30 Eylül 2023 Cts

MYO. Konusu Başbakanlığa İntikal Ettirildi

Okul Açılana Kadar Başka haber Yapmak İstemiyoruz.

 

BAŞBAKANIM AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULU

HİZMETE AÇILMIYOR

AKKUŞLULAR, OSYM 2009 EK YERLEŞTİRMEYE

OKULUN ÖĞRENCİ KABUL ETMESİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORLAR

Sayın Başbakanım, 30.04.2009 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçesi Akkuş Meslek Yüksek Okulunun Açılması kararını onaylamıştınız. Aradan geçen aylarda ne yazık ki Okulumuz açılmadı. Aynı dönemlerde İlimiz Ulubey İlçesi Meslek Yüksek Okulu kararı da alınmıştı. Bu ilçemizdeki okul hizmete açıldı. Bu sene Öğrenci kabul edecek.
Akkuş Meslek Yüksek Okulu ise henüz açılmadığı gibi Ordu Üniversitesinden Okula Müdür Ataması da yapılmadı. Akkuş yıllardır Eğitim göçü veren bir ilçe, En azından okulumuz açılırsa Öğrenciler liseyi bitirİnce Eğitim için gurbette gitmemiş olurlar.
Sizlerin destekleri ile Valimiz, Ordu Üniv. Rektörümüz, Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları vasıtası ile Okulumuzun bu sene açılarak. 2009 yılı ÖSYM Ek Yerleştirme döneminde Öğrenci kabul etmesini çok istiyoruz.
Akkuşlular okulun açılması için heyecan içindeler. Öğrenciler heyecan içindeler. Akkuşluların daha fazla mağdur olmasına izin vermeyin. Ulubey ilçesinde okulun açılması ile Akkuş ilçesindeki vatandaşlarımız neden Akkuş İlçesindeki okulun açılmamasını düşünmekte ve sizlerden gereken desteğin gelmesini beklemektedirler. Saygılarımızla
 
Not: Yukarıdaki satırlar Başbakanlık’a iletilmiştir. Başbakanlık hemen konuyu Milli Eğitim Bakanlığına, Yüksek Öğretim Kurumuna intikal ettirmiştir.
Akkuş’un evlatları Akkuş’a sahip çıkacaklardır. Tüm Akkuşluları Başbakanlık Bilgi Merkezine yukarıdaki cümlelere benzer yazılar ile müracaat etmesini bekliyoruz.
HAYDİ AKKUŞLULAR;
GELECEĞİNE SAHİP ÇIK.
SANA YAKIŞANI YAP
HAKKINI ARA
 
 

Related Articles

1 Yorum

  1. Ortablöme Köyü ve Derneği Sitesi olarak Akkusilcesi.com’a bu özverili çalışmasından dolayı teşekkür ederiz.Biz de elimizden geldiği kadar bu işi kovalayacağız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar