2 Nisan 2023 Paz

Okuma Yazma Kursu Bu Defa Akkuş Tekstil Fabrikasında Açıldı. 14 kişi kursa katıldı.

Akkuş Tekstil Fabrikası’nda çalışan okuma – yazma bilmeyen kursiyerlerin olması üzerine tekstilci Mustafa ŞİŞMAN’ın talebi doğrultusunda tekstil binasında okuma yazma kursu açıldı.

OKUMA YAZMA KURSU

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Birinci Kademe Okuma Yazma Kursu’nda 14 kişi okuma yazma öğreniyor.

Daha önce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce, Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen birinci kademe okuma – yazma kursu bu defa Akkuş Tekstil Fabrikası’nda çalışan okuma – yazma bilmeyen kursiyerlerin olması üzerine tekstilci Mustafa ŞİŞMAN’ın talebi doğrultusunda tekstil binasında açıldı.

Okuma – yazma kursuna beşi tekstilde çalışan kursiyer olmak üzere toplam 14 kişi katılıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KOCAKOÇ beraberinde Şube Müdürü Sedayi ALTUN ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İhsan GÖRGÜLÜ ile birlikte bu kursu ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti. Onlara göstermiş olduğu bu azimden dolayı teşekkür ederek çikolata ikramında bulundu. Bu kursiyerlerimize okuma yazma öğreten Emekli öğretmen Kemal GÖRMÜŞ;  “Yeni öğretmen olmuş gibi heyecanlıyım. Bu öğrencilerim okumaya – yazma öğrenmeye çok istekliler ve hiç yaramazlık yapmıyorlar” dedi.

Kursiyerlerden 64 yaşındaki Esme KAYA teyze (Rahmetli Salim KAYA’nın eşi); “Yavaş yavaş okumaya başladım. Okumak çok güzel. Okuma yazma bilmeyenler varsa gelip bu kursa katılsınlar. Onlarda çok memnun olacaklar.” Dedi.

          Halk eğitim Merkezi Müdür İhsan GÖRGÜLÜ’de;”Bu kursun 120 saatlik bir kurs olduğunu, burada Birinci Kademe Kursunu başarı ile tamamlayanlara ara vermeden ikinci kademe kursunu açacağız.” Dedi.

Bu kursun açılmasında emeği geçenlere bizlere de ancak teşekkür etmek düşüyor. 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle sizleri çok çok tebrik ediyorum çok güzel bir işe adım atmışsınız.Eğitimin hiç bir zaman yaşı olmaz artık okuma yazma bilmeyen insan kalmasın hele akkuşta hiç kalmasın.Akkuş insanı çok zekidir çabuk öğrenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar