18 Mayıs 2024 Cts

Milli Eğitim ve Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odasını Ziyaret Etti

Ziraat Odası 2009 yılında 15 Öğrenciye Burs Vereceğini Açıkladı. Ayrıca bir okulunda çevre düzenlemesini yapacak. Teşekkürler Ziraat Odası ve Başkanı Ahmet KAYA

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN

ZİRAAT ODASI BAŞKANINA ZİYARET

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KOCAKOÇ 21 Şubat 2008 Perşembe günü; beraberlerinde İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI ve Şube Müdürü Sedayi ALTUN ile birlikte ilçemizin Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Akkuş Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette, Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA ile ilçemizde tarım ve eğitimle ilgili nelerin yapılması gerektiği ve nelerin yapılabileceği konuları tartışıldı.

            Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA: Hedeflerinin Proje hazırlayarak AB’den hibe şeklinde kaynak almak olduğunu bununla ilgili çalışmalara oda olarak başladıklarını, Akkuş fasulyesini ve cevizini markalaştırarak pazarlamayı hedeflediklerini bununla ilgili çalışmalara da 2007 yılında başlayacakların söyledi.

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz; Valimiz tarafından okul ve çevre düzenlemesi ile ilgili bir yarışma düzenlendiğini, bir komisyon oluşturularak her ilçeden bir okulun seçileceğini ve bu okullar arasından da çevre düzenlemesi en güzel olan okulun il birincisi olarak seçileceğini ve Sayın Valimiz tarafından bu okula maddi yardımda bulunulacağını görev yapan idareci ve öğretmenlerin de ödüllendirileceğini söyledi. İlçemizden yarışmaya katılacak bir okulun çevre düzenlemesinin Ziraat Odası tarafından yaptırılarak bu yarışmaya katılması için katkı beklediklerini söyledi.  Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA da: “Geçtiğimiz yıl ilçe merkezinde bir okulun çevre düzenlemesine başladıklarını burayı tamamlayarak bu okulumuzun çevre düzenlemesi ile ilgili tüm çalışmaları yapmayı Oda adına taahhüt ediyoruz.” Dedi.

            İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN ilçemizin değişik belde ve köylerinden üniversite öğrenimini devam ettiren öğrencilerin olduğunu bu öğrenciler arasında maalesef ailelerinin maddi durumu zayıf olanlar bulunduğu, bu tür öğrencilerimize burs verip veremeyeceğini sorması üzerine; Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA: “Bu yıl üniversitede okuyan iki öğrencimize burs veriyoruz. Önümüzdeki yıl en az 15 öğrenciye burs vermek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl 15 öğrencimize burs vereceğiz.” Dedi.

            Bizlere düşen görev önümüzdeki yıl 15 öğrencimize burs verilip verilmediğini takip etmek.

            Her üç kurumumuza da çalışmalarında başarılar dileriz.

Related Articles

1 Yorum

  1. Hayırdır İlçe Milli Eğitim Müdürünün Ziraat odasında…

    Site Yönetimi: Adınızı ve soyadınızı yazmamışsınız. Kurumların diyalog içinde olması doğal bir şey değilmi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar