27 Kasım 2022 Paz

Meyveli Köyüne Yapılacak Baraj 2013 yılında tamamlanacak

Sitemiz Meyveli Köyü Muhabiri Dursun TAVŞANCI, İlk Haberini Baraj Hakkında Bilgi Vererek, Sitemiz Ailesine Katıldı.

MEYVELİ KÖYÜNE YAPILACAK BARAJ

2008-2013 YILLARI ARASINDA TAMAMLANACAK

SİTEMİZ AİLESİNE YENİ KATILAN

MEYVELİ KÖYÜ MUHABİRİMİZ

DURSUN TAVŞANCI

İLK HABERİNİ, BARAJ YAPIMI HAKKINDAKİ SON BİLGİLERİ

BİZLERE ULAŞTIRARAK YAPTI

" Akkuşlulara ve Meyveli köyü ile  Bağderesi mahallesinde ikametgah eden vatandaşlarımıza duyuru

Şahinkaya barajı konusunda köyümüz ve komşu köylerimiz tedirgin içinde yaşıyorlar.

Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için meyveli köyü muhtarı  ZEHNİ ÇONOĞLU, bu gün DSİ Samsun Bölge Müdürlüğündeydi.

Bölge Müdürlüğü, barajın bu yıl sondaj çalışmasının yapılacağını 2009 yılında da baraj inşaatına başlanıp, 2013 yılında tamamlanacağını,

Barajın yapılması ile meyveli köyü köprüsü ve okulunun sular altında kalacağını, Murtarımıza bilgi olarak vermiştir. ilerki zamanlarda yeni bir gelişmeler olduğunda vatandaşlarımızı haberdar edeceğiz."

DURSUN TAVŞANCI

Akkuş İnternet Sitesi

Meyveli Köyü Muhabiri

Related Articles

18 YORUMLAR

 1. MERHABA BEN ANKADAN ENGİN ÇONOĞLU DURSUN BEY HABERİNİZİ ALDIK TEŞEKKÜE EDERİZ.YANLIZ HABERİ BİRAZ DAHA DETAYLI ANLATIRSANIZ YANİ ŞAHİN KAYA BARAJININ SULARI HANGİ KÖYÜN HANGİ EVLERİNİ SULAR ALTINDA BIRAKACAK.GERÇEKTENDE MEYVELİ KÖYÜ SAKİNLERİ BU BARAJ KONUSUN DA TEDİRGİNLER VE MERAK İÇİNDELER.LÜTFEN ŞHİN KAYA BARAJININ NERELERE ÇIKACAĞINI DETAYLI OLARAK HABER VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLUCAZ ÇOK TEŞEKKUR EDER SEVGİ VE SAYGILARIMIZI SUNARIZ.

 2. Eeeeeey köylülerim nerelerdesiniz yaa.Diyeceksinizki burdayız.Peki düşüncemiz nerede.Köyümüz için ne yapıyoruz.Neden köyümüze her sene bir yenilik yapmıyoruz.Yoksa muhtarımı istemiyoruz.O zaman 3,4 muhtar yapalım.Bırakalım bu yanlışıda köyümüz için bir şeyler yapalım.Bir dönem ahmet olur bir dönem mehmet olur.Gözünü sevdimin demokrasisi sen ne güzelmişsin.Kardeşler Ankaralıların köyde bir eseri varmı? Yoksa demekki bu koca şehirde bu zamana kadar boşmu yaşadık.Yoksa gittik köylülerin başına muhtar seçtik .Alın sizin muhtarınız bu dedik geldikmi? Bunu büyük bir iş mi saydık.NE olur senden bendeni bırakalım,çağdaş insanlar gibi düşünelim.El aya çıktı biz yeya kalmayalım.(KÖYÜMÜ VE KÖYLÜLERİMİ ÇOK SEVİYORUM)

 3. arkadaşım dursun köyümüzün sitesinin muhabiri olduğun için seni can yürekten kutluyorum.bizi baraj konusunda bilgilendirdiğin için sana teşşekkür ederiz.inşallah öbür konularda da bizi bilgilendirirsin.SAYGILARIMLA

 4. Yaptığın araştırmalardan dolayı vede tüm akkuşluları bildirdiğin için tebriklerimi iletirim bende bu sene köye ev yapacaktım ama madem baraj geliyo bende yapmam 🙂 bu arada Muhabir olmuşsun hayırlı uğurlu olsun KArdeşim Dursun Tavşancı…

 5. slmlar.ben akkuş meyvalı köyü değirmen yanı mah.den Şahin Çöpoğlu\’nun oğlu Adnan Çöpoğlu.barajın geleceği haberlerine sevindik.fakat merak ettiğim bizim bu değirmen yanı da barajın içine girer mi?Ona göre evi taşıyacağız 🙂 Bu arada Dursun amca yeni görevinde başarılarının devamını dilerim.

 6. AĞABİLERİN AĞABİSİ ÖNCELİKLE KÖYÜMÜZ MUHABİRİ OLMANDAN DOLAYI SENİ TEBRİK EDER GÖREVİNDE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİM.MUHABİR OLARAK İLK HABERİN GERÇEKTEN BOMBA GİBİ.BARAŞIMIZ İNŞALLAH HAYIRLI OLUR.BEN KÖYÜMÜZÜN SİNEVİZYON GÖRÜNTÜSÜNÜN OLMASINI ÇOK İSTİYORUM.SAYGILARIMLA.

 7. Dursun bey öncelikle böyle bir göreve seçilmenizden dolayı tebrik ederim. Köyümüzün gözü kulağı olacağınızdan şüphem yok. Yıllardır bin bir türlü hikaye yazılan baraj mevzusuna son noktayı koyduğu için muhtarımız zehni beye köyümüzün bir ferdi olarak teşekkürü borç bilirim. Barajın köyümüze ne getireceğini ne götüreceğini şimdiden kestiremiyorum ama baraj hattına rastlayan evlerin ve toprakların yıllardır oraya gönül vermiş insanları zora sokacağına eminim….
  gelişmeleri bekliyoruz. TEŞEKKÜRLER…

 8. sevgılı arkadasım dursun köyumuzun sitesının muhabırı olmusun cok sevındım inslh bu basarının devamı gelırde butun olacaklardan haberımız olur…basarılarının devamını dılerım

 9. Bir taraftan üzülüyoruz köyümüz sular altında kalacağından ama bir taraftanda seviniyoruz köyümüze çok faydası olacağından inşallah hayırlı olur..

 10. ARKADAŞIM DURSUN KÖYÜMÜZÜN SİTESİNİN MUHABİRİ OLDUĞUN İÇİN SENİ KUTLUYORUM. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM. BİZLERİ BİLGİNLE AYDINLATTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. MAHALLEMİZDEN BÖYLE BİRİ ÇIKTIĞI İÇİN ÇOK MUTLU OLDUM. DAHA ÇOK HAYIRLI HABERLERİNİZİ OKURUZ İNŞALLAH.BARAJ KONUSUNDA BİLGİLERİNİ OKUDUM HEM SEVİNDİM HEM ÜZÜLDÜM HAYIRLISI NEYSE O OLSUN. SİZLERİ UNUTMAYAN HER ZAMAN MADDİ MANEVİ DESTEĞE HAZIRIZ.

 11. Degerli hemşerilerim (karakuş çayı) Tifi Irmagı üzerine kurulmaya planlanan Şahinkaya Barajı ile ilgili haberleri ve çalışmaları yakından takip eden birisi olarak,Meyveli köyü muhtarının bu girişimini takdir ediyorum.Bu yapılacak olan barajla ilgili olarak ölçümler 25-30 seneye dayanmaktadır belkide daha da ilerilere dayanır.Asıl l990 yılında yapılan proje de bu barajın yaklaşık maliyetinin 214.5 milyar Tl. olarak projelendirilmesidir.Bu çalışmayı Ünye de Tarım İLçe Müdürü olarak görev yaparken yakından takip ederken bu projeye ulaştım.Fakat o günün koşullarında çok fazla etkili ve yetkiliere ulaşamadım.Daha sonra Ankara ;ya gelince bu proje \’yi çok saygı duydugum hemşerimiz Enerji Bakanımıza 2004 yılında iletigimde çok memnun oldular takip edecegini söylediler.Bende yazın köye geldiğimde bakanlıkdan gelip gerekli incelemenin yapıldıgını duydum.İnşallah yöremize bu türlü hizmetlerin yapılarak yöre insanımızın refah seviyesinin yükselmesidir.Benim en büyük arzumda bu barajın Ünye \’deki DSİ tarafından yaptırılması ve bu sayede Ünya -Akkuş ve baraj inşaatına kadar olsun bu yolun yapılması idi ama zamanı gelince inşallah bunlar da yapılacaktır.Bu barajın her türlü çalışmasında emegi geçen başta sayın enerji bakanımız olmak üzere herkese sonsuz teşekkürler.Halis TÜRKOGLU

 12. Değerli arkadaşım sayın Dursun TAVŞANCI’nın Meyveli köyü muhabiri seçilmesinden dolayı kutlar ve akabinde Şahinkaya Barajı hakkında bilgi vermesinden dolayı da teşekkür ederim.
  Dursun bey, Meyveli köyü muhabiri görevini üslenmen uzlaşmacı, dürüs kişiliğiniz, yapıcı karekterinin ve memleket sevgisinin dışa yansıması olarak algılanmalı. Yapacağınız çalışmalarda hep yanınızda olacağımı bilmenizi ister başarılar dilerim.

 13. Yıllardır söylentilere neden olan barajın yapılıp yapılmama konusu sonunda bir netliğe kavuştu ve rahat bir nefes aldık.
  Köydeki insanlarımız yılardır korku içerisinde evimiz yıkılır mı, yıkılmazmı diye endişesi içerisindeydi. Yıllardan beridir köyüne bir ev yaptırıp yerleşme hayalleri olan hemşerilerimiz vardı.
  İnsanlarımız bir netliğe kavuşmadığından dolayı hiç bir plan yapamıyordu. Nihayetinde artık bir netliğe kavuşmuş durumda.
  Barajın 2013 yılında tamamlanması planlanıyor, hemşerilerimizde kendi planlarını ona göre belirleyebilirler artık.
  Barajın gelmesiyle birlikte köyümüze büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum.. İnşallah hayırlı uğurlu olur.
  Yılardan beri merak ettiğimiz Baraj hakkındaki haberleri bizlere yoğun çapalar sonucunda ulaştımaya çalışan Meyvalı Köyü Muhabiri Sayın DURSUN TAVŞANCI beyefendiye çok teşekkürlerler ederiz. Meyvalı Köyü Muhabirliğine seçilmesinden dolayı kendilerini kutlar hayırlı uğulu olmasını dileriz.
  Saygılarımla…

 14. Merhabalar,
  Yıllardan beri söylentilere neden olup, yapılıp yapılmayacağı meçhul olan Şahinkaya barajının yıllar sonra bir netliğe kavuşmasından dolayı meyvalı köyünde yaşayan biri olarak çok mutlu olduk. Bu haberi bizlerle paylaşan Meyvalı köyü muhabiri Dursun Tavşancı\’ya ve Meyvalı Köyü muhtarı Zehni Çonoğlu\’na çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim…

 15. Ben Necip Çallı.Bsğderesi mahallesindenim.Bu haberi dört gözle bekliyorduk.Meyvalı Köyü muhtarı ve muhabirine bu haberinden dolayı çok teşekkür ederiz. SAYGILARIMLA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar