18 Mayıs 2024 Cts

Milletvekili Ayhan YILMAZ’ın Kadınlar Günü Mesajı

Vekilimiz Şehit Annneleri ve Şehit eşleri kadınlar gününde unutmadı

Ordu Milletvekili Ayhan YILMAZ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, şehit anneleri ve şehit eşleri için mesaj yayımladı.

Yılmaz, mesajında: “Vatan müdafaasında bir gül bahçesine girercesine cennete yolladığımız şehitlerimizin bize emaneti; çok muhterem annelerimizin ve şehit eşi bacılarımızın kadınlar gününü tebrik ediyor, en iyi dileklerimle birlikte,  saygılarımı sunuyorum.”

Milletimizin temel taşı olan aile birliğimizde en önemli unsur kadınlarımızdır. Bütün kadınlar ana oldukları için özeldir, ama bilhassa da Türk kadını tarihte ve bugün üstlendiği sorumluluklar nedeniyle çok daha özeldir. Kadın; milletlerin kültür aktarıcısıdır. Aynı zamanda sevgi ve şefkat kaynağıdır. Her güzelliğin arkasında, her büyüklüğün ve yüceliğin arkasında hep kadının asil çehresi görünmektedir.

Bizler, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır buyruğuna yürekten inanan bir milletiz’, kadını her zaman ve zeminde, baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız.

‘Bizim tarihimizi gözden geçirecek olursak ayrımcılık yok, kültürümüzde, inancımızda ayrı gayrı yok. Biz millet olarak hiçbir zaman ayrımcılığa tenezzül etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz. Ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduk. Bizler etnik, mezhepsel, cinsel hangi konuda olursa olsun insanların hor görülmesine, dışlanmasına, kötü muameleye tabi olmasına karşı olduk. Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ahlaken asla kabul edemeyiz.’

Kadınların, kız çocuklarının hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için yasal anlamda her adımı attık atmaya da devam edeceğiz.

Bütün kadınlarımızın 08 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Ayhan YILMAZ

Ordu Milletvekili

Related Articles

1 Yorum

  1. Sayın vekilimiz böyle anlamlı bir günde şehit yakını olan kadınları unutmamış, bunun için tebrik ediyorum. Maalesef baş tacı dediğimiz insanlar ülkemizin hemen her bölgesinde, günümüz Türkiyesinde istismar ediliyor,kötü muameleye maruz kalıyor, horlanıyor. Dolayısı ile insanlık suçu işleniyor. Doğru bazı yasal önlemler alındı şiddete maruz kalan kadınlarımızın şikayetleri durumunda eşlere uzaklaştırma v.s gibi cezalar veriliyor ama bunu anadoluda kaç tane anamız,bacımız,kız kardeşlerimiz yapmaya cesaret eder. Bende tüm annelerin, ablalaırn,teyzelerin,halaların,bacıların,ninelerin,ebelerin kadınlar gününü tebrik ediyor, Sorunsuz ve huzurlu günler diliyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar