16 Mayıs 2021 Paz

Okullar Ticarethaneye Dönmesin……

Okullar Ticarethaneye Dönmesin……
Eğitim kurumlarının sadece eğitim vermesi ve ülkemizin bilgi, kültür, ahlak ve maneviyatının teslim edildiği kurumlardır. Her türlü eğitim faaliyetlerinin ve geleceğimizin emanet edildiği kurumlar olarak halk tarafından benimsenmiştir.
 
Bu ülkeyi teknoloji, sanayi, tarım ve hayvancılık gibi bir-çok alanda daha ileriye götürmek için eğitimin en büyük payı olduğunu unutmamak lazım.  Bu konuda okul yönetimlerine en başta öğretmenlerimize büyük bir görev düşmektedir. Bugün ve yarın bu toplumun durumu öğretmenlerimizin karnesi olarak bizlere yansımaktadır.
 
Devlet eğitime katkı sağlamak adına yıllardır öğrencilerimize ücretsiz kitap vermektedir. Ama ne hikmetse devletin verdiği kitaplar yetmiyormuş gibi bütün yayın evlerinin ticarethanesi haline gelmiş. Türkiye’de bütün okullarda öğretmen, yayınevi, müdür yayın evi işbirlikleri ile yayın evleri okullarda ticari faaliyetlerini ciddi anlamda sürdürmektedir. Bu ne yasal nede hukuki bir şeydir. Okullar eğitim yeridir. Ticaret hane değildir. Acilen yetkililerin bu konu hakkında acil önlemler almalıdır.
Öğrencinin bir ihtiyacı varsa, her okulun etrafında kırtasiyeler var oradan tedarik edebilir. Kaynak kitaplara ihtiyaç var ise onlardan tedarik edebilir. Herkes kendi işini yapmalı. Eğitimci eğitim vermeli, eğer yetmiyorsa devletin verdiği kaynaklar ona göre tekrardan kaynak projeler sunabilir eğitim bakanlığına.
Lütfen eğitimden elinizi çekin. Bizler çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Emanetlerimize sahip çıkın! Bu halk sizden  sadece bunu istiyor.
Mehmet GÜMÜŞ 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,447BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar