21 Haziran 2024 Cum

ORDU İLİNE AYRILAN DEVLET ÖDENEKLERİNİN NE KADARI AKKUŞ İLÇESİNE GİDECEK

  {mosimage}

Milletvekilimiz Enver YILMAZ , “2007 Yılında Ordu, Köydes Projesinde en büyük payı alan 3. İl…”


   
Milletvekilimiz Enver YILMAZ, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında, Ordu'ya 2007 yılında 58 milyon 121 bin YTL ödenek tahsis edildiğini bildirdi..
Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 2006 yılında  Ordu ilindeki içme suyu, kanalizasyon ve köy yolları çalışmaları için 50 milyon YTL ödenek gönderildiğini, bu yıl ise bu rakamın 58 milyon 121 bin YTL olarak belirlendiğini kaydetti. Ödeneklerin ‘İl Tahsisat Komisyonu’ tarafından ilçelerin köy ve nüfus sayıları dikkate alınarak dağıtımının yapılacağını kaydeden Yılmaz, "Ülkemizde kırsal kalkınmanın sağlanması ve köylerimizin yol, su ve kanalizasyon ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla hükümetimizin başlattığı ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yürütülen Köy Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) 2005 yılında uygulamaya başlanmış ve köylerimizin altyapı sorunları çözüme kadar devam edecektir. “dedi.

    Yılmaz, 2007 yılı için ayrılan bu ödenek ile  Ordu’nun KÖYDES’den en yüksek payı alan iller arasında bulunduğunu da vurgulayarak, ”Ordu ili, geçen yılda ve  bu yılda en yüksek  payı alan  Türkiye genelinde Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan sonra 3. ilimiz olmuştur. Bu ise yapılan  ve yapacağımız hizmetin diğer illerimizden çok daha fazla olacağını ifade etmektedir. Ordu’muzu her yönden müreffeh bir yaşama ulaştırmaya çalışıyoruz. Hemşerilerimizin bu hizmetlerimizi gördüklerini ve gelecekte de göreceklerini biliyor, halkımızı en derin sevgilerimle selamlıyorum.” diye konuştu.

    Muhtarlara da seslenen Yılmaz, KÖYDES projelerinin uygulamalarında  muhtarlara büyük görev düştüğünü de kaydederek, “Muhtarlarımızın gönlü rahat olsun, 2007 yılı sonuna kadar Ordu'da yolu ve suyu kalmayan köy kalmayacaktır.” şeklinde konuştu. Haber Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

AKKUŞ İLÇESİ İNTERNET SİTESİ YÖNETİMİNİN HABER İLE İLGİLİ YORUMU

GELEN ÖDENEKLERİN NE KADARI AKKUŞ İLÇESİNE GİDECEK

HANGİ ÇALIŞMALARDA KULLANILACAK?

MİLLETVEKİLLERİMİZE ÇABALARINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ANCAK AKKUŞ İLÇESİNDEN GÖÇÜ ÖNLEMEYİ DÜŞÜNÜYORSANIZ. ÖNCELİKLE AKKUŞ'UN OLMAZ İSE OLMAZLARININ YERİNE GETİRİLMESİNDE BÜYÜK FAYDA VARDIR. SİTE YÖNETİMİ OLARAK, BİR KAÇINI SAYMAK İSTİYORUZ.

1. AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULU HEMEN AÇILMALI BİZCE EN ÖNEMLİ SORUNLARDAN İLKİ BU. ORDU ÜNİV. YENİ KURULDU. ÜNİV. KENDİSİ ÇALIŞMA YAPACAK, KONU İLGİLİ KURUMLARDA GÖRÜŞÜLECEK, SONRA BAKANLAR KURULUNA GELECEK, GEREKEN YAPILACAK. BU SÜREÇLER OLURKEN AKKUŞ İLÇESİNDE GÖÇ ALABİLDİĞİNE DEVAM ETMİŞ VE AKKUŞ İLÇESİ NÜFUS AÇISINDAN İYİCE KÜÇÜLMÜŞ OLUR. İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUR. HÜKÜMET BU SORUNU ÇOK ACİL ÇÖZMELİ. BİLİNDİĞİ ÜZERE MESLEK YÜKSEK OKULU ARSASINI BELEDİYE HAZIRLADI. AKKUŞLULAR OLARAK BİZLERİN YAPMASI GEREKEN NEYSE YAPMAYA HAZIRIZ. 

2. AKKUŞ İLÇESİNİN 4 ADET GRUP YOLU BULUNMAKTADIR. EN AZINDAN 4 GRUP YOLUNUN HEMEN ASFALTLANMASI GEREKMEKTEDİR. YOL KONUSUNDA NE YAPILIRSA YAPILSIN HARCANAN PARA BİR BAKIMA BOŞA GİDİYOR NEDENİ DE YOLLAR HEMEN BOZULUYOR. TEK ÇARE ASFALTLI YOL. ACİLEN GRUP YOLLARI ASFALTLANIRSA GÖÇ OLAYI DA O ÖLÇÜDE AZALIR

3. Akkuş Yibo Çok güzel bir düşünce emeği geçenlere dua ediyoruz. 5 Belde Belediye Merkezine 5 tane Yibo yapılması acilen gerekli, yada buradaki mevcut okulların bu sisteme dönüştürülmesi gerekmektedir. bunun yanı sıra Akkuş İlçesine acilen çok programlı lise ve ticaret meslek lisesi yapılması gerekmektedir.

4. ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR Yolu genişletilerek ve tehlike arz eden virajlar kaldırılarak 2 gidiş, 2 dönüş şeklinde bölünmüş yol olarak yapılması acil değil. süper acil ve bu yol yapılmamakla Akkuş'un geleceği ile oynanıyor.

5. İçme suyu, Baraj yapılması, işsizlik, Argan Yaylası kayak merkezi, Sağlık Ocaklarına acile Doktor atanması, Çevre İlçelere bağlantı yollarının yapılması için gereken çalışmalar, Belediyelerin hazırladığı projelere destek çıkılması, Akkuş Kaymakamlığı Makamına atanan kaymakam en fazla duran 1 sene durmuyor. (İçişleri Bakanlığı Atama Genelgesi.) Yeni başlayan Kaymakama hayırlı olsun demeden, atamasının başka yere yapıldığını öğreniyoruz. Bu konuya acilen çözüm bulunmasını talep ediyoruz.

Yukarıda saydığımız sorunların çözümlenmesi için yapılan çalışmalar ve düşünceler varsa, Milletvekillerimizin, Ordu Valiliği, Ordu Özel İdare Müdürlüğü, Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü, Akkuş Köydes Birliği, Hükümetin İlçedeki İlçe Teşkilatı, İl Encümenler, Akkuş Belediyesi, Belde Belediyeleri, Akkuş Grup Sağlık Müdürlüğü ve Konu ile ilgisi bilgisi olanların verecekleri cevapları sitemizde yayınlayacağız.

Related Articles

1 Yorum

  1. KÖYLERİMİZE(aMBARGÜRGEN;çÖKEK,kABALI) RAHAT YOLCULUK YAPAMIYORUZ. ÇÜNKÜ YOLLARIMIZ (YOL DENEBİLİRSE)ÇOK KKÖTÜ. BİZ BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİLMİYİZ. OYSA KÖYLERİMİZ DOĞASIYLA BİR CENNET. ARTIK SESİMİZİ LÜTFEN DUYUN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar