrencilerin başarılı olmasına vesile olan öğretmen ve velilerine teşekkür ederek yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Başarıyı ödüllendirerek ilimizdeki başarı oranını daha da arttırmak çocuklarımız gençlerimiz için bunu bir teşvik unsuru olarak sağlamak amacıyla değişik alanlarda yaptığımız gibi eğitimde de dereceye giren çocuklarımızı bugün il milli eğitim müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu program çerçevesinde ödüllendirmekteyiz. Ben bu çocuklarımızın gençlerimizin yetişmesinde emeği olan başta öğretmenlerimiz olmak üzere ailelerine teşekkür ediyorum. Bu başarıyı yakalayan öğrencilerimizi kutluyorum. Bu gençlerimiz bugüne kadar belli bir başarıyı gösterdiler, bundan sonra önlerinde uzun bir ömür ulaşabilecekleri bir hedef var.

-BU BAŞARININ DEVAMINI DİLİYORUM-

Hedefi yakalamak için gençlerimiz buna inandıkları taktirde ulaşmak istedikleri hedefe ulaşarak azim ve kararlılıklarını bugün sağlamış oldukları bu başarıyla elde edebilecekler. Bu başarılarını devam ettirerek, iyi bir evlat iyi bir meslek sahibi olarak göstereceklerdir. Tabii iyi bir meslek sahibi olmak önemli ondan önce daha da önemlisi iyi bir insan olmak, burada onların daha iyi bir evlat daha iyi bir vatandaş olmaları için anne ve babalara önemli görevler düşüyor her zaman hayatta en yüksek puanı alan mutlu kimse olamamaya bir çok öğrencimiz ve veli burada değil, bu vesileyle ben önemli olan iyi vatandaş, iyi insan olmak diyorum. Bundan sonra birde iyi meslek sahibi olmaktır diyorum. Bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin çocuklarına bu şekilde yaklaşmaları bence önemli olduğunu düşünüyorum ve bu başarının elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. 

-7 BİN 321 ÖĞRENCİ SINAVA KATILDI- 

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Demirez ise, “İlimizden sınavlara 7 Bin 321 öğrenci girmiş olup buların 69’u Tıp, 65’i Hukuk, 267’si Mühendislik Fakülteleri olmak üzere toplam 2 Bin 905 öğrencimiz yükseköğretime yerleşmiştir” dedi.

-33 ÖĞRENCİYE ÖDÜL VERİLDİ-

Başarının sırrını keşfetmiş olan öğrencilerden 33 öğrencinin ödül almaya hak kazandığını ifade eden Demiröz şunları söyledi: Hiç şüphesiz ki; Eğitimin ve Öğrenmenin öneminin gün geçtikçe belirginleştiği günümüzde, toplumların gelişimlerinin göstergesi, eğitim alanındaki başarıları ile doğru orantılıdır. Her insanın en büyük arzusu kendi alanında bir iş başarmak, kendi yeteneklerini ortaya koymak ve neticesinde mutlu olmaktır. Bugün burada başarmanın sırrını keşfetmiş 33 sevgili öğrencimizin, başarı yolunda ulaştıkları hedeflerini takdir etmek ve daha başka başarılara imza atmalarını dilemek için toplanmış bulunuyoruz.

-2 BİN 905 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ-

Şüphesiz ki; marifet iltifata tabidir. Tüm marifetlerini başarmak için sarf edenler, başarıyı elde ettiklerinde ne kazanacaklarını en iyi bilenlerdir. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında YGS Sınavına ilimizden 7 Bin 321 öğrenci girmiş olup buların 69’u Tıp, 65’i Hukuk, 267’si Mühendislik Fakülteleri olmak üzere toplam 2 Bin 905 öğrencimiz yükseköğretime yerleşmiştir. Bu amaçla geçtiğimiz yıl içerisinde Yükseköğretime geçiş sınavı, seviye tespit sınavı ve çeşitli uluslar arası yarışmalarda farklı başarılar elde etmiş ve ilimizin gururu olmuş sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyor, geriden gelenlerin abla ve ağabeylerini kendilerine örnek almalarını istiyorum. Onların yetişmelerinde emeği geçen değerli meslektaşlarımıza ve ailelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

Ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödüllerini, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey ve ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç tarafından takdim edildi.

Ödüllendirilen öğrenciler
SBS sonuçlarına göre 500 tam puan alan öğrenciler: Şevval Akan, Hilal Günaydın, Eda Nur Tezgel, İrem Gül Yılmaz, Anıl Cengiz, Hasan Alper Güneş
Çek Cumhuriyetinin Prag kentinde yapılan 7. Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında dereceye giren öğrenciler: Asu Özince, Şule Güreşçi, Selin Özcelep, Feyza Arslan, Senanur Duyar
LYS başarı sıralamasında ilk 1000'e giren öğrenciler: Burak Yeşilalan, Yunus Günegül, Anıl Alp, Ertuğrul Kağan Sarı, Mustafa Yasin Yılmaz, Buse Yaşar, Batuhan Yazıcı, Burak Can Marangoz, Dilara Kara, Yeşim Gül Saylan, Kübra Kır, Barış Boz, Zeynep Önem, Ercan Yeşiltaş, Numan Yılmaz, Tolga Poyraz, Uğur Kaya, Alican Arslan
8.sınıflar SBS sınavında başarı sıralamasında ilk 1000'e giren öğrenciler: Merve Nur Kendigelen, Ayşegül Değer, Selih Özcelep, Yunus Emre Yılmaz

ORDUAKSİYON.COM

 

Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü

Bu Çocuklardan Kaç Öğrenci Akkuş'tan Yetiştirilip

Başarı Kazanarak Ödül Aldı?

İsimlerini Belirtirseniz Tüm Akkuşlular'da

Bu Çocukları ve Öğretmen ile Eğitimcileri Alkışlayacaktır.

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Sayın site yönetimi Ordunun altın çocukları ödül töreninde ödül almaya hak kazanan öğrenci ilk bine giren Akkuş Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Ayşegül DEĞER dir. Bilgilerinize…

    Site Yönetimi: Sayın İlhan GÜMÜŞ, vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederiz.

    Ayşegül DEĞER kızımızı tebrik ediyoruz. Daha nice başarılar dileriz. Bu kızımızın yetişmesinde emekleri geçen Öğretmenlerimizi, İdarecilerimizi ve ailesini tebrik ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar