27 Kasım 2022 Paz

Milletvekili Av.Mustafa HAMARAT’tan Anneler Günü ve Sakatlar Haftası Kutlaması

Anneler Günü ve Sakatlar HAftası Kutlaması Mesajı

Anneler Günü Mesajı
Ordu Milletvekili Av.Mustafa HAMARAT 11 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan ‘Anneler Günü’ ile ilgili olarak mesaj yayınladı.

HAMARAT mesajında;

 "Cennetin ayaklarının altında olduğu, yerleri doldurulamayan, değerleri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen annelerimiz;  fedakarlığa dayalı yaşam tarzları ile başta sevgi ve saygı olmak üzere tüm güzellikleri hak eden, ilk öğretmen, yol gösterici, koruyucu ve yaşamımızdaki en büyük hazinemiz, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layık olan annelerimiz, Varlıklarıyla yaşamımızı zenginleştiren ve güzelleştiren, karşılıksız sevginin ve sonsuz özverinin simgesi olan annelerimiz, bizlere güven ve güç veren mutluluğumuzda olduğu gibi, en güç anlarımızda da sevgi,şefkat ve merhametlerini bizlerden asla esirgemeyen annelerimize, en içten sevgi ve saygılarımla

 Annelerimizin Anneler Gününü kutlarım" dedi.

 
Sakatlar Haftası Mesajı;
 
Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT 10-16 Mayıs Sakatlar Haftası Dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
 
HAMARAT mesajında;
"Engelli-engelsiz tüm bireylere eğitim, sağlık, iş, ulaşım ve sosyal haklar yönünden iyi yaşam koşulları sağlamak, engelli vatandaşların fiziksel, psikolojik ve toplumsal gelişimlerini destekleyerek, yarınlarını güvence altına almak çağdaş devlet olmanın önemli bir koşuludur.
 
Bir ülkenin engelli vatandaşlarına sunduğu imkan ve olanaklar, o toplumun gelişmişlik seviyesinin de bir göstergesidir. Bu kapsamda her alanda muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yönünde adımlar atan ülkemiz, engellilerin ihtiyaçlarını karşılayacak, üretkenliklerini artırarak, toplumsal hayatta daha aktif bir konuma ulaştıracak, sorunlarını giderecek bir yapılanma sergilemektedir.
 
Sosyal devlet ilkesi doğrultusunda hareket eden Hükümetimiz, özürlü vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak, onları üretimin ve hizmetin içerisinde daha aktif bir konuma ulaştıracak çalışmalar yürütmektedir.
 
Engellilerimizin, kişisel yetenek ve becerilerini geliştirerek, bu yönde eğitim almalarını sağlamak, kendilerine uygun işlerde istihdam etmek, şehirleşmede onların ihtiyaçlarını dikkate almak bizlerin en önemli görevleri arasındadır. Ancak bu konuda sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun her kesimi üzerine düşeni yerine getirmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Sakatlar Haftası’nın engellilerin sorunları hakkında halkımızın bilgilendirilmesine ve toplumdaki duyarlılığın artırılmasına katkı sağlamasını diler, sevgi ve saygılar sunarım." dedi

Related Articles

1 Yorum

 1. ANNE
  Bir dileğin var sanki benden,
  Lâkin korkuyorsun, neden!
  Serzeniş et, bırak geçeni gönlünden.
  Vur göğsüme, acıtmaz anne!
  İnkâr ettim serseri benliğimi,
  Hiçe saydım o mübarek sevgiyi.
  Bu şehir değiştirdi herkes gibi beni&
  Bir sen aynısın anne!
  Geç olsa da farkettim hakikati,
  Kalbimdeki ılıklığın sen olduğunu.
  Tek adrese attım mektuplarımı,
  Sana hasretimi yazdım anne
  (alıntı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar