12 Nisan 2024 Cum

Ordu İl Tarım Müdür yardımcısı İshak Hacıkamiloğlu Akkuş Ziraat Odası Başkanlığına Ziyarette bulundu

Oda Başkanı Ahmet KAYA öncelikle Tarım il Müdür yardımcımız İshak Hacıkamiloğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra Başkanlığımızın Çiftçilerimize yönelik yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarını dile getirdi.

 

 

Ordu İl Tarım Müdür yardımcımız İshak Hacıkamiloğlu

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığına Ziyarette bulundu.

Oda Başkanı Ahmet KAYA öncelikle Tarım il Müdür yardımcımız İshak Hacıkamiloğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra Başkanlığımızın Çiftçilerimize yönelik yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarını dile getirdi. Faaliyetlerimizin çiftçilerimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda devam edeceği hususunda bilgiler verdi.


Tarım İl müdür yardımcımız ishak Hacıkamiloğlu da Odamızın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini Çiftçilerimiz ve Akkuş İlçesi için faydalı çalışmalar olduğunu söyledi .Tarım İl Müdür yardımcımız ayrıca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesine dair 2009 yılı başvurularının devam ettiği açıklamasını yaptılar.


Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin çiftçilerimiz tarafından kullanılmasını yaygınlaştırmak daha kaliteli üretim yapılmasını sağlamak,zor şartlarda çalışan çiftçilerimizin iş gücü ve beden gücünü azaltmak,çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak için makine ekipman alımları desteklenmesi Akkuş çiftçimiz içinde büyük bir hizmet ve fayda sağlayacaktır.Hibe desteği kapsamında 30 kalem Maine ve ekipman belirlenmiştir.Başvuru yapacak olan çiftçilerimizin başvurularını sadece bir makineye yönlendirmemelerini diğer makine ve ekipmanlarında çiftçimiz için faydalı olacağını belirttiler.


Akkuş’da tarımsal faaliyetle uğraşan çiftçilerimizin bu destekleme programı çerçevesinde yapmış oldukları başvurularda ; Başkanlığımızın da destek ve çalışmaları ile öncelik verilecektir.Yapılan Başvuruların değerlendirme konusunda Tarım İl Müdür yardımcımız gerekli yardımları yapacaklarını söyledi.


Akkuş Ziraat Odası Başkanımız Ahmet KAYA Akkuş İlçemizde çiftçilerimizin Tarımın yanı sıra büyük bir bölümü Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlamaktadır.Ayrıca boş olan tarım arazilerinde kaba yem üretimi içinde uygundur.Fındık tarımının da yapıldığı ilçemizde son fındığa alternatif olarak ceviz yetiştiriciliği ve dayanıklı meyve çeşitlerinin yetiştiriciliği de yapılmaktadır.Çiftçilerimize bu konularda da yapılacak olan desteklemelerde öncelik verilmesi konusunda Tarım İl Müdürlüğünden destek istedi.


Akkuş Ziraat odası başkanlığı olarak Tarım İl müdür yardımcımız ishak Hacıkamiloğlu ‘na ziyaretlerinden ve yapmış olduğu açıklamalardan dolayı ,Başkanlığımızın yapmış olduğu tüm tarımsal faaliyetlerde destekçimiz oldukları için teşekkür eder çalışmalarınızdan başarılar dileriz.


Ahmet KAYA
Akkuş Ziraat Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar