2 Nisan 2023 Paz

Milletvekilimiz Mustafa Hamarat’ın Ünye Gümrük Müdürlüğünün Açılışı Hakkındaki Açıklaması

HAMARAT "Ünye Gümrük Müdürlüğümüzün en kısa zamanda açılışını da değerli Ünyeli hemşehrilerimiz ve iş adamlarımızla birlikte yapacağız

ÜNYE GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ MAYIS AYINDA HİZMETTE

Ünye’de 2008 yılının Nisan Ayı sonunda En kötü ihtimalle Mayıs Başlarında Gümrük Müdürlüğü’nün faaliyete geçmesi beklenirken; Ünye Gümrüğü’nün fiziki eksiğinin kalmadığını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT "Otomasyon sisteminin tamamlandığını, 8 adet Bilgisayar ve İlave Donanımların Ünye’ye gönderildiğini. Samsun Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğünün de Personel tefriki ile ilgili çalıştığını, en kısa zamanda Gümrük ve Muhafaza personelinin görevlerine başlayacağını kaydetti.

                                            

Hamarat devamla "Ünye’de ihracat ve ithalat yapan iş adamlarımız Mayıs ayından itibaren işlem yapmak için Ordu gümrüğüne gitmek zorunda kalmayacak" dedi.

                                     

Ayrıca Ünye Gümrüğünün Bitki Bitkisel kapısı olarak ilan edilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tarım Bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor en kısa zamanda bunu da gerçekleştireceğiz. Ünye Gümrüğünün Bitki Bitkisel Kapısı olarak ilan edilmesi halinde Tomruk ticareti ile uğraşanlar da rahatlayacaklar." diyen HAMARAT "Ünye Gümrük Müdürlüğümüzün en kısa zamanda açılışını da değerli Ünyeli hemşehrilerimiz ve iş adamlarımızla birlikte yapacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Av.Mustafa HAMARAT

Ordu Milletvekili

Adalet Komisyonu Üyesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar