22 Eylül 2023 Cum

MYO’nun Açılması İçin Çaba Harcamayan Kurumların ve Yetkili-İlgili Kişlerin Haberlerine Sitemizce Sansür Uygulanacaktır.

Siyasetçi-Sivil Toplum Kuruluşları ve Yetkili-İlgili Kişlerin Haberlerine Sansür

 

 

AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN

AÇILMASI İÇİN ÇABA HARCAMAYAN

KURUMLARIN VE YETKİLİ-İLGİLİ KİŞİLERİN

HABERLERİNE SİTEMİZCE SANSÜR UYGULANACAKTIR.

ORDU ÜNİVERSİTESİ

AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU 

TABELASI OKULA ASILANA KADAR.

MÜDÜR ATAMASI YAPILANA KADAR

SANSÜR DEVAM EDECEKTİR.

Akkuş İnternet Sitesi olarak, Akkuş Meslek Yüksek Okulunun Açılması için yetkili-ilgili ve görevli kişilerin-kurumların (istisnalar hariç) gereği kadar çaba harcamadıklarını düşünüyoruz. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, aksayan yönlerinin tespitinin yapılarak çözüm yollarının gereği kadar zorlanmadığını düşünüyoruz. Bunun aksini söyleyen varsa geçen sene okulun neden açılmadığının da izahını yapması gerekir.

Geçen sene aksayan yönler tespit edildi. Gerek Ordu Merkez de, gerek Akkuş Malmüdürlüğünde, Gerek Ordu Üniversitesinde, Gerek Ordu Deftardarlığında, Gerek Özelleştirme İdaresinde, Gerek Maliye Bakanlığında ve Gerek Milli Eğitim Bakanlığında yavaş işleyen bürokrasi Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT’ın devreye girmesi, Ankara’daki Akkuşlu Bürokratların Özellikle İbrahim CÜREBALI’ın ve diğer kurum ve kişilerin gayretleri ile aksayan yönler giderildi. Ankara ayağa biten işlemler ne hikmet ise Ordu Üniversitesi ve Akkuş İlçesi arasında sıkıştı kaldı.

Ordu Üniversitesi ve Akkuş İlçesinde işin sıkışması ise, bize gelen bilgilerden

Okulun binalarının tamiri için 200 milyara ihtiyaç varmış. Üniversite tamiri yapın binaları bize teslim edin demiş. Akkuş Belediyesi Maddi imkanlarımız yetmez demiş. Diğer sivil toplum kuruluşları ile de yapılan ilk görüşmeler sonucunda maddi kaynak bulunamamış.

Konu Ordu Milletvekili HAMARAT’a intikal ettirilmiş alınan cevapta ise, "Bu aşamaya kadar elimizden geleni yaptık. Geriye kalan işlemleri de Akkuş Belediyesi, Belde belediyeler, İlçedeki Sivil Toplum Kuruluşları yapsın demiş.  Demiş de bu kurumlar maddi kaynağı bulmuşlar mı? HAYIR

Sonucunda ne mi oldu. 2009 yılında, SEN YAP, BEN YAPAMAM MADDİ GÜCÜM YOK. YOK SİYASİLERİN İŞİ, YOK AKKUŞLULAR ELLERİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN LAR  LARLA, LAR LARLA  okul açılmadı. Yada açılamadı.

AYNI SÖYLEMLER DEVAM EDERSE OKUL GENE AÇILAMAZ.

AKKUŞ KAYMAKAMININ VE DİĞER KURUMLAR-SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ-ESNAFLARIN VE GURBETÇİLERİNİN DE SON BİR DEFA DAHA ÇIRPINIŞLARI İLE OKUL İÇİN GEREKEN 200 MİLYAR BULUNUR MU ONU BİLEMEYİZ. İNŞALLAH BAŞARI GELİR.

2009 yılı Ağustos ayında, Akkuş Meslek Yüksekokulun Durumu KAPALI

2010 Ocak Ayı Okulun durumu: halen hizmete açılmadı

Neyi? Kimi? Bekliyor Okul Açılması İçin Bilen Varmı?

Ordu Milletvekilerinin, Akkuşlu Siyasilerin, İl Genel Meclis Üyelerinin, 6 Belediye Başkanlarının, Ordu Üniversitesinin, Ordu Akkuşluları bu kadar üzmeye hakkı yok diye düşünüyoruz. Seçilmiş kişiler harekete geçecek- bir araya gelecek çözüm üretecek halkta arkasından gelecek. Seçilmiş kişiler neden seçiliyor. Yada halk neden seçiyor. Demokrasi varsa bu ülkede kardeşim sana oyumu veriyorum. Benim adıma çalışma yap, hizmet yap, koordinasyon sağla, sen bunları yap, bende sana yardımcı olacam demiyor mu. Bizim anladığımız demokrasi bu? yoksa demokrasi başka türlü mü de biz halen anlayamadık.

Sansür uygulaması nasıl olacak, Sitemize, yukarıda isimleri geçenlerden yayınlanması için haber geldiği anda hemen şu soru sorulacak. Siz Akkuş Meslek Yüksekokulunun açılması için hangi çabayı gösterdiniz.? Önce bu konuyu açıklayın ondan sonra haberinizi yayınlayacağız. Derse ki kişi yada kurum, benim gündemimde okul yok derse, Yada bana ne derse işte sansür burada devreye girecek. Seçimle gelen herkes bu okulun açılmasında birince derece sorumludur. Muhtarlar ve Azalar dahil. ( Kaç Muhtar bir araya gelip de Okulun açılması için bir çalışma yaptılar. Yada bir satır açıklama yaptılar.) Dernek Yönetimleri, herhangi bir konu olunca basın açıklması yapıyorsunuz iyi de Akkuş Meslek Yüksekokulunun açılması için kaç kere basın açıklaması yaptınız. Kaç dernek yönetimi Ordu Valisi, Ordu Üniversitesi Rektörü ile görüştü. Yada hangi vekil ile görüştü okulun açılması için.

Okul 2010 yılında hizmete açılmaz ise tekrarlıyoruz. 24 saat 365 gün yazmaya devam edeceğiz. Gereği kadar çalışmayanları açıklamaya devam edeceğiz.. Hangi bilgilerin, hangi konuşmaların, kim ne dedi. Kim kime ne söyledi. Okulun ilçeye gelmemesi için çalışanlar varmı? İlerleyen zamanlarda sitemize yer alacaktır.

SON DAKİKA: Gürgentepe ye Meslek yüksekokul açılması kararı çıkmış. Akkuş’a okul açılmaz ise, Akkuşlu Öğrencilerin aklında olsun.

LÜTFEN AKKUŞ’A YAZIK ETMEYİN. LÜTFEN AKKUŞLULARI BU KADAR ÜZMEYİN. EĞİTİMDE SİYASET OLMAMASI GEREKİR.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar