20 Mayıs 2024 Pts

Meslek Yüksekokulunun Açılması İçin, Gözle Görülür Bir Çalışma Ortaya Konana Kadar, Akkuşlu Bu Konuya İnanamıyor.

Okula Müdür Ataması Yapıldı Mı? Tabela Asıldı mı? Yetkili Kişiler Net Bir Açıklama Yaptılar mı?

 

 

Meslek Yüksekokulunun Açılması İçin,

Gözle Görülür Bir Çalışma Ortaya Konana Kadar,

Akkuşlu Bu Konuya İnanamıyor.

Peki Akkuşluları Kim yada kimler

Net Bilgiler Vererek

Okulun 2010 Yılında Açılacağına İkna Edecek?

Son günlerde sitemizin konuyu sık sık dile getirmesindeki etken neydi?

Hemen Açıklayalım?

2 Ay Önce İlçedeki Bazı yetkili kişiler, sitemize bilgi vererek, Kasım ayı içinde Akkuş Meslek Yüksek Okuluna Ordu Üniversitesi’nce Müdür ataması yapılacağı dile getirilmişti. Ancak 2010 yılına 3 gün kala halen Müdür atamasının olmadığı bilgisine ulaştık.

Ordu Üniversitesinin, Akkuş Meslek Yüksek Okuluna Halen daha tabela asmadıkları bize gelen bilgilerdir.

Sayın Ordu Üniversitesi yetkilileri, Üniversite İnternet Sitesinde, Akkuş Meslek Yüksek Okulunun adı aylarca önceden yer aldığı halde, neden Akkuş ilçesindeki binaya tabela asılmıyor. Bu işin artık gizlisi saklısı kalmadığını herkes biliyor.

Gene bize ulaşan bilgilerde, okul inşaatında çalışmaların yeteri kadar olmadığı bilgileri bize ulaşmıştır.

Yapılan gözlemlerde, Okul ile ilgili kurumların bu konuda heycanlarını halka yansıtamadığı bilgileri bizlere ulaştı. En başta da yüzbinlere hitap eden Akkuş İnternet Sitesine de bu heycan yansıtılamadı.

Son günlerde Okul Derneği yaptığı çalışmaları basına yansımadığı gibi, Akkuşlularında konu hakkında bilgileri olmadığı aşikardır. Derneğin çalışmaları varsa, Akkuş basını ve Akkuşlular ile paylaşması gerekmez mi? Halk yapılan çalışmalardan bilgi sahibi olmak istiyor.

Netice olarak, Yetkili kişilerin, çalışmalarını ve konu hakkındaki gelişmeleri Akkuş basını ile ve Akkuşlular ile gereği kadar ve zamanında paylaşamadıkları için, Akkuşlu vatandaşların endişleri ortaya çıkmaya başlamıştır.

Bu endişelerin bazıları

"Okul bir başka bahara kaldı"

"2010 yılında da okul açılmayacak"

"Akkuşluları oyalıyorlar"

"Akkuş’a okul daha açılmadan Tekkiraz’a okul açılır. Akkuşlu Öğrencilerde bu okula giderler"

"Okulun açılması için Ünye Belediye Başkanından dahi yardım isteyenler bile var." geçen dönemdeki seçimlerde Akkuş Belediye Başkanlığına aday olan Ankara’daki bir kişi de uzun uzun cümleler ile Ünye Belediye Başkanınından bu konuda yardım talebinde bulunmaktadır.

Site Yönetimi Açıklaması: Anlamıyoruz. Ünye Ordunun bir ilçesi ise, Akkuş’ta Ordunun bir ilçesi aradaki fark ne ki, Akkuş ilçesi bir başka ilçe belediye başkanından yardım talep ediyor. Bunlar bize göre farklı anlamlara yol açabilir. Herkes ne yaptığını ne kadar ölçerek yazıyor.

"Ünye’de bir Meslek Yüksek Okulu daha açılır. Böylece Akkuşlu Öğrencler Ünye’de Eğitimine Devam Ederler."

Yukarıdaki endişeler. Sitemizin görüşleri olmayıp, bir çok internet sitelerinden, haber kaynaklarından, Akkuş sokaklarında ve gurbetteki Akkuşluların konuşmalarından derlenmiştir.

Biz Akkuş İnternet Sitesi olarak inanıyoruz ki, bu endişeler gereksizdir. Çünkü verilen sözler ve yapılan açıklamalar vardır. Akkuş Meslek Yüksekokulu 2010 yılında hizmete açılacak, Müdür ataması hemen yapılacak. Şimdiden Akkuş Meslek Yüksekokulunu tercih yapmak isteyenler gereken incelemelerde bulunsunlar. Akkuşlularda hazırlıklarını buna göre yapsınlar. Neden bunları söylüyoruz. Söz verenlere güveniyoruz. Okul ile ilgili kurumlara ve yetkili kişilere güveniyoruz.

Güveniyoruz çünkü, an ve an konu ile ilgili kişiler sitemize bir açıklama göndererek, Akkuşluların merak ettiği konulardaki soruları cevaplayacaklar ve bir kez daha net ve dönüşü olmayan müjdeyi vereceklerdir.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar