24 Mart 2023 Cum

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ne Yazık ki? Yapılan Çalışmalarınızı Akkuşlulara Anlatamıyorsunuz. Çünkü Sahildeki İlçe Basınları İle Akkuş Basını Arasında Ayrım Yapıyorsunuz?

Ordu Büyükşehir

Belediye Başkanı

Ne Yazık ki?

Yapılan Çalışmalarınızı Akkuşlulara Anlatamıyorsunuz?

Çünkü Sahildeki İlçe Basınları İle

Akkuş Basını Arasında Ayrım Yapıyorsunuz?

Ordu merkeze çok güzel bir park yaptınız. Ama bu parkın tanıtım işini yani reklam işini sahildeki bazı basın kuruluşları ile diyaloga girerek bu kuruluşlara reklam verdiniz. Uzun süredir de aynı tutum içinde hareket ederek adeta diğer ilçe basın kuruluşlarını yok sayıyorsunuz. Bunların başında Akkuş basını da yer almaktadır.

Sayın Başkanım Ordu iline yaptığınız çalışmaları sahildeki basın kuruluşları aracı ile tanıttığınıza siz inanıyor musunuz? biz asla inanmıyoruz. Gurbetteki Akkuşlulara çalışmalarınızı tanıttığınıza inanıyor musunuz? biz asla inanmıyoruz.

Ama birileri derse ki! Akkuşlular; bilse ne olur? öğrense ne olur derse diyecek bir sözümüz olmaz tabii ki! O zaman da Akkuşlular haddini bilmiş olur?

Şimdi Sayın Başkanım şahsınızda konu ile ilgili tüm birimlere ve kişilere sormak istiyoruz. Neden bu ayrım.

  1. Basın kuruluşunun eski yada yeni kurulması ölçü ise www.akkusilcesi.com 1999 Yılında Kuruldu. 2002 Yılında resmi olarak kuruldu. 23 senedir yayındadır. Sanırım bu tez tutmadı.
  2. Sahildeki basın kuruluşu ile diyalog içinde olduğu ve bunlar dışında diğer bir çok kuruluş gibi Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ile diyalog içinde olunmamasının nedeni eski-yeni yada kuruluş amacına yönelik ise Akkuş İnternet Sitesi yayınlarını başladıktan 10 sene 15 sene sonra kurulan basın kuruluşları ile diyalog var. Sitemiz ile yok. Bu gerekçe de tutmadı.
  3. Basın kuruluşu ziyaretçi sayısı baz alınıyor ise sitemizi ziyaret eden kişi sayısını görmek isteyenleri doğru rakamları veririz. Bazı kuruluşlar gibi site ziyaretçi sayacına asla müdahale etmedik. Ordu İli Nüfusundan çok sitemiz ziyaretçisi vardır. Bu tez de tutmadı.
  4. Peki sitemiz yayın hayatı boyunca herhangi bir basın suçu işlemiş midir? hayır. Adli ceza almış mıdır hayır. Ölçü bu ise bu gerekçe de tutmadı.
  5. Basın Ahlak yasalarına aykırı yayın yaptık mı? kesinlikle hayır. Sitemizde hiç bir zaman sigara ve içki reklamı yapılmadığı gibi görsel olarak asla kullanılmaz. Bu tez de tutmadı.
  6. Sadece TV kanalarına ve gazetelere reklam veriliyor diyalog içinde olunuyor deniliyor ise doğru değildir. Bir çok internet sitesine de reklam verilmektedir. Bu tez de tutmadı.

    Sitemize 23 senedir her konuyu ziyaretçileri ile paylaştı. Çok şükür alnımız da açık. Ordu Büyükşehir Belediyesi her zaman cevap hakkını kullanabilir. Anında da verilen cevabı sitemizde haber yaparak yayınlarız. Bizde hatamızı ve varsa kabahati mızı öğrenmiş oluruz.

     Bir hatamız yoksa o zaman da neden bu ayrım diye haklı olarak sormak isteriz.

     Sitemize haksız yere yapılan bir uygulamanın aynı zamanda sitemiz ziyaretçilerine ve dolayısı ile Akkuşlulara yapılan bir uygulama olarak görürüz.

     Konu ile ilgili bilgi ve belgeler elimizde mevcuttur. Uzun zamandır elbette kendimizi sorguladık. Neden- sonuç ilişkileri araştırdık. Bunun sonucunda bu haberi yaptık. İlerleyen günlerde Ordu basınının genel durumu ve benzeri konularda haberlerimiz yayında olacaktır.

  1. Ordu İli sadece sahildeki ilçelerden ve sahildeki basın yayın kuruluşlarından ibaret değildir.
  2. Ordu ile ilçeler arasında ayrımcılık yapılarak 2023 hedeflerine asla ulaşamaz.
  3. Özellikle Ordu merkez ve sahildeki ilçeler kendilerini ve yaptığı çalışmalarını Akkuşlulara çok iyi anlatamadıktan sonra Akkuşluların yönünü Ordu’ya doğru çeviremez. Bunun yolu da www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ile diyalog içinde olmaktan geçmektedir.
  4. Akkuşlular Ünye-Samsun devamında ise Ankara-İstanbul’a yönleri gitmektedir. Bu yönün Ordu iline dönmesi için çok iyi tanıtım gerekmektedir. Bu tanıtım ise Ancak Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ile diyalogdan geçmektedir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar