20 Mayıs 2024 Pts

Yaşanan Süreçleri Dile Getirdik. Ölüm Virajları Tek Tek Kaldırıldı. Güvenli Yolculuk Sağlandı

İpek Yolunda Önce Güvenli Yolculuk Diyen Siyasetçi Kim?

Ölüm Virajları Tek Tek Kaldırıldı. Güvenli Yolculuk Sağlandı.

Yılların sıkıntılı yolu, Ünye-Akkuş-Niksar tarihi ipek yolunda yapılması düşünülen ilk konu, ölüm virajlarının kaldırılması oldu.

Bölge Milletvekili Sayın Mustafa HAMARAT, bu gölgenin yetiştirdiği bir siyasetçi idi, her Akkuşlu gibi bu yoldaki sıkıntılar onu da üzüyor ve elinden geleni yapmak istiyordu. Ancak siyasete yeni girmişti. Ordu ilinde onlarca yeni açılmayı bekleyen yollar vardı. Her fırsatta konuyu gündeme taşısa, bu yolda ulaşım devam ediyor. Ama daha ilde yeni açılacak yollar var. Yeni başlayan projeler var sözleri karşısına geliyordu. Akkuşlunun canı tez. Hemen yol düzelsin diyordu. Yolun tamamı yapılsın konusu çok zor gözüküyordu. Sayın HAMARAT, ya yolun tamamı düzelsin diye ısrar edecek ama bu durumda belki hiç bir şey yapılmadan yıllar geçebilirdi. İşte HAMARAT, bu aşamada olmaz ise olmaz tavrını ortaya koydu. Ünye-Akkuş arasındaki ölüm virajlarının düzeltilmesini istiyorum. Yolun tamamı yapılmasına başlanana kadar. Bizlere yansımayan bir sürü engeller olabileceğini bizler tahmin edebiliyoruz. Ama HAMARAT, ısrarını sürdürünce, ve "ya olacak, ya olacak" tavrında ısrar edince, hemen bu yoldaki en büyük tehlikeli ve adları ölüm virajları olarak bilinen virajlar teker teker ortadan kardırılmaya başlandı. Çalışmalar halen sürüyor. Sürmeye devam edecek.

Bir yandan bu virajlar kaldırılırken Tokat Milletvekili Dilek hanım ve diğer kişilerle birlikte Karayolarının kapısı çalınmaya başlanıyordu. Ünye-Akkuş-Yolunu artık yapalım diyorlardı Karayollarını Genel Müdürüne, Bu görüşmeler defalarca sürdü. Ve nihayet çabalar sonuç verdi. Bu yol bölünmüş yol projeleri içine dahil edildi. Bölünmüş yol ilk çalışmaları olan kamulaştırma ve plan proje işlemeleri bitmek üzer, çok yakında en geç 2011 yılı başlarında bu yolun ihale edilmesi bekleniyor.

Peki bu yoldaki çalışma, bölünmüş yol başlayan kadar duracak mıydı. Elbette hayır. Peki bu yolda daha neler yapıldı. Neler yapılıyor. Çok yakında resimlerle sizlere aktaracağız.

Bu yol için gerçekten büyük çaba harcayan

Milletvekilimiz Sayın Mustafa HAMARAT'ı tebrik ediyoruz.

Related Articles

1 Yorum

  1. ÜNYE AKKUŞ NİKSAR GÜZER GAHINDA YAPILACAK BU YOL DÜZELTME İŞLEMLERİNİ BAŞLATMANIZA İNANIN ÇOK SEVİNDİM AMA DEVAM EDERMİ DİYEDE ENDİŞEM VAR BENİ YANILTIN BAŞLAYAN İŞİ BİTİRİLMESİ İÇİN ÇABA GÖSTERMENİZİ ARZU EDİYORUM BENİM KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ AKKUŞ ÜNYE YOLU HEP İSTEDİĞİM DÜZGÜN BİR YOL VİRAJLI YOL BENİ HER ZAMAN ÇİLEDEN ÇIKARTMIŞTIR BAŞLATAN VE DEVAM EDENLERE BÜYÜK BAŞARILAR DİLİYORUM EMEĞİ GEÇENLERİDE TEBRİK EDİYORUM KIZILELMALI CEMİL IŞIK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar