21 Şubat 2024 Çar

ORDU İLİ GENELİNDE YAPILAN HİZMETLERDE AKKUŞ İLÇESİ GEREĞİ KADAR YARARLANABİLİYOR MU?

AKKUŞ İLÇESİ İÇİN HANGİ HİZMETLER SIRADA
 • AKKUŞ İLÇESİ İÇİN HANGİ HİZMETLER SIRADA

 •  

  • Ünye Çevre Yolu temeli atılması ve yolun yapılacak olmasına Ünyeliler adına yolu kullanacaklar adına ve Akkuşlular adına çok sevindik. Hayırlı olsun.
  • Fatsa Sahilinin genişletilmesi projesinin de temelinin atıldığını öğrendik. Fatsalılara ve parktan yararlanacak herkese hayırlı olsun.
  • Ordu Merkez Boztepe'ye 5 yıldızlı süper otelin yapılacağını ve projeye alındığını öğrendik hayırlı olsun.
  • Ordu Merkez ve ilçelerinde hizmetlerin olduğunu bildiğimiz gibi
  • Akkuş İlçesinde de hizmetlerin olduğu bilinmektedir.

    

ANALİZ: İnkar etmiyoruz! Akkuş ilçesinde hizmetler son senelerde çok yoğun olarak devam etti. Ancak yıllarca Akkuş unutulduğu için, daha önceki Valimizin ilçemize sanırım uzun süre Valilik yaptığı Ordu Valiliği görevinde Akkuş'a bir kez geldiği bilgisi bizlere ulaşmıştı. (Şu andaki Valimiz ilçemizin sorunlarıyla yakından ilgilenmektedir. Site yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.). Unutulan Akkuş'a son zamanlarda yapılan hizmetlerde açık o kadar büyük ki kolay kolay kapanmıyor. Yeterli gelmiyor. İlgili kişiler ve kurumlar Köydes ödeneklerinde Akkuş'a çok yardım yapıldı diyorlar. Doğru olabilir ama yetersiz. Gene diyecekler ki Ordu'nun diğer ilçelerine köydes ödenekleri az oldu. Bu nedenle Akkuş bu dönemde şanslı diyecekledir. Doğru olduğu kadar net değildir. Şu anlamda net değil diyoruz. Ordu Merkez ve Akkuş dışındaki ilçelerine köydes ödenekleri az ama aradaki fark yapılan diğer ödenekler, devlet yatırımları ile kapatıldığı gibi genelde bakıldığı zaman da Akkuş ilçesine yapılan ödenekler ve devlet yatırımları minumum seviyede kalmaktadır.

 • Çayıralan ve Seferli İlköğretim Okulları yapılıyor. Köy yolları çakıl serilip yapılıyor. Yeni yollar ve bazı yolların genişletilmesi çalışmaları devam ediyor. Bunlara teşekkür ediyoruz ama İl geneline bakıldığı zaman tüm bunlara rağmen Akkuş İlçesi için yapılan hizmetlerin az olduğu, yetersiz olduğu bilinmektedir.

  Sözü fazla uzatmadan İl genelinde diğer ilçeler ile aradaki yatırım farkının kapanması için önerimiz şudur:

  • Seçimlere kadar ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR yolunun genişletilmesi ve otoban şeklinde yapılması için projenin onaylanış ve aynı Ünye çevre yolu gibi bu günlerde temelinin atılması ve yola başlanması.
  • Akkuş Lisenin yeniden yapımı için Milli Eğitim Bakanlığında onay bekleyen Lise Projesinin onaylanarak kış gelmeden, Okullar açılmadan Okulun temelinin atılması
  • Akkuş Devlet Hastanesinin Ameliyathanesinin yeniden yapılması projesinin Sağlık Bakanlığından onaylanarak Akkuş Devlet Hastanesi Ameliyathanesinin yeniden yapımına başlanılması ve ayrılan 350 Bin YTL nin yetersiz geleceğinden acilen bir o kadar daha ödeneğin Hastaneye aktarılması acilen gerekmektedir.175 BİN YTL harcanarak yapılan Akkuş Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesine acilen Doktor atanması. Anlamıyoruz İlgili kişiler ve kuruluşlar bu kadar duyarsız olamaz. Bürokrasi var. Doktor ataması olmuyor mazaret değil. İl Sağlık Müdürlüğü, Akkuş Grup Sağlık Müdürlüğü mü, Hastane Müdürlüğü yada siyasiler mi bir çözüm bulur. İster devlet doktoru ister özel çalışan Doktorun maaşını mı ödeyerek diyaliz ünitesi başına geçiririz. Bu konun acilen çözülmesi şart.
  • 5 beldesi 1 merkez Belediyesi ve 35 köyü olan Akkuş İlçesinin hiç bir belde ve köy yolunda Asfaltlı yolu yok. Köydes ödenekleri asfaltlı yol için yeterli değil. Bu nedenle köydes dışında ödenekler ayrılarak lütfen en azından 4 Grup yolundan bir tanesinin bu sene asfaltlanmasını talep ediyoruz.
  • Bürokrasi engelleri artık canımıza tak dedi. Akkuşlu Akkuş Meslek Yüksek Okulu için yerini hazırladı. En acilen Akkuş'a Meslek Yüksek Okulu açılacaktır. Kararın Bakanlar kurulundan çıkmasını acilen bekliyoruz. Ordu Üniv. görev dağılımı yapacak. Yok karar verecek. Uzay çağındayız. Bilgisayar ortamındayız. Üniv. heyeti toplanması ve kararlar alması neden geçikiyor. İlgili ve yetkili kurum ve kişilerin bu konu ile ilgilenmesini ve çok yakın bir tarihte Akkuşlulara Akkuş Meslek Yüksek Okulunun açılması kararı müjdesini vermesini istiyoruz.
  • İş sahası açılması ve devlet yatırımlarının ilçemizde biraz daha artmasını talep ediyoruz.

Related Articles

2 YORUMLAR

 1. sayın site yönetimi önerileriniz harika tebrik ediyorum inşallah ilgili yerlerde haberdar olur bu önerilerinizden…sizleri tekrar tekrar tebrik ediyorum ve akkuş a hizmet veren insanların elinden saygıyla öpüyorum…

 2. SY. SİTE YÖNETİMİ BU YAZINIZ GERCEKTEN HARİKA AYNI YAZIYI DİGER SİTELEREDE ULAŞTIRICAM VE TUM MİLLET VEKİLLERİMİZİN GÖREBİLECEGİ SİTELERDE YAYINLANMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPICAM ACIKLAMA İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar