7 Şubat 2023 Sal

Mustafa İsmail EFİLOĞLU, Açıkladığı 45 Projesi İle Akkuş Belediye Başkanlığına Talip Olduğunu Açıkladı

sizlerle yaptığım istişareler sonucu kaleme aldığım vaatlerimdir. Bu vaatlerimin her birisi uygulanabilir vaatlerdir.

 

 

AK PARTİ AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MUSTAFA İSMAİL EFİLOĞLU

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI OLMASI HALİNDE

ÇÖZECEĞİ 45 PROJESİNİ AÇIKLADI

1-       SU :İlçemizde kullanılan suyun kaynağından musluklarımıza kadar güvenli bir ortamda gelmesi için ıslah çalışmaları mutlaka yapılacak
 
2-       ÇÖP: Esnaflarımızın en büyük şikâyeti olan çöp problemi çözülecek. Günün koşullarına uygun çöp ıslah çalışması mutlaka yapılacak.
 
 
3-       İSTİKLAL CADDESİ: İlçemizin en önemli caddesi olan ve esnaflarımızın büyük önem verdiği İstiklal Caddesi, gerek ilçe halkının gerekse ilçemize gelen misafirlerimizin gezmekten zevk aldıkları ve gittikleri yerlerde Akkuş’ta İstiklal caddesini ne güzel yapmışlar gördün mü diyecekleri bir cadde haline getirilecek. Cadde boydan boya ışıklandırılacak. Kaldırımlar yeniden düzenlenecek.
 
4-       MESLEK YÜKSEK OKULU: Ordu İlimize yeni açılan Ordu Üniversitesine bağlı M.Y. Okulunun açılması çalışmaları devam etmektedir. Akkuş halkının bu talebi mutlaka en güzel şekliyle hayata geçirilecek.
 
 
5-       DEVLET HASTANESİ: Akkuş Devlet hastanesinin, hemşerilerimize hizmet edebilmesi için yeterli Doktor, yardımcı sağlık personeli ve idari personelin bulundurulması sağlanacak. Şu anda bir uzman aile doktorumuz göreve başlamış olup en kısa zamanda diğer eksikliklerimiz tamamlanacaktır.
         En az üç uzman doktorun hastanemizde olması sağlanacaktır.
         Hastanemizde var olan ancak kullanılamayan diyaliz ünitemiz en geç mayıs ya da haziran ayında devreye girecektir.
 
6-       ELEKTRİK: Akkuş halkı ve esnaflarımızla yaptığım sohbetlerden tespit ettiğim ve herkesin şikâyet ettiği elektrik kesintilerinin olmaması için Ünye’den İlçemize yeni bir elektrik hattının çekilmesi mutlaka sağlanarak elektrik kesintileri sona erdirilecek.
          İlçe merkezindeki elektrik hattı yeraltına inecek.
 
7-       MESLEK LİSESİ: İlçemize bir meslek lisesi kazandırılacak.
 
8-       LİSE: Mutlaka yeni bir lise binası kazandırılacak
 
 
9-       KAPALI SPOR SALONU: İlçemizde var olan kapalı spor salonunun ilçemiz öğrencilerinin, gençlerinin ve ihtiyaç duyulması halinde ilçe halkının hizmetine sunulması için ilgilileri nezdinde gerekli girişimler yapılacak ve bu güzel hizmet kullanılır hale getirilecektir.
 
10-   ÇİM SAHA: Kapalı spor salonunun yanında İlçemiz gençleri için mutlaka bir çim saha yapılacaktır
 
 
11-   TEKKEGÖĞÜSÜ MESİRE YERİ: Tekke göğsü tepesine yol yapılarak buraya halka açık mesire yeri yapılacaktır.
 
12-   ARGAN YAYLASI: İlçemizle birlikte anılan ve her Akkuş’lunun dilinde olan Argan yaylamız hemşerilerimizin göğsünü kabartacak projelerle değerlendirilecektir.Buraya apart evler ve Turizm bakanlığı destekli otel yapılacaktır.
 
 
13-   ÇALDERE: 2008 yılında İlçemize dâhil olan (Çaldere köyü) iki mahalle olarak muhtarlığa ayrılan bölgelerde yaşayan hemşerilerimize iyi ki Belediye sınırları içine girmişiz dedirtecek hizmetleri mutlaka sağlanacaktır.
           – Çaldere ve Çamalan mahallelerinin diğer mahallelerde olan hizmetleri alması için (Yol, Su, Elektrik, Kanalizasyon vs.) bu mahallelerde çalışmalara öncelik verilecektir.
 
14-   İTFAİYE ARACI: Belediyemize tam donanımlı 2 itfaiye aracı alınıp bunları kullanabilecek yeterli ekip oluşturulacaktır.
 
15-   ORMAN VE ORMAN ÜRÜNLERİ: En önemli doğal zenginliğimiz olan Orman ve Orman ürünlerimizin değerlendirilmesi ve yaratılacak imkânlardan bütün Akkuş’lu hemşerilerimizin istifade edebilmesi için Türkiye’de konusunda en büyük firmalarla görüşerek ve onlara her türlü desteği vererek İlçemizde yatırım yapmaları için çalışılacak
 
 
16-   CENAZE ARACI: Tam donanımlı soğutma ve yıkamalı cenaze aracı alınacaktır.
 
17-   İLÇE MEZARLIĞI : İlçemiz mezarlığının uygun bir yerine bu gün Ülkemizin her mezarlığının içinde bulunan ve bu mezarlıklarda yakınları olan hemşerilerimizin soğuk kış şartlarında ibadetlerini yapabilecekleri ve burada yatan akrabalarına dualar edebilecekleri bir mescit yapılacak ve devamlı personel bulundurulacaktır. Her vatandaşımıza talep etmeleri halinde her türlü yardım yapılacaktır.
 
 
18-   BELDE BELEDİYELERİ İLE KOORDİNASYON: Belde belediyeleri ile her konuda güç birliği yapılacak ve oluşacak büyük güç ile Akkuş halkına hiçbir ayrım yapmadan hizmet akışı sağlanacaktır.
 
19-   KAMU LOJMANI: İlçemizde bulunan kamu kurumlarında bizlere hizmet eden özellikle başka bölgelerden gelen( amir, memur vs. ) memurların ilçemizde zorluk çekmeden birkaç yıl çocukları ile rahatça yaşayabilecekleri, kaloriferli, asansörlü, çocuk parkı, yürüme parkurlu lojmanlar yapılacaktır.
 
 
20-   YABAN HAYATI VE AV TURİZMİ: İlçemizin Ormanlarımızla birlikte en büyük zenginliğimiz olan yaban hayatının korunmasını ve sürekliliğini sağlamak. İlçemizde Avcılar Derneği kurulmasına yardımcı olmak. Oluşturulacak av sahalarında yabancılara avlanma imkânı sağlayarak ilçemize ekonomik katkı sağlanacaktır.
 
21-   OTOPARK İlçemizde kış şartları sert geçmektedir Bu nedenle her hemşerimizin arabasını gönül rahatlığı ile bırakabileceği kapalı bir oto park yapılacaktır.
 
 
22-   İSTİHTAM ALANLARI: İstihdama dayalı, hizmet sektöründe, sanayi sektöründe ve Tarım sektöründe İlçemiz ölçeğinde projeler hazırlanmasına ve uygulanmasına Belediye olarak katkı sağlanacaktır.2013 yılına kadar uygulanacak olan AB projelerinden ilçemize hak ettiği hizmetleri ve katkıyı almak için konusunda uzman bir ekip oluşturulacak ve bu ekiple ilçemizde, hatta daha büyük ölçekli Ülkemizin diğer bölgelerinde iş yapacak hemşerilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecektir
                 Bu konuda Hükümetimiz nezdinde bütün hemşerilerimize destek sağlanacaktır.
 
23-   EMLAK VE SU BORCU: Belediyemize emlak ve su borcu bulunan vatandaşlarımızın borçları taksitlendirilecek ve ödemeleri kolaylaştırılacaktır.
 
24-   VERGİ DÜZENLEMELERİ: Emlak,su,ve çevre temizlik vergilerinin en asgari düzeyde olası için meclis üyelerimizle görüşülerek hemşerilerimizin bütçelerine dolaylı katkı sağlanacaktır.
 
 
25-   KONUT YAPIMI: İlçemizde konut yapan vatandaşlarımız belediyemizce teşvik edilecek,ruhsat ücretleri olabilecek en asgari seviyeye çekilecek.
 
26-   TOPLU KONUT: İlçemizde yapımı devam eden toplu konutun bitirilmesi için gerekli destek sağlanacaktır.
 
 
27-   İLÇE NÜFUSUNUN ARTIRILMASI: Ekmek mücadelesi için gurbetlerde yaşayan hemşerilerimizden emeklilik veya başka nedenlerle ilçeye geri dönmeyi isteyipte konut yapmak isteyenlere Belediyemizce uygun arsa tahsis edilecek binalarının yapımında her türlü teknik destek sağlanacak ve bu hemşerilerimizin ilçeye geri dönmeleri hızlandırılacaktır.
 
28-   İŞ İMKANLARININ OLUŞTURULMASI: İlçemizde her ailede mutlaka bir yada birden çok işsiz gencimiz vardır. Son iki aydır Siz saygıdeğer hemşerilerimizle yaptığım her görüşmede en öncelikli meselemizin işsizlik olduğunu öğrendim.Bu konuda Akkuş’lu gençlerimize destek olmak için şahsım ve ,bölge vekillerim ve geçmiş dönemden arkadaşlarım olan başka bölge milletvekillerini de devreye koyarak Akkuş’lu gençlerimize yardımcı olacağım.
               – Bu konu ile yanıma gelen her hemşerimi sabırla dinleyip problemine nasıl çözüm bulacağımız konusunda samimi gayret göstereceğim
               – Ülkemizde kadrolu işe girmenin yolları herkesçe malum olduğu gibi Akkuş’lu hemşerilerimizce de bilinen bir gerçektir. Ancak ben Akkuş’lu hiçbir gencimizin hakkının yenmemesi için elimden gelen her gayreti göstereceğim.
         – Gerek İlçede gerekse diğer bölgelerde hep onların yanında olacağım ve onların belediye başkanı değil abisi olacağım.
 
29-   İSTİHDAM: İstihdama dayalı İlçemizde neler yapılabileceği ile ilgili Akkuş’lu vatandaşlarımızla ve esnaf arkadaşlarımızla epeydir istişareler yaptım. Bu konuda çıkacak kararda belediye olarak öncülüğünü bizin yapacağımız ve esnaf arkadaşlarımızın da katkıları ile bir şirket oluşturacağım.Bu şirketin alacağı kararın Akkuş’ta uygulanması için Başta İlçemizin evladı Milletvekilimiz Mustafa Hamarat, Diğer Bölge Milletvekillerimiz ,Partimizin Genel Sekreteri ve Genel Başkanımızın en yakın çalışma arkadaşımız İdris Naim Şahin,ve Bakanlarımızın desteği ile almak için gerekirse Ankara’da sizlerle yatacağım(.Bu sizlere şeref sözümdür.)
 
30-   YEŞİL AKKUŞ SPOR KULÜBÜ: Yeşil Akkuş spor Kulübünün yaşaması için her destek sağlanacaktır.
 
 
31-   ÇEVRE DÜZENLEMESİ: İlçemiz sınırları içersinde olan her okulun çevre düzenlemesine katkı sağlanacak.
 
32-   ÖĞRENCİ BURSU: Üniversitede okuyan İlçemizde yaşayan ve gurbette yaşayan hemşerilerimizin çocuklarına burs sağlanması için her gayret gösterilecektir.
 
 
33-   HUZUR EVİ: Yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç hemşerilerimiz için ilçemize bir huzur evi kazandırılacak.
 
34-   HASTALARIMIZIN TEDAVİSİ: Hasta olup ta ilçemizde tedavisi mümkün olamayan hemşerilerimizin dışarıda tedavi edilmelerinde kendilerine yardım edilecek.
 
 
35-   BANKA: İlçemiz esnaflarının desteklenmesi için daha önce ilçemizde açık olan ve kapatılan Halk bankası şubesinin ya da en azından bir özel banka şubesinin açılması için girişimde bulunulacak. Hükümet nezdinde ne gerekirse yapılacak.
 
36-   TURİZİM VE OTEL: İlçemiz turizmine katkı sağlayacak en az yüz ihtiyaç halinde 200 yataklı bir otel yapımı sağlanacak.
 
 
37-   FESTİVAL: İlçemizde yapılan festivalin siz değerli hemşerilerimizin talebi doğrultusunda 3 günden 7 güne çıkarılması. Yapılacak etkinliklere Büyükşehir belediyelerinin katkısı sağlanacak.
 
38-   ANALARIMIZ :İlçemizde kadınlarımıza yönelik bir lokal oluşturulacak. Kendilerine Belediye olarak her destek sağlanacak.
 
 
39-   HALKIMIZLA İSTİŞARE: Esnaf ve halkımızdan oluşturulacak halk komisyonlarında ilçemiz için neler yapılabileceği tartışılacak. Çıkan kararlardan faydalı olanlar öncelik sırasına göre uygulanacak.
 
40-   SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ: Aynı toplantılar İlçemizde bulunan sivil toplum örgüt yöneticileri ilede yapılacak.
 
 
41-    EV HANIMLARIMIZI EKONOMİYE KAZANDIRACAĞIZ: İlçemiz ev hanımları için evlerinde ürettikleri el işlerinin değerlendirilip aile bütçelerine katkı sağlayabilecekleri bir proje için danışmanlık sağlanacak.
 
42-    KÜLTÜREL FAALİYETLER(SİNEMA): İlçemizde bütün gençlerimizin ve halkımızın ısrarla istediği ve 1970 yıllarda bile Akkuş’ta faaliyette olan sinema açılması, en az haftada bir gün olmak üzere bazen genel bazen aile matineleri yapılacaktır.
 
 
43-    ÖSS KURSLARI: Akkuş’lu gençlerimizin gerek ÖSS gerekse K.P.S.S sınavlarında akranları ile yarışmaları için kendilerine her türlü destek sağlanacak (Gerekirse kurslar düzenlenecek)
 
44-    AKKUŞ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI: En önemli hedefim. AMEK ‘i faaliyete geçirmek olacaktır.(Akkuş Meslek Edindirme Kursu) Günün koşullarında gerek Devlette gerek özel sektörde ihtiyaç duyulan mesleklerle ilgili kurslar düzenleyip gençlerimizin sertifika almaları ve devamında iş bulabilmeleri için onlara ağabeylik yapacağım. Bu benim seçim için verilmiş bir sözüm değil onların bu desteklere ihtiyacı olduğu için benimde Hükümetimizin desteği ile bunları yapabileceğim için onlara sözümdür.
 
 
45-    İMAR DÜZENLEMESİ: İlçemizde yapılan imar planlarında bazı vatandaşlarımızın mağdur oldukları kanaatine vardım. Bu konu araştırılarak varsa mağduriyetler mutlaka giderilecek. Her vatandaşımızın hakları korunarak gönül kırmadan tekrar imar düzenlemesi yapılacak.
 
 
 
 
SAYGIDEĞER AKKUŞLU HEMŞERİLERİM,
 
                    Ben Sizlere Hizmet etmek için Ak Partiden aday gösterildim. Yukarıda sizlerle paylaştığım konu başlıkları sizlerin arasında sizlerle yaptığım istişareler sonucu kaleme aldığım vaatlerimdir. Bu vaatlerimin her birisi uygulanabilir vaatlerdir.
 
                     Ancak takdir edersiniz ki Akkuş belediyesi bu nüfus yapısıyla Devletten alacağı gelirlerle bunları yapması mümkün değildir. Ancak ben sizlere buradan söz veriyorum. Yıllarca İhmal edilen İlçemizin hak ettiklerini ve sizlerin talebi ile kaleme aldığım vaatlerimi yapmak için Tek başına Hükümet olan Ak Partinin İmkânlarını İlçemiz için kullanmak adına ne gerekirse yapacağım. Bu konu için Sizlerden gelen her teklife açık olacağım. Her zaman aranızda ve sizlerle olacağım. Bu kısa sürede beni bağrınıza bastığınız için sizlere teşekkür ediyor ve çocuklarımızın geleceği İlçemizin menfaati için desteklerinizi bekliyorum.
 
                    Sizlere söz veriyorum. Başınızı öne eğmeyeceğim. Akkuş’un kavgasını sizlerden alacağım güçle her zaman ve her zeminde yapacağım. Hepinizi Allaha emanet ediyor saygılar sunuyorum.  
            
                                                                  Mustafa İsmail EFİLOĞLU
 
                                                      AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
 
 
 
İLAHİYATÇI EĞİTİMCİ Mustafa İsmail EFİLOĞLU Kendini Tanıttı
 
           01.04.1951 yılında Kurtboğaz köyünde doğdum. İlkokulu Akkuş’ta Orta öğretimi İstanbul İ.H.Lisesinde, Yüksek öğretimimi İstanbul İlahiyat Fakültesinde bitirdim.
 
            Şişli sağlık meslek lisesi –Zeynep Kamil Sağlık Meslek lisesinde yaptım halen bu okulda görevime devam etmekteyim belediye başkanlığı adaylığı nedeni ile görevimden ayrıldım.
 
           Siyasi birikimim ve ilçeme getirebileceklerimden bahsetmem gerekirse,1995 yılında ANAP Ordu Milletvekili adayı olarak seçime girdim. Daha sonra 2002 yılında İstanbul Anadolu yakasından (1.Bölge)AK Parti Milletvekili adayı olarak seçimlere katılarak siyasi deneyimlerim oldu.
 
            Bu gün % 47 ile tek başına iktidar olan AK Parti çatısı altında gerek İmam Hatip Lisesinden, gerekse İlahiyat Fakültesinden eğitim gördüğüm dönemlerde arkadaşlarım olan birçok Milletvekilleri, Bakanlar vardır. Sayın Başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN’ da İ.H.Lisesinden okul arkadaşımdır.
 
              Evli ve 6 .çocuk babasıyım .29 mart 2009 seçimlerinde yukarıda saydığım Milletvekilleri ve Bakan arkadaşlarımın desteğini de alarak İlçemize Belediye Başkanı olarak Hizmet etmek üzere Akkuş’a Belediye Başkan Adayı oldum.
 
       Hayat Mücadelesine başladığım ilk yıllardan itibaren özellikle İstanbul’da 100.lerce gencin hayata atılmasına katkı sağladım. Bu arada Akkuş’lu birçok gencimizin de Gerek sağlık sektöründe gerekse başka kurumlarda yetişmesinde ve görev almasında emeğim oldu.

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. saygı deger hocam geçde olsa projelerini buradan yayınlaman çok dogru oldu seni iyi tanıyan biri olarak altına imzamı atarım senden ricam ankarada fazla kalman gideni aratmamandır inşallah akkuşun aradıgı ilaç sensindir bu sitede hergün başa başka beyanlarını bekliyoruz gurbetçiler seni burdan takip ediyor orada deyiller sanma herkesin orada bir kanı var seni seviyorum ve başarılar diliyorum saygılarımla

 2. Değerli hocam İsmail EFİLOĞLU Yeşil Akkuş için yapacağınız projelerinizin şimdiden Akkuş’a ve Akkuş halkına hayırlı olmasını dilerim.Kalbimizle ve dualarımızla yanınızda olduğumuzu hatırlatır,sayğı ve selamlarımı sunarım.

 3. Evet gördüğümüz kadarıyla çok uçuk vaatler değil,hepside üzerinde durulduğunda yapılabilir vaatler,sizinle tanışma fırsatım oldu ve ilk izlenim olarak sizin çok pozitif bir kişiliğe sahip bir insan olduğunuz kanaatine vardım.

  Gerçekten insanları ikna edebilecek bir yapıya sahipsiniz,insanlarla daha fazla diyalok içersine girerseniz daha çok insan kazanırsınız.

  Evet siz bir pozitif insan olarak akkuşa pozitif bir kayırma yapmanız gerektiğini anlamış vaziyettesiniz,yıllardır akkuş ihmal edilmiş kendi kaderine terk edilmiş,her zaman üvey evlat muamelesi görmüştür,artık yerden kalkmanın zamanı gelmiştir,bunuda AKKUŞ’lularla AKKUŞ’a gönül verenlerle el ele verip gerçekleştirilmesi gerekir.

  Bizler göğsümüzü gere gere AKKUŞ’luyuz demek istiyoruz, ekonomisiyle, kültürüyle kendi imajımızı yakalamak istiyoruz,kendi ayaklarımızın üzerinde durmak istiyoruz,bizler fırsat istiyoruz fırsat eşitliği istiyoruz.

  Bizler balık tutmasını bilen olarak anılmak ve yaşamak istiyoruz.

  Hiçbir insan vatanından ayrılmak istemez,çoğu insan vatanına geri dönme hayaliyle yaşıyor,onların hayallerini gerçekleştirmek siz siyasetçilerin elinde.

  GELİN HEP BERABER AKKUŞ’LULARIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRELİM….

 4. SAYGIDEĞER HOCAM VE PEK MUHTEREM ABİM! PROJELERİNİ OKUDUM, ZATEN BUNU BEKLİYORDUM, BELEDİYECİLİK APAYRI BİR HİZMET SAHASIDIR.EKİBİNİZİNDE GÜZEL OLDUĞUNU GÖRDÜM, İÇLERİNDEN AKMET KAYA BEYEFENDİYİ TANIRIM.BU SÜREÇTE SİZE ŞİMDİDEN EN ÜST DÜZEYDE BAŞARILAR TEMENNİ EDERKEN, YAPMAMIZI TALEP ETTİĞİNİZ HER HANGİ BİR DESTEK NOKTASINDA YANINIZDA OLDUĞUMUZU ,BELEDİYECİLİK KONUSUNDAKİ BİRİKİMLERİMİZİ GEREKTİĞİNDE TARAFINIZA AKTARACAĞIMIZI BİLMENİZİ İSTERİM. BAŞARACAĞINIZDAN ŞÜPHEM YOKTUR, YOLUNUZ AÇIK ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar