20 Mayıs 2024 Pts

Olmadı Çok İstedik Ama Olmadı. Akkuş MYO’na Bilgisayar Yardım Kampanyasına Ne Yazık ki Akkuşlular İlgi Göstermedi. Okul Açılsın Diye Feryad Edenler Ne Yazık ki Okul Açılınca Her Şeyi Unutup, Geri Çekildiler. Bu Kampanya Başarsız Oldu.

Mahcup Olduk

                                

 Olmadı Çok İstedik Ama Olmadı

Akkuş MYO'na Bilgisayar Yardım Kampanyasına

Ne Yazık ki Akkuşlular İlgi Göstermedi.

Okul Açılsın Diye Feryad Edenler

Ne Yazık ki Okul Açılınca

Her Şeyi Unutup, Geri Çekildiler.

Bu Kampanya Başarsız Oldu. 

3 ay süren bilgisayar yardım kampanyası ne yazık ki başarıya ulaşmadı. Ne yaptıysak olmadı. Görüştüğümüz kişilerden destek alamadık. Derneklerden destek alamadık. Biz bilgimiz dahilinde bu haberi kaleme alıyoruz. Ve konumuz sadece bilgisayar bağışı ile ilgili. Şahsımıza ve www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet sitesine bu kampanya ile ilgili olarak her hangi bir kişi ve kuruluşun Akkuş MYO'na bilgisayar bağışı ve desteği olduğuna ilişkin olarak bir bilgi bizlere ulaşmadı. Bu kampanya ile ilgili olarak bizim bilgimiz dışında bilgisayar desteği yardımı yapıldı ise bu kurum ve kişilerden özür diliyoruz. 14 Senedir yayıncılık yapıyoruz. Ama ilk defa bu kampanyada başarısız olduk. İlk defa Akkuş MYO idareci ve Öğrencilerine mahcup olduk. Yazacak ve söyleyecek çok fazla bir şey yok. Açık ve seçik olarak ifade etmek istiyoruz ki; Özellikle gurbetteki Akkuşlulara, iş adamlarımıza, bürokratlarımıza, akademisyenlerimize, sanatçılarımıza, vede Akkuş ve köyleri adı ile kurulan tüm derneklere, sivil toplum kuruluşlarına, Ordulu tüm siyasilere; Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak sitem ediyoruz. Birazcık kırgın olmadık desek yalan söyleriz. Hani her ortamda ve toplantılarda destek sözü veriyorduk. Bu sözler yalan mı oldu? Bu sözler ne çabuk unutuldu? Neyse ne diyelim herkesin her şeye rağmen canı sağ olsun.

Bakalım Mevlam İlerleyen Günlerde İnşallah Kapanan Kapıların Yerine Yenilerini Açar Ümidini Taşıyoruz.

 

Bilgisayar Yardım Kampanyası İle İlgili

7 Ağustos 2013 Günlü Yayınlanan Haberimiz

Bayramlar Kucaklaşma ve Yardımlaşma İse;

  Sende Bir Bilgisayar Yardımı Yap.

Akkuş'ta Okuyan Yüksekokul Öğrencileri Sevinsin.

Akkuş Meslek Yüksekokulu Derneği;

Bilgisayar Bağışı ve Yardımı Yapacaklar İçin

Hesap Numarasını Açıkladı

 İlçemize Meslek Yüksekokulu açılsın diye nerede ise 10 senedir hep beraber mücadele ettik. Nerede ise gece gündüz demeden çalıştık. Her Akkuşlu bir şekilde elini taşın altına koydu. Eli uzanmayınca yazıları ile sözleri ile destek verdi. Hiç maddi destek vermeyenler maneviyetleri ile hep yanımzda oldular. Allah'a şükürler olsun ki; bu mücadele mutlu sonla bitti.

Saygıdeğer Akkuşlular ve Akkuş İlçesine Akkuşlulara Gönül verenler. Son noktayı koymak için bir çaba daha gerekiyor. Açılan okulun ihtiyaçları var. Ordu Üniversitesinin bir çok alanlarda inşaatları var. Yeni kurulan Fakülte ve Yüksekokulları var. Maddi olarak her okulun ihtiyacının karşılanması ne yazık özellikle ilk defa öğretime başlayacak olan okullarda mümkün olamıyor. İşte bu zamanlarda bölge insanı bizim Akkuş MYO için ise; önce Akkuşlular sonra ise yardım severlerin devreye girmesi gerekiyor. Hadi hep beraber el ele omuz omuza verelim de. Okulun hiç olmaz ise bilgisayarlarını alalım. 

40 Öğrenci okulumuzu tercih etmiş. Akkuş ilçesini tercih etmiş. Ama okula başlayacakları gün masalarında bilgisayar göremeyecekler. Açılan Bilgi Yönetimi bölümü ise bilgisayar ağırlıklı bir bölüm. 40 Öğrencinin sıkıntı çekmesi biz Akkuşlları üzmez mi? İlçemize gelen misafirlerimizin sıkıntı çekmesini seyir etmek bize yakışır mı? Okul Dernek Başkanı Fikri ÇAMOĞLU derki "yardımın, bağışın ve desteğin azı çoğu olmaz. Her Akkuşludan karınca kararınca destek bekliyoruz" der. Bir aile bir bilgisayar alamıyor ise 3-5 aile yada 3-8 akraba olanlar bir araya gelip bir bilgisayar alabilirler.

Ramazan bayramı içindeyiz. Dini konuda hüküm vermek bize düşmez ama eğer dini açıdan sıkıntı olmaz ise neden sadaka, zekat ve fitrelerimizi okula vermeyelim ki; ama dediğimiz gibi dini açıdan da konu masaya yatırılmalı. Akkuş Müftülüğü bu konuda açıklama yaparsa çok seviniriz. Vede İlçemiz Müftülüğünden bu konuda açıklama bekliyoruz Bilgisayarı takım olarak alamayanlar ise ayrı ayrı da bilgisayar kasası alabilir. Yada sadece ekran da alabilir. Yada bunlara gücü yetmeyenler ise Okul derneğin hesap numarasına az yada çok bağışta bulunabilirler. İlla da benim param ile bilgisayar alınsın diyenler varsa. Hesaba para yatırıken açıklam yazdırsınlar bu paranın bilgisayar alımında kullanılmasını istiyorum diye.

Konuya duyarsız kalmak. Zamana bırakmak. Yok efendim birileri açıklama yapsında yada bağışta bulunsan da ben onlardan sonra yaparım diye beklemek ne derece doğru. Çünkü zaman dar. Okulun açılmasına bir ay kaldı. Kayıtlar yakında başlayacak. Okula kayıt için gelen öğrenci sınıfında bilgisayarı görsün.

Lütfen zaman kaybetmeyelim. Az yada çok desteklerimizi yapalım.

Haberin yorum kısmına da elbette teşvik amaçlı niyeti ile yapılan yardımları ve görüşlerimizi yazalım 

 AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU YAPMA VE YAŞATMA DERNEĞİ

Akkuş Ziraat Bankası Şubesi

Hesap No:  52759681 – 5001  

Akkuş Meslek Yüksekokulu Hesabı

 

 Akkuş MYO'daki Öğrencilere

Bilgisayar Kampanyası Haberimizi Görelim

28 Temmuz 2013 

Akkuş'ta Okuyacak

40 Yüksekokul Öğrencisinin Sınıflarında

Bilgisayarları Yokmuş.

Sevgili Öğrenciler;

Siz Gelene Kadar,

Akkuşlular; O Bilgisayarları

Masanıza Koyarlar.

Hiç Merak Etmeyin

2013 Yılı Eylül-Ekim aylarında hizmete açılıp, 40 öğrenci ile eğitim ve öğretime açılacak olan Akkuş Meslek Yüksekokulunun hepimizin bildiği gibi bir çok eksiklikleri bulunmaktadır. Akkuş MYO Yapma ve Yaşatma Dernek Başkanı Fikri ÇAMOĞLU ve Okul Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU ile yaptığımız görüşmede www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternenet Sitesi aracılığı ile en azından acil ihtiyaç olan bilgisayarların temin edilmesi için bir yardım kampanyası yapılmasına karar verilmiştir. Dernek Başkanı ÇAMOĞLU yaptığı açıklamada; Yüksekokulun tadilat işleri olduğunu dernek olarak bunları yapmak için kolları sıvadıklarını belirterek. Bizler Akkuş'ta elimizden geldiği kadar tadilat işlerini yürütürken, İlçemiz dışında yaşayan Akkuşlu hemşehrilerimizin de hemen acil olan 40 bilgisayarın temin edilmesi konusunda gerekeni yapacaklarından emin oldukların dile getirdiler. Okul Müdürümüz ÇOLAKOĞLU ise; zamanla yarıştıklarını tadilat işlerinin ve okulun ihtiyacı olan bir çok malzeme ve cihazlarında öncelikle temin edilmesinin altına çizerek. Akkuşluların desteğine ihtiyaçlarının olduğun dile getirdi.

Yine Akkuş İnternet sitesi yine iddaalı bir başlık attık. Neden böyle bir başlık attık. Çünkü bu güne kadar yaptığımız tüm yardım kampanyalarından sizlerin desteği ile sizlerin yüreği ile sizlerin Akkuş sevgisi ve hakkın rahmetine kavuşan geçmişlerinizin memleketlerine sahip çıkma duyguları ile ve geçmişlerinize seslenip, "Dede, ebe, babam, annem ve kardeşlerim bakınız sizler göremeden kara toprağa gittiniz. Ama gözünüz arkada kalmasın dedeciğim, babacağım, anneciğim Akkuş'a Üniversite geldi. Yüksekokul geldi. Sizer ve bizler Akkuş'ta Yüksekokul okuyamadık ama bakınız şimdi sizlerlerin torunlarınız ve bizlerin evlatları kendi memleketlerinde okuyorlar. Sizin rahat uyuyun. Bizlerde Ailece az bir maaşla çalışmakla birlikte yinede az çok biriktirdiğimiz harçlıklarımızı bir araya topladık. Yüksekokula bir bilgisayar alıp gönderdik. Gönderirken de sizlerinde adına dua ederek gönderdik. Sevgili canlarım; Ümit ediyoruz ki; bu bilgisayarları kullanan öğrencilerde bizlere ve sizler dua edeceklerdir. Onlar okudukları sürece yine inanıyoruz ki, hem sizlerin hemde bizlerin amel defterine sevaplar yazılacaktır." dediklerinizi duyar gibi olduk da işte böyle bir başlık attık.

Habere o başlığı atarken; Akkuş ve köyleri adına açılan tüm derneklere güvendik. Zaten her dernek bir bilgisayar bağışlasa 40 bilgisayar eder. Yurt dışındaki gurbetçi kardeşlerimiz birer bilgisayar bağışlasa 40 bilgisayar eder. Akkuş'ta ve gurbetteki Akkuşlu esnaflarımız birer bilgisayar bağışlasa 40 bilgisayar eder. Daha İş Adamlarımzı, Akademisyenlerimizi, Bürokratlarımızı ve Maddi durumu iyi olup, Okula destek vermek isteyenleri de ilave edersen. Yüksekokulun hem bilgisayar, hem ekran, hem yazıcı, hem fotokopi, hem masası, sandalyesi, dolapları ve diğer bir çok ihtiyaçları karşılanır.

14 senedir Siz saygıdeğer Akkuşlular sitemizin yaptığı hayırlı çalışmalarda bizleri mahçup etmediniz. İnanıyoruz ki; yine mahçup etmeyeceksiniz. Sizlere ve bizlere güvenen Başta Okul Müdürü, Dernek Başkanı ve 40 tane Akkuşlu Öğrenciyi mahçup etmeyeceğine kalben yürekten inanıyoruz.

Kampanya başlatalım konusu olunca hesap numarası istedik. Ya destek gelmez ise dediler. Kampanya başlasın sonra hesap numarasını veririz dediler. Peki dedik ama üzüldükte çünkü şimdiye kadar nerede görülmüş ki; Akkuşluların özellikle eğitim konsuna duyarsız kaldıkları. İlçemize okumak için 40 öğrenci gelecek ve Kocaman Akkuş ilçesi ve Maneviyati tartışılmayacak olan Akkuşluların misafir öğrencileri mağdur edeceğini düşünen varsa inanın çok yanılacaksınız. Haberin altına yorumlarınızı ve bağışlarınızı yazınızda da hesap numarasını hemen vermeyenleri mahçup edelim.

Akkuş'ta Yüksekokul Okuyacak 40 Öğrenciye 40 Bilgisayar Bağış Kampanyasını Allahın İzni ile başlatıyoruz. Yücelerim yücesi Allahım. Sen olmasını istediğin bir şey için sadece OL emrin yeter. Hemen oluverir. Seher vakti. Haberi yapış saati 04.56 de sana yalvarıyoruz. Bizleri ve bilgisayar bağışı yapacak olanları mahçup etme ve inşallah OL emrin şu anda nail olmuştur ve bu iş olur inşallah.

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Akkuş MYO’ nun açılma sürecini uzaktan takip ediyorum. üzülmeyin yiğit erler sizlerin gayretlerinize destek olacaklardır. söz verenler ya söz vermeyin yada lütfen sözünüzü yerine getirin. söz vermek borçlanmaktır. selamlar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar