6 Haziran 2023 Sal

Mutluluk Bu Olsa Gerek

Gurbetten Akkuş’a gelip, Senelik izninin Keyfini Çıkaran Kişilere Selam Olsun

MUTLULUK BU OLSA GEREK

GURBETTE YAŞAMINI SÜRDÜRÜP

HER SENE SENELİK İZNİNİ KÖYÜNDE GEÇİREN

VE BU İZİN SÜRESİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE

DEĞERLENDİRENLERE SELAM OLSUN

Sitemiz Ünye Temsilcisi Seyit ÇAM’da Çukurköy Cingili Mahallesindeki Evinin alt kısmında bulunan tarlasının içindeki taşın üzerinde oturmayı en büyük zevki olarak düşünüyor. Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM’nda Ağbeyisi olan Seyit ÇAM, biraz daha ileri giderek bu oturduğu taşın üzerinde bir de kahve içti. Bu durumda en az 1 saat kadar oturarak çevreyi seyir etme ve özlediği bir hayalini gidermenin mutluluğunu yaşadı.

Sağlık ve Sıhhati yerinde olduğu halde ve maddi bir sıkıntısı da olmayıp senelik izinlerini köyünde Akkuş’ta geçirmeyenlerin kaçırdıkları o kadar çok şey varki sadece bu taşın üzerinde oturulup içilen kahve yada ayran sadece bir örnek. İlerleyen günlerde sitemizde bu tür örnekleri çok göreceksiniz.

Taşın doğal görüntüsünü de her isteyen her şeye benzetebilir.

İşte Akkuş sevgisi, işte köy sevgisi bu olsa gerek. Tarlanın ortasındaki taş ekim ve dikimi engellediği halde yıllardır olduğu yerden kaldırılmamış. Neden? Belki üzerine oturulup bir bardak ayran içmek için lazım olur diye. Doğaya saygı bu olsa gerek.

Bir mazaretimiz yok ise senede bir gün olsun bir saat olsun, 20 gün 30 gün iznimizi köyümüzde geçirelim. İstediğin yerde tatilini yap. İstediğin ve sevdiğin yiyecekleri ye. Ama Akkuş köylerinin havasını hiç bir yerde bulamazsın. Böğürtleninin tadını, güzinede pişen ekmeğinin tadını  bulamazsın. Atanı ve geçmişlerini bu kadar çok sevindiremezsin.

 

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. güzelliklerle dolu biryer özellikle taşdaki benzerliğe dikkat sanki bir panda yavrusu gibi durmuyormu yere uzanmış bir pandayı andırıyor insanın ömrü uzan emekli olan hemşehrilerimiz memleketinin yolunu tutsun kısmetse bende emekliliğimde oralarda olacağım.ŞİMDİDEN BÜTÜN İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAR NİCE BAYRAMLARA KAVUŞMANIZI YARADAN YÜCE ‘ALLAH’ DAN TEMENNİ EDERİM. hoşca kalın

  2. Sitenizde adıma yapılan haberden dolayı AKKUŞ İNTERNET SİTESİ’ne ve yapımcılarına teşekkür ederim.Bu haberin gurbette olan herkese örnek olmasını dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar