22 Mart 2023 Çar

Milletvekili Ayhan YILMAZ’ın Eğitim-Öğretim Dönemi ile İlgili Mesajı

Saygıdeğer Öğretmenlerimizle birlikte, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağına ilim ve irfanın, kültür ve sanatın yine onların bilgi ve tecrübeleriyle yeniden filizleneceğine olan inancımız tamdır.

Sample ImageOrdu Milletvekili Ayhan YILMAZ ın 2008-2009 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2008-2009 Yeni öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimize, fedakar öğretmen ve eğitim yöneticilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Modern dünyada eğitim geçmiş yıllara nispetle çok daha önemli. Bizler hayalleri büyük ve güçlü nesiller sayesinde medeniyetimizi geleceği taşıyabiliriz. Buda  gelecek nesli yetiştirecek öğretmenlerimizin, eserlerine verecekleri fikir ve gösterecekleri hedefler ile  mümkündür.

Türkiye’nin bugününden ve geleceğinden sorumluluk duyan bir Hemşehriniz ve bir Milletvekili olarak, bu umutları ve heyecanları en derin şekilde paylaşıyorum.

Eğitim alanındaki her yatırımın, Türkiye’nin aydınlık geleceğine açılan bir kapı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu alanda adım adım büyük bir değişimi gerçekleştiriyoruz.

Türkiye’nin hızını arttırdık ve artık çağdaş dünyayı yakalamak, yarışta en önde olmak için çalışıyoruz. 

Bunu ancak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür’ nesillerle başarabiliriz.

İşte yenilenen eğitim sistemimizin en önemli hedefi budur. Bu ülkenin ufkunu açacak, önünü açacak, geleceğini aydınlatacak bireyler yetiştirmektir.

Bu ülkeye, bilgili, donanımlı, düşünen, üreten, dünyaya ve yeniliklere açık, değerlerine bağlı, teknolojiyi en üst seviyede kullanabilen gençler kazandırmaktır. Bunun için de günümüzün hızla değişen şartlarını göz önünde bulundurarak müfredatı yeniledik. Yenilenen müfredatımızın vizyonu; Cumhuriyetimizin bütün erdemlerini özümsemiş, bireysel farklılıkları ne olursa olsun temel demokratik değerlerle donanmış, hayat boyu öğrenen, insan haklarına saygılı, daha mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yetiştirmektir.

Bu İlke ve Prensiplerden hareketle Ak Parti’nin üzerinde yer aldığı siyasi çizgi de Cumhuriyetin hedefleri doğrultusunda eğitime en geniş kaynakları sağlamaya çalışmıştır.  Bu manada, gerek Hükümet olarak gerekte bakanlık olarak yeni okullar, yeni derslikler, modern araç ve gereçler kazandırılarak, çocuklarımıza ve gençlerimize daha çağdaş ve sorunsuz bir eğitim ortamı sağlama gayretlerimiz hızla sürmektedir.

Hükümet olarak hem ailelerimizin eğitimle ilgili harcamalarına katkı yapmak, hem de ders kitapları konusunda yaşanan karışıklıkları önlemek için önemli bir uygulama başlattık.

Son 5 yıldır ve bu yıl dahil olmak üzere altıncı yıla girmiş bulunuyoruz, ilköğretim  ve lise okullarındaki öğrencilerimize ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıttık. 

Hükümet olarak eğitime verdiğimiz önemi ortaya koyan bu uygulama Cumhuriyet tarihinde bir ilktir.

Biz, Ak Parti olarak Türkiye’nin geleceğiyle ilgili umut doluyuz ve her eğitim-öğretim yılı başlangıcında bu umutlarımızı inançla yeniliyoruz. Toprağımız yeniden bereketleniyor. Yeni bir çağın eşiğinde kaliteli bir eğitimle yeni bir nesil geliyor.

Saygıdeğer Öğretmenlerimizle birlikte, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine  ulaşacağına ilim ve irfanın, kültür ve sanatın yine onların bilgi ve tecrübeleriyle yeniden filizleneceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle tekrar değerli öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin, Türkiye’nin her yerinde görev yapan eğitim camiasındaki görevlilerimizin yeni Eğitim ve Öğretim yılının başarı ve mutluluk getirmesini temenni eder, bu uzun maratonda  kendilerine başarılar dilerim.

Saygılarımla……

Ayhan YILMAZ

Ordu Milletvekili

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar