30 Eylül 2023 Cts

ORDU İLİNDEKİ İHTİYACI OLAN CAMİİLERE YARDIM YAPILMIŞ AKKUŞ İLÇESİNDEKİ CAMİİLERE YARDIM YAPILDI MI?

 {mosimage}

Camilere Maddi Destek…

Ordu'da inşaatı süren veya onarım görmesi gereken 36 camiye Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 100 bin YTL maddi destek verildiği bildirildi.

AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçe, köy ve beldelerde inşaatı süren, onarım ihtiyacı duyulan camilere konunun bizzat takipçisi olarak yardım yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini söyledi.

Enver Yılmaz, Vakıflar Genel Müdürlüğü kanalıyla inşaatı devam eden, tamamlanma aşamasında olan veya onarım ihtiyacı duyulan camilere, Cami Yaptırma ve Yaşatma Dernekleri’ne aktarılmak üzere her türlü desteği verdiklerini belirtti.

2006 yılı başından Kasım ayı sonuna kadar olan 11 aylık süre içinde 10 ilçede 36 camiye destek verdiklerini belirten Yılmaz, " Ünye'de 1, Fatsa'da 7, merkezde 2, Korgan'da 11, Aybastı'da 3, Gölköy'de 1, Gülyalı'da 1, Kabadüz'de 2, Perşembe'de 5, Ulubey'de 3, cami olmak üzere 36 camiye yaklaşık 100 bin YTL maddi destekte bulunuldu. İbadethanelerimize ve vakıf eserlerimize desteğimiz her zaman sürecektir" dedi. Haber: Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

AKKUŞ MÜFTÜLÜĞÜ İLÇE MERKEZİ VE 35 KÖY İLE 5 BELDE DE İNŞAATI DEVAM EDEN CAMİİLERİN İHTİYAÇLARI İÇİN ÇALIŞMA YAPTI MI? YAPTIĞI ÇALIŞMALARI VALİLİK VE VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE MÜRACAATTA BULUNDU MU?

Akkuş Müftülüğü çalışmaları yaparak ilgili kurumlara müracaat ettiyse, Neden İlçemizdeki bir camiiye yardım yapılmadı.  Bu konuda Akkuş Müftülüğünden Akkuşlular adına cevap bekliyoruz.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar