30.Eyl.2020
ad

Yazar hakkında

Bir Yorum

 1. erdağ ergün

  Adım-soyadım: Erdağ Ergün
  Doğum tarihi:1941
  Doğum yeri:Zonguldak
  Meslek: 40 senelik inşaat müh. (emekli )
  Adresim:kücük Ayasofya cad. kapıağası sok. no:3/8 sultanahmet/İstanbul.
  E-adres te.do@maynet.com.tr
  Dört sene evvel kayınpederden kalma bir dairemiz var oraya yerleştik.
  Buralarda gezerken gördüğüm manzara şöyleydi. Bir Polonya ,Çin gibi ülkeler buraya gelip bir araya toplanıp girişim potansiyeline göre bir bina tutarak hem ülkelerini tanıtıyor hem de ülkelerine ülke mallarını satıyorlar. Dolayısıyla hem te.do@maynet.com.tr kendilerine hem de ülkelerine döviz kazandırıyorlar.
  Bizim ülkemizde ise ne derece zengin el sanatları olduğu hepimizin malumu kızlarımızın,sanatkarlarımızın yaptıkları,geçmişten gelen zenginliklerimiz,hapishanelerde yapılan el sanatları. Kısacası turist geliyor bahsettiğim binalarda cin, Polonya mallarını tanıyor ve alıyor Türk el sanatları işporta ve tezgahlarda parça parça satıldığından ne aradığını bulabiliyor nede ciddi bir satış şekli olmadığından kuşkulu bakışlarla bakıp geçiyor.
  Dileğim odur ki bizde girişime göre bir bina tutup başlayabiliriz. tabii ki katılımcılar karar verecek. Benim düşüncem tutulan binanın oda oda değil daha ekonomik olması icin bir odayı misal alalın bir odada dört duvar var bunun birinde kapı vardır üc duvar katılımcı burada bir duvarı vitrin olarak önünde 1m genişliğinde teşhir masası sahibi olacak demek oluyor ki bu odada üç girişimci olacak o odanın bir tane sorumlusu olacak bir tane bilgisayarı olacak verilen talimatın dışındaki talepleri Bu düşünceye yapacağınız katkı için teşekkürlerimi sunarım. Erdağ Ergün
  girişimci ile çözecek.
  Düşündüm ki Türkiyeye nasıl ulaşabilirim her şehir fen işlerinde meslektaşım var kendi ugraşmasada ilgilenenlere ulaştırır diye düşündüm. Meslektaşlarım isterse burada her şehirden en az bir girişimci ile ücra köşedeki sanatkarın emeğini doğrudan turiste ulaştırmak, şehrinin reklamını yapmak, şehrine turisti davet etmek, turiste şehrinde olan biteni anında turistin önüne sermek gibi vazifeleri olacak bu girişimin dünya şehri İstanbul onunda kalbi Sultanahmetten başlayıp geliştikçe diğer turistik şehirlere yayılmaktır.
  Aynı zamanda da her şehrin tanıtım merkezi olacağından istanbula uğrayan katılımcı şehrin halkı istanbula geldiğinde kendi şehir panosunu ziyaret eder ve fikirleriyle de yönlendirebilir.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ