17 Haziran 2024 Pts

NİSAN AYINDA 24 DERSLİKLİ AKKUŞ LİSESİ TEMELİ ATILACAK

{mosimage}

Yeni Lise binasının yapımı ile ilgili

                                   Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KOCAKOÇ

                                                 Açıklamalarda bulundu

{mosimage}{mosimage}

          “Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladığımız ilk günden itibaren Akkuş Lisesi’nin yetersiz olduğunu, buradaki öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında sosyal aktivitelerini yapacak bir yerin bulunmadığını her platformda dile getirdik. Fakat yeni bir Lise yapımı için önce yer sonra da para sorununun halledilmesi gerekiyordu. Bu sorunları da aşmak çok zordu. Ordu Valiliğinin 07.11.2006 tarih ve 20032 sayılı “Her İlçeye Bir Eğitim Tesisi” yazısı bizleri biraz daha cesaretlendirdi. Bu yazıyı Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL ile değerlendirdik. Başkanımız da her zaman olduğu gibi bu konuya da sıcak baktı.  Özelleşen Kereste Fabrikasının lojmanlarının bulunduğu alanın Lise binası olarak değerlendirilebileceğini, bu işin halledilmesi halinde yeni lise binasının 5215 Sayılı Belediye Kanunu’nun 75. maddesine göre kendisinin yapabileceğini ve Belediye Encümeninden bu yetkiyi alacağını beyan etti. Bu olay üzerine bizlerde Valililiğin yazısına 21.11.2006 tarih ve 715-4259 sayılı cevabi yazımızda ilçemize yeni bir lise binası yapacağımızı bildirdik. Valimiz ve beraberindeki daire amirlerinin Kasım ayında ilçemize yaptığı ziyarette Belediye Başkanımız yeni lise binası için yapacağımız araziyi gezdirdi. Gayette olumlu karşılandı.

                                                              {mosimage}

                                                                                 Şimdiki Akkuş Lisesi

            Belediye başkanımızdan yeni bir Lise binasını yapma sözünü aldıktan sonra; Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan bu yerin tapusunu Milli Eğitim Müdürlüğüne almamız gerekiyordu. Bunun için de ne gibi iş ve işlemler yapmamız gerektiğini öğrenmek için Ocak ayı içerisinde Şube Müdürümüz Sedayi ALTUN ile İMKB YİBO Müdürümüz Salih ÖZTÜRK’ü Ankara’ya gönderdik. Burada Bakanlık yetkilileri arkadaşlarımıza nasıl bir yol izlememiz gerektiğini söylediler. Bizde 23.01.2007 tarih ve 100-200 sayılı Ordu Valiliğine yazdığımız yazıda “Parsel No 248 Tapuda kayıtlı (lojmanların bulunduğu alanın) 28.853 metrekare alanın 10603 metrekaresinin yeni lise binasının yapımı için, Milli Emlak Müdürlüğünden Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesini talep ettik. Valiliğin Akkuş Kaymakamlığına yazdığı 26.02.2007 tarih ve 321 sayılı yazılarında bu yerin 2 yıl içerisinde Lise inşaatı başlamak koşuluyla Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne tahsis edildiği bildirildi.

            Tabi bu süreç izlerken Belediye Başkanımız da yeni lise binamızın mimari projesini tasarlayıp, inşaat mühendisi Eyüp Sabri ÜNLÜ ile çizimini yaptılar. Şimdi Ordu Valimiz Sayın Dr. Said Vakkas GÖZLÜGÖL ile Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL’in protokol imzalaması kaldı. Bu protokol imzalaması da Nisan ayı içerisinde yapılacak. İnşallah en geç Mayıs ayında yeni lise binamızın temelini hep birlikte atacağız.

            İlçemize Lise binasının yapılması için gayret gösteren ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. “ Haber Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü

            Bizlerde Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak, yeni Lise binasının yapılması için çaba sarf eden herkese teşekkür ediyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar