7 Haziran 2023 Çar

Milletvekili Ayhan YILMAZ’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 

Ordu Milletvekili

Ayhan Yılmaz’ın

"Ramazan Bayramı" Kutlama Mesajı

İnsanlarımızın birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren, Toplumsal paylaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı bir mübarek Ramazan Ayını daha Milletçe idrak etmiş bulunuyoruz.

Bu inançla, Ordumuzda ve Türkiye’nin dört bir köşesinde yaşayan 7’den 70’e tüm Aziz Milletimizin Ramazan Bayramını gönülden tebrik ediyorum. Daha nice bayramlara hep birlikte sevdiklerinizle; sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde erişmeyi diliyorum.

Bayramlar, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir. Bu vesileyle de milletimiz, Ramazan ayı boyunca şanlı tarihinin derinliklerinden getirdiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerini sergilemektedir.

Özellikle bayram günlerinin kazandırdığı bu alışkanlıklarla tüm yaşantımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Umudumuzu canlı tutmalı, sorunlarımızı birlik ve beraberlik içerisinde aşabileceğimize olan inancımızı korumalıyız.

Millî birlik ve beraberliğimizin mayasını oluşturan unsurlar ise, bizi biz yapan, bizi millet halinde bir arada tutan millî ve manevî değerlerimizdir. Milletçe kültürel bir zenginlik olarak nesilden nesile aktararak yaşattığımız bu değerler, Ahmet Yesevi, Mevlânâ, Yunus Emre, Hacı Bektaşı Velî gibi bilge şahsiyetler tarafından, insan sevgisi ve hoşgörü anlayışı ile yoğrulmuştur.

Dinî bayramlar, Müslümanlar arasında sevinç, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî bir atmosferdir. Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Bayramlar, sabır ve emek sınavını kazanmanın bir müjdesidir.

Bu duygular içerisinde mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Saygılarımla…..

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar