20 Mayıs 2024 Pts

ODÜye güzel sanatlar fak. ve Akkuş Mes.Yük.Okulu

Ordu Üniv. Senetosu Kararı: Akkuş Meslek Yüksek Okulu

ODÜ’ye güzel sanatlar fakültesi ve Akkuş Meslek Yüksek Okulu

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, üniversite olarak Devlet Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Fakültesi açma kararı aldıklarını söyledi.

ODÜ Senatosunun son toplantısı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, sıkı bir yapılanma içerisinde olduklarını söyledi.

Üniversite kampus alanının belirlenmesinden sonra bütçe çalışmaları yürüttüklerini ve bu konuda hayli mesafe aldıklarını belirten Prof. Dr. Kefelioğlu, yeni fakülteler oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Senato olarak Devlet Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Fakültesi açmaya karar verdiklerini belirten Kefelioğlu, "Bu iki eğitim kurumunu en kısa zamanda hayata geçirmeye çalışacağız" dedi.

Prof. Dr. Kefelioğlu, ilçelerde üniversite bünyesi altında faaliyet gösteren eğitim kurumlarının arttırılmasına çalıştıklarını da ifade ederek, "Senato toplantısında ayrıca Akkuş ilçesinde meslek yüksekokulu açılması kararı alındı. Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi bünyesinde 'Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü' açıldı ve ilk etapta 30 öğrenci kayıt yaptırdı" diye konuştu.

Bu arada, ODÜ Rektör Danışmanlığı'na da Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ömer Ertürk getirildi. Haber Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

Akkuş İnternet Sitesi Yorumu: Teşekkürler Ordu Ünivsitesi Senetosu, Teşekkürler İlçemizdeki Meslek Yüksek Okulu Komisyonu ve Belediye Başkanımız Lütfi EFİL, Teşekkürler Akkuşlu Siyasilerimiz ve Teşekkürler Meslek Yüksek Okulu için Yardımlarını esirgemeyen Ordulu Milletvekillerimiz. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. YÖK'ten müjdeli haberi bekiyoruz. Haydi YÖK, Akkuşlularda heycan dorukta, bizleri çok fazla bekletmeyin.

 

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. Meslek Yüksekokulu kararının çıkması hayırlı olsun,emeği geçenlere teşekkür ediyoruz,ancaak…
  Kararın çıkması yeterli değil ve bu Okul seneye yetişmez..neden?:Çünkü;sonuçta Üniversite açıyorsunuz,Lise yada İlköğretim Okulu değil..Yani Okulu,Binayı yap,hemen Öğretmeni,Müstahdemi-Hizmetliyi-tayin et,tamam,oldu işi değil bu..Buraya gelmek isteyen ve ya gönderilecek yada sınavla alınacak akemik personel bulacaksın.Bu en az bir-bir buçuk seneyi alır.Sonra zaten YÖK bunlara bakarak karar verip,izin verecek,yani seneye bu iş hayal…ANCAAK..
  Bu işin ODÜ den çıkması işin % 50 si demektir,Sayın Başkanda ne güzel Akkuşun en güzel yerinde en iyi binalardan birini vermiş ve Binayı büyütüyor buda %70 demektir,birçok Büyük İlçede Yüksekokullar kümes gibi iken,bu bir şanstır,üstelik Bina çevreside harika..Geriye barınma işi kalıyor..
  Tabiiki YüksekOkulda okuyacak ilk etapta 50-100 daha sonra 200-300 Öğrenci yapacağı harcamalarla,yapılacak Kredi Yurtlar Yurdu İhaleleri ve burada çalışacak 20-30 kişi Akkuşlu eleman ve Ev kiralayacak Öğrencilerle tabiiki Akkuşa faydalı olacaktır..ve tabii Akkuşun mazbut ve gelenksel sade yaşantısına biraz dejenerasyon ekleyebilirler…
  Yalnız Akkuşumuza şahsen eğer mümkünse-iki yıl önce yapılamadı-bir Anadolu Lisesinin çok faydalı olacağını düşünüyorum!

 2. akkuşa yakışan bu sayın başkanım ve emeyi gecen tüm büyük leime teşekkür ederim bu girişimlerinde dolayı
  eytimin yanında işsahaları ve yatırımları olması temennimdir akkuşta yetişen gençlere iş imkanı olması icin de en azın dan bi girişimin olmasını gerek ordu lu gerese akkuşlu işadalarımızdan yatırım yapmalarını saygılarım la rica ediyorum akkuş son onyıl cok göç vedi bunun önüne gecmcnin tek yolu yatım yapmak gençlere ve geleceye yatırım yapmaktır saygılamla büyüklerime azederim senai çayıroğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar