12 Nisan 2024 Cum

Ordu İl Genel MEclis Üyesi, Mehmet DUMAN’nın 3. Akkuş Kurultay Konuşması

Gidemediğin Yer Bizim Değildir.

Sample Image

ORDU İL GENEL MECLİS ÜYESİ

MEHMET DUMAN’NIN

3. AKKUŞ KURULTAYINDA YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMASI

Sayın vekilim, divan üyeleri, kaymakamım, belediye başkanlarım, il genel meclisi üyesi arkadaşlarım, daire amirlerim, muhtarlarım, değerli katılımcılar.

Üçüncüsünü yapmakta olduğumuz Akkuş Kurultayına hepiniz hoş geldiniz. Sizlere kurultaya ilginizden dolayı teşekkür ediyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

İlçemiz bildiğiniz gibi 5 belde, 34 köy ve 765 km yol ağına sahip yaklaşık 35000 insanımızın yaşadığı güzel bir ilçedir. Bu güzel ilçemizi burada ve çeşitli sebeplerle dışarıda yaşayan, ancak gönlü Akkuş sevdasıyla dolu tüm Akkuşlu ve kendini Akkuşlu hisseden dostlarımızla birlikte daha güzel, daha yaşanılır hale getirmek tek gayemizdir. Bu maksatla il genel meclisine seçildiğim günden bu yana, Akkuş içinde ve dışında yaşayan siz değerli hemşerilerimin önemli destekleriyle yapmış olduğumuz çalışmalardan bazılarını müsaadenizle takdim etmek istiyorum.

Sample Image

YOL

Gidemediğimiz yer bizim değildir. Bu düşünceyle önce dedik:

2006, 2007, 2008 yıllarında yeni yol yapımı 60 km (Ham Yol)

2005-2008 yılları arası 250 km stabilize yol çalışması

Toplam 310 km yol yapılmıştır.

Sample Image

KÖPRÜ ve MENFEZ

Arazi yapımızı biliyorsunuz. Belki 310 km bazılarınıza az kısa gelebilir. Ancak dağları birbirine bağlamak, bazen de delip geçmek gerekiyor. Bu maksatla çok önemli bağlantılar sağlayan köprüler inşa ettik. Örneğin; 35 yıllık hayal olan Cingilli köprüsü (222 milyar lira), Kargı ile Çökek köylerimizi birbirine kavuşturan köprü, Salman yolu üzerinde iki adet köprü, onlarca menfez.

Sample Image

Yine çok önemsediğimiz Meyvalı köprüsünün ihalesi yapıldı, Külekçili köyümüzün de ihalesini inşallah haftaya yapacağız.

SU

Yol ile su kardeş. Susuz köyümüz kalmadı, kalmayacak. Program dahilinde yeniden ve yenileme çalışmalarımız devam etmektedir. (15 köye müdahale edildi.)

EĞİTİM

Yol ve Su kadar hayati bir mesele EĞİTİM.

Akkuşlu zekidir. Bu zekasını da her alanda göstermektedir. Çocuklarımıza imkanlar sunulduğunda çok daha mükemmel örnekler göreceğimize inancım tam. Son örnek gururla söylüyorum; ilçemiz ilköğretim düzeyinde Orduda 4. sırada. Sınavlarda il birinciliği yakalayan öğrencilerimiz var. Bu örnekleri artırmak için; Seferli İlköğretim Okulu, Çayıralan İlköğretim Okulu ve Kızılelma İlköğretim Okulu yeniden yapıldı. İMKB YİBO’da önemli onarım çalışmaları yapıldı. (Yaklaşık 600 milyar maliyet)

Sample Image

Kıymetli hemşerilerim yukarıda özet olarak verdiğim çalışmaların maliyeti yaklaşık 13 trilyondur. Bu çalışmaları yaparken hiçbir ayrım yapmadan, tamamen ihtiyaç ve önceliğe göre hareket ettik. İnsanlarımızı hayallerine kavuşturduk. Gidilemez denen yere gittik, yapılamaz deneni yaptık. Yeterli midir? Asla. Çünkü benim Akkuşlum her şeyin en güzeline layıktır.

Tabi bu çalışmaları ekip olarak yürütmekteyiz. Başta milletvekillerimiz olmak üzere, Sayın Kaymakamımıza, İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarıma, ilçe başkanımıza, belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza ve emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları yaparken yorulduğumuz, kırıldığımız, kırdığımız olmuş olabilir. Ancak ben diyorum ki: Hizmette sınır ve sinir yoktur.

Ben bu kurultayın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve bu kurultayda bizleri yalnız bırakmayan katılımcılara sonsuz teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

ORDU İL GENEL MECLİS ÜYESİ

MEHMET DUMAN

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. sayın mehmet abi sizlerle esenyut akkuşlular yardımlaşma vedayanışma gecesinde kısada olsa görüştük calışmalarını yakınen takim ediyorum takdir ediyorum başarılarının devamını diliyorum in şallah enkısa zamandada meyveli köprüsü yapılır yıllardır in sanlarımız cenazesi olduguzaman ırmaktan gecemiyoruz bu küprüyü yapılmasına yardımcıolan bütün büyüklerime teşekküediyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar