6 Haziran 2023 Sal

Özel Ordu İlköğetim Okulu, ‘kardeş okul’ uygulaması kapsamında ilk etkinliğini, Vali Orhan DÜZGÜN’ün eşi E.Gül DÜZGÜN’ü önerisi üzerine Akkuş’un Çayıralan Belalan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdi.

Belalan İlköğretim Okuluna bundan sonra da yardımlarımızı sürdüreceğiz.

  ÖZEL ORDU İLKÖĞRETİM OKULU’NDAN

 
ÖRNEK DAVRANIŞ
 

              Özel Ordu İlköğetim Okulu, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında yapmayı planladığı ‘kardeş okul’ uygulaması kapsamında ilk etkinliğini, Vali Orhan DÜZGÜN’ün eşi E.Gül DÜZGÜN’ü önerisi üzerine Akkuş’un Çayıralan Belalan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdi.

 

             Özel Ordu İlköğretim Okulu, 7 Aralık 2009 tarihinde Tokat ili Reşadiye ilçesinde, terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen J.Er Kemal BİDE’nin köyü olan Akkuş ilçesi Çayıralan Beldesi Belalan Mahallesi ilköğretim okulunu kardeş okul olarak seçtiler.

            Okul Aile Birliği üyeleri, okul öğrencileri ve öğretmenleri, yaptıkları çalışmalarla, Çayıralan-Belalan İlköğretim Okulunda eğitim-öğretim görmekte olan öğrenciler için giyecek ve ders araç-gereçleri temininde bulundu. Temin edilen giyecek ve ders araç-gereçleri ise Vali Orhan DÜZGÜN’ün eşi E.Gül DÜZGÜN, Özel Ordu İlköğretim Okulu Müdürü Halit ÇEKİÇ, Okul Aile Birliği Başkanı Nurten ÇİÇEK ve Okul Aile Birliği üyeleri Elvan EYÜPOĞLU, Yasemin DOĞAN, Aynur ALPTEKİN, Yeter UZUNOĞLU, Neslihan BAŞ, Işıl AYDIN, Lale ERİBOL, Aysun ERTAŞ ve öğretmen Şefika ÇALIŞKAN tarafından, 24 Aralık 2009 günü Belalan İlköğretim Okulu ziyaret edilerek, okul yöneticilerine teslim edildi.

             Belalan İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen etkinlikte duygularını dile getiren Özel Ordu İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Nurten ÇİÇEK, “Özel Ordu İlköğretim okulu yönetimi ve Okul Aile Birliği olarak imkanları ve olanakları iyi olmayan bir okulla ‘kardeş okul’ olma projemiz vardı. Sayın Valimizin eşi E.Gül DÜZGÜN Hanımefendinin önerisi üzerine ‘kardeş okul’ olarak, geçtiğimiz günlerde şehit edilen J.Er Kemal BİDE’nin köyü olan Belalan İlköğretim Okulunu seçtik. Okul Aile Birliği üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler olarak temin ettiğimiz giysi, okul araç ve gereçleri gibi malzemeleri 24.12.2009 Perşembe günü Belalan İlköğretim Okulunda öğrenim gören çocuklara verilmek üzere okul yöneticilerine teslim ediyoruz. Böylesine güzel bir sosyal bir sorumluluğu yerine getirmenin manevi huzurunu yaşıyoruz. Kardeş okul olarak ilan ettiğimiz Belalan İlköğretim Okuluna bundan sonra da yardımlarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda bizlere yardımcı olan başta Akkuş Kaymakamı Murat SARI ve eşi Akkuş Hakimi Tutku SARI’ya, Çayıralan Belediye Başkanı Metin İNCE’ye, Akkuş Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KACAKOÇ’a, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN’a ve bu organizasyonda bizlere yol gösteren, bizleri yönlendiren Sayın Valimizin eşi E.Gül Hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar