24 Nisan 2024 Çar

MİLLETVEKİLİMİZ EYÜP FATSA İLÇE BAŞKANI VE ZİRAAT ODASI BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

İLÇE BAŞKANI VE

ZİRAAT ODASI BAŞKANI

AK PARTİ MECLİS

 GRUP BAŞKAN VEKİLİ

 MİLLETVEKİLİMİZ

 EYÜP FATSA’YI ZİYARET ETTİ

Ziyarette İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU, İlçedeki hizmetlerle ilgili olarak genel bir değerlendirme yaparak, köydes ödenekleri için ilçemize yapılan devlet yardımları için teşekkür etti. Ancak yardımların biraz daha arttırılmasını istedi. Özelikle Akkuş-Salman Yoluna ayrılan ödeneğin yetersiz olduğunu dile getirdi. Kaymakam Atamasının yapılacağını dile getirerek, Kaymakamlarımız ilçemize daha alışmadan tayininin çıktığını, bu durumunda hizmetlerin yapılmasında zaman zaman sıkıntılar olduğunu dile getirerek, ilçemize atanan kaymakamlarının görev süresinin uzatılması konusunda çalışmalar yapılmasını istedi. Yapılan hizmetleri yerinde görmek ve eksiklikleri birlikte tespit etmek için Vekilimizi Akkuş’a davet etti. İlçe Başkanımız, Ziraat Odası Başkanımız ve Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından İhsan ÇAM hep birlikte Akkuş Meslek Yüksek Okulunun yapılması kararının bir an evvel Bakanlar Kurulundan çıkmasını istediler.

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA’da Ziraat Odasının çalışmaları hakkında bir değerlendirme yaparak, Odanın yapacağı çalışmalara ve düzenlenen projelere destek verilmesini talep etti. 13.03.2007 tarihinde Ziraat Odamızca, düzenlenecek bilgilendirme toplantısında 35 köy muhtarının, mahalle muhtarlarının ve üyelerinin katılacağını ifade ederek, Vekilimizi Akkuş’a davet etmiştir.

Grup Başkan Vekilimiz FATSA, Parti teşkilatı adına Akkuş İlçesinde birlik ve beraberlik içinde olunmasını, köydes ödenekleri açısından Akkuş’un son 2 senedir yüklü bir ödenek aldığını, bu ödeneği Akkuş’un hak ettiğini, Akkuşlularının hizmet almak adına çok çaba harcadıklarını ilçe teşkilatının da gerek ilçe başkanı gerek il encümenleri, gerek belediye başkanları olarak çok başarılı çalışmalar yaptıklarını söyleyerek İlçe Başkanını kutladı. Yol yapımında yapılacak ihalelerde dikkatli olunması durumunda, beklenen üzerinde ödeneklerin olacağını bu kalan para ile de ek hizmetlerin yapılabileceğinin altını çizdi.

Bu gün itibariyle Akkuş İlçesine kadrolu kaymakam atanacağını dile getirerek, atanan kaymakamın 3 sene Akkuş ilçesinde görev yapacağını ifade etti.

Akkuş Meslek Yüksek Okulunun yapılacağını, Akkuşluların bu konuda herkesten çok çaba harcadığını, Okulun yerinin hazır olduğunu, dolayısı ile de Ordu ilinde Meslek Yüksek Okulunu açılması konusunda en şanslı ilçenin Akkuş olduğunu dile getirerek, Ordu Üniversitesinin çalışmalarına devam ettiğini, 2 ay kadar beklenilmesinin ardından hızlı bir şekilde okulun açılması için tüm çabaların sürdürüleceğini ifade etti.

Çok yakında bölgeye geleceğini, göreve başlayan kaymakamlarımız ile görüşmelerde bulunacağını, yapılan çalışmaları yerinde görmek istediğini sözlerine ekledi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar