30 Eylül 2023 Cts

MÜJDE: ÖSYS Sonuçları Açıklandı. Akkuş Meslek Yüksekokulunu 40 Öğrenciden Fazlası Tercih Etti. 200 Puan ve Üzeri Olan 40 Öğrenci Ancak Okula Kayıt Yaptırma Şansını Yakaladı. Keşke Kontenjan Fazla Olsa İdi Daha Çok Öğrenci Akkuş’u Tercih Etmiş Olurdu.

İşte Akkuş İlçesi İşte Akkuş Meslek Yüksekokulu

  MÜJDE

ÖSYS Sonuçları Açıklandı.

Akkuş Meslek Yüksekokulunu

40 Öğrenciden Fazlası Tercih Etti.

200 Puan ve Üzeri Olan 40 Öğrenci

Ancak Okula Kayıt Yaptırma Şansını Yakaladı.

Keşke Kontenjan Fazla Olsa İdi

Daha Çok Öğrenci Akkuş'u Tercih Etmiş Olurdu.  

 

BASIN DUYURUSU
(25 Temmuz 2013)
 2013-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 24 Mart 2013 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 15-16-22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2013-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 25 Temmuz 2013 tarihinde saat 23:45’ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.trİnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2013-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

                                                                                                                                     ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

 

 

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar