21 Şubat 2024 Çar

MEMLEKETİMİN ACI KADERİ

Kıymetli hemşerilerim! Uzunca zamandır takip etmeye çalıştığım, sizlerinde ilgilenenlerinizin dikkatlerinden kaçmayan   birkaç hususa değinmek istiyorum.29 Mart 2009 Seçimlerinin üzerinden iki ay’ı aşkın bir süre geçti.Seçim öncesi –Seçim esnası—ve Seçim sonrası olmak üzere üç aşamalı bir değerlendirme yapmak istiyorum.Belki bu değerlendirmelerim bir kısım insanların hoşuna gitmeyecek ama, gerçekler acı’da olsa gerçektir. Aklı selim olan herkes sanırım gerçeğin yanında olacaktır. 


 

1-Tarihi yaklaşmış yerel seçimler  esnasında, Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi  bizim memleketimizde de çeşitli entrikalar  birileri tarafından servislenerek, ilçemin kaderine dair verilmesi muhtemel kararların  ipotek altına alınması ,kazanımların kaybedilmesi,hatta birkaç dönem gerilere götürülerek, eski hamam- eski tas konumuna sokulması için ne mümkünse yapılmış, ve müstakbele dair ilçemizin kaderi iktidarın nimetlerinden mahrumiyet noktasına getirilmiştir.Bunu ilçemizin kaderiyle oynanmış kabul etmek zorundayım.Her ne kadar mevcut iktidarımız, hiçbir hizmeti   parti ayrımı,yöre ayrımı yapmadan ifa etmeye gayret gösterse de, bazen de(   Derler ya hani tarlada    izin mi var ki,    harmanda yüzün olsun ? )Günün 24 saatini   milleti için her şeyinden feragatle geçiren   -milleti için   her türlü fedakarlığa katlanan   hamdolsun bir iktidarımız varda ,  önce Allaha sonra ona güveniyoruz ve teselli buluyoruz.

2-Seçim sürecinde akla hayale sığmayan  vesveselerle ,karalama politikalarıyla ,hatta özel hayatın gizliliği ilkelerini dahi ,yok sayarak insanların birbirleriyle düşmanca tavırlar içine girdiklerini maalesef  izledik, dinledik, yaşadık. Bunlar her yerde , her seçim döneminde   yaşanan şeylermiş gibi görünse de ,bizim yöremizde sınırlar bu seçimde çok daha fazla zorlandığı muhakkak.Seçim esnasında insanlar beş yılda bir kendilerine gelen fırsatları en üst düzeyde  ,memleketin lehine kullanmak gibi bir dertleri olması gerekirken , sadece şahsi ihtiraslarının, nefsi arzu ve isteklerinin , heva ve heveslerinin   doğrultusunda hareketle memleketlerinin kaderlerine   , demokrasi kelimesinin arkasına sığınarak  istenmeyen sonuçları reva gördüklerine şahit olduk.. Her şeyden önce herkes önce vatan ve vatanın menfaatleri demeliydiler.Maalesef bu   gerçekleşti diyemiyorum. Çünkü  memleketimiz,  iktidarın nimetlerinden yararlanma fırsatını ellerinden çıkarmış gibi bir görüntü hakim. İktidarın    adayının çok çaplı çevresinden ilçemize istifadeler almak yerine, muhalefetin adayının yanında oldular. Bu da ilçemiz insanının tercihidir, saygı duymaktan öteye olacak bir şey yok.Hoşumuza giderdi yada gitmezdi ,ama ,bu noktada bir fırsatın 50 yılda bile bir daha ilçemize uğraması güç.

3- Gelelim seçim sonrasına, Herkesin yaşam, standartlarının   mevcut imkanlar içersinde en üst düzeyde olması, memleketimizin makus talihinin bir nebze olsun   mukim yöre insanının lehine   dönmesi tek dileğimizdir.Bu üç aşamalı süreçte vebali bulunanlar, her kimlerse, hem Dünyada , yörede mukim yakınlarının eziyetlerine şahit olarak ,hem de Mahşeri vicdanda bunun hesabını mutlaka   ödeyecektirler.Demek istediğim odur ki, bizler yanlış yaptık. Beş yılda bir önümüze gelen fırsatı değerlendiremedik,Hak ve hakikatlere göre değil, dedikodulara, fitne fucurlara, desise ve desinlere, nefsimizin heva ve heveslerine göre amel ettik, ve kaybeden ilçemiz ve ilçemizin   insanları oldu. Seçim kaybetmenin akabinde köylerdeki Devletin makinalarının, ertesi sabah götürüldüğü günleride memleketimizde yaşadık. Hamdolsun şimdi öyle çirkin olay bari olmuyor.Burada yanlış anlaşılmaması gereken bir hususun altını çizmemiz lazımdır.Yöremizin hiçbir seçileni kötüdür demiyorum, hizmet etmez demiyorum, sadece iktidar nimetlerinden bahisle bu analizi söylüyorum.Bunun iyi anlaşılması lazımdır.Sonuç her ne olursa olsun, memleketimin her insanı hizmetlerin en iyisine layıktır. Tüm kıt kaynaklarla ilçeme kim ne kadar hizmet getirebilirse, kendilerini kutlar, saygıyla anarız.

Her şeyin ilçemin insanına yakışan şekliyle gerçekleşmesi dileğimle saygılar sunarım.

Related Articles

1 Yorum

  1. sevgili agabyim kimsin nesin ismin ne seni önce bir tanıyalım ben senin kim oldugunu bilmiyorum baktım isminide göremedim belki yanılmış olabilirim ismini göremedigimden fakat yok
    sevgili abeyim akkuşun secimini dile getirmişsin çok güzel gayet memnuniyetle karşıladım ancak ve ancak akkuş 50 yıl bu fırsatı bulamaz demişsin akkuş ne zaman kacırdı fırsatı eski başkanı aday göstermemekle birilerinin önü acılması için bu fırsat kaçmıştır ançak ben senin düşündügünü düşünmüyorum çünki muhalefetin adamları bu memleketli degilmi arada öveycilikmi var yoksa sen benden degilsin sana hizmet yokmu bakın kafaları karıştırmayalım çıkıp iki satır yazı yazmakla akkuşun siyasetini eleştirmeyelim akkuşu seviyorsanız akkuşa hizmette varız diyorsak hep beraber olalım akkuşta ne yapılacagını tartışalım sayın başkanınızla hep beraber el ele kol kola olalım vatandaş tercihini vermiştir.sayın agabeyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar