7 Haziran 2023 Çar

Mehmet DUMAN, Hamdi GÜL ve Ercan ÇAYIROĞLU, Ne Zaman Sizleri Erbaa Sınırı Ceyhanlı Köyünde Göreceğiz?

Akkuş-Kumru Bağlantısı yol çalışması başladı bundan sonra da iyi yada kötü devam eder. Peki Akkuş-Erbaa Arası Ceyhanlı Köyü sınırında çalışma ne zaman başlayacak.

ORDU İL GENEL MECLİS ÜYELERİ

MEHMET DUMAN, HAMDİ GÜL VE ERCAN ÇAYIROĞLU

SİZLERİ NE ZAMAN

AKKUŞ-ERBAA SINIRINDAKİ CEYHANLI KÖYÜNDE GÖRECEĞİZ.

AKKUŞ-ERBAA ARASINDAKİ CEYHANLI KÖYÜNDEN BAŞLAYARAK

YOL ÇALIŞMASI, GENİŞLETİLMESİ VE ASFALT ÇALIŞMASI

NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Akkuş’tan başlayan Ceyhanlı köyünden Erbaa ilçesine devam eden yol güzergahında bulunan 8 köyün muhtarlarının yol konusundaki sıkıntıları gereği kadar yetkili mercilere iletmediklerini izlemekteyiz. Ancak muhtarlar sorun ile çok fazla ilgilenmiyorlar diye bizde es geçemeyiz. Bu arada muhtarlarımız biz gayret gösteriyoruz diyorsalar. Bunu herkese açıklasınlar. 8 Muhtar yol için hiç bir araya geldiniz mi? 8 muhtar bir araya gelerek Akkuş Kaymakamına, İl Genel Meclis Üyelerine, Özel İdare Müdürüne, Ordu Valiliğine ve Yöre Milletvekillerine yol konsundaki sıkıntıları aktardınız mı? evet diyorsanız ve bunu belgeleri ile ortaya koyarsanız. Site yönetimi olarak özür dileriz. Ama hayır diyorsanız o zaman muhtarlarımız yol konusundaki sıkıntıları ilgili mercileri yeteri kadar aktarmadı diye yaptığımız habere gocunmayacaksınız. Ya siz başka köylere ve beldelere gitmiyor görmüyorsunuz yada kaderinize razı olmuşsunuz?

Ama site yönetimi olarak olabilecek yapılabilecek işlerde kaderimize razı olmaya hiç gönlümüz yok. İlçenin beldelerine ve grup yollarında yapılan çalışmaları da gayet iyi biliyoruz.

Sayın siyasiler, hükümet ilçede 3 tane il encümenini çıkardıysa bu sadece muhtarların oyları ile olmadı. Vatandaşların oyları ile oldu. Hal böyle olunca efendim Muhtar bize konuyu anlatmadı. İstekte bulunmadı gibi laflarla sorunların üzerine kimse örtemez. İşte Akkuş İnternet Sitesi ve Sorunları tüm çıplaklığı ile göz önüne seriyoruz. Seçimlerde vatandaş neden oy veriyor. Yolumuz yapılsın. Hizmet gelsin diye lütfen sizlere aldığınız oyların hesabını hizmet olarak geri verin.

Hep beraber konuyu inceleyelim. İşte Akkuş-Çukurköy ve Ceyhanı köyü Erbaa sınır grup yolundaki köyler

Akkuş İlçesi- Ketendere-Gedikli-Çukurköy-Çavdarköy-Külekçili-Meyvalı-Kuşçulu-Ceyhanlı Köyü-Devamında İse Erbaa İlçesi

3 Sene önce Erbaa Özel İdare Müdürüne bir mektup yazarak, yukarıda sözü edilen yolda yani Erbaa İlçe Merkezinden Akkuş İlçesi Ceyhanlı köyü sınırına kadar yol çalışması ne durumda diye sorduğumuzda bu yolun tamamını asfatlı yol yapmayı düşünüyoruz ve yüzde 70 de bitti demişlerdi. Herhalde Erbaa merkezden Akkuş Ceyhanlı köyüne kadar olan yolun tamamı belki de asfaltlı yol olmuştur. Çünkü Tokat ili ve Erbaa ilçesi yol yapımında çok başarılı oldukları herkes tarafından bilinmektedir.

Erbaa ilçesinin ekonomideki yerini Türkiye biliyor. Meyvesi-sebsezi-kiremiti-tuğlası ve inşşat malzemeleri gene hepimizin bildiği gibi Çok uzun olan Niksar yolundan Erbaa’dan Akkuş’a her gün kamyonlarla malzemeler gelmektedir.

Akkuş Kaymakamlığımız başkanlığında, Ordu İl Genel MEclis Üyeleri Mehmet DUMAN, Hamdi GÜL ve Ercan ÇAYIROPLU, Akkuş Özel İdare Müdürü ve diğer ilgili kişiler olarak Akkuş-Çukurköy Ceyhanlı Grup yolundan incelemeler yaparak Ceyhanlı Köyüne ulaşmanızı ancak gitmeden önce de Erbaa Kaymakamı ve İl Genel Meclis Üyelerini ve Erbaa Özel idare Müdürüne de sınıra davet ederek Ceyhanlı Köyünde Geniş Açılımlı bir toplantı yapmanızı, Erbaa-Akkuş arasındaki en kestirme evet Ankara İstikametinden geliş istikametinde bakıldığında en az 20 km en kestirme yolun genişletilmesi ve esfatlanması için ortak bir karar almanızı Akkuşlular adına 8 köy adına ve Erbaa ilçesi adına talep ediyoruz.

Bu yolun önemini çok iyi biliyoruz. Çavdarköy ve Külekçili köylerine yapılan barajlar vesilesi ile ve Akkuş’a en kestirme Erbaa yolu olması vesilesi ile bu yol er yada geç en iyi şekilde yapılacaktır. Ama Sizler bu bölgede iz bırakın ve sizlerin girişimi ile çok geç olacak olan yol yapımı öne alınsın vatandaşların duasını alın.

Mehmet DUMAN, kumru yolundaki yol çalışmalarını haber yaptık. Aynı duyarlılığı Ceyhanlı köyü Erbaa sınırda da görebilecekmiyiz? Erbaa’daki Tokat İl Genel Meclis Üyesi Meslektaşların ile yapacağın görüşmeler ve Erbaa’dan Ceyhanlı köyüne kadar olan mesafenin ne kadarının asfatlı yol olduğu konularında, ayrıca ilçede yetkili kişilerle bu konuda alınan kararları ve Ceyhanlı köyünde çekilen fotoğrafları göndermeniz halinde İl Genel Meclis Üyeleri Ceyhanlı köyünde Erbaa sınırında diye haber yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bir görüşmemizde ben Akkuş’un tüm belde ve köylerinin il encümeniyim. Her beldeye ve her köye tek tek gidecem sorunları dinleyecem demiştin. Bu görüş hale geçerli mi? gidemediğin köyler hangileri? 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Değerli site yöneticileri, çok kıymetli arkadaşım İhsan ÇAM bey, bu sekiz köy için yapmış olduğun haberin altına ancak imza atılabilir. Çünkü her şeyi özetlemiş buralarda yaşayan insanların ve asıl Ceyhanlı köylülerinin duygu ve düşüncesini tercüme etmişsiniz. Teşekkürlerimi sunar başarılarının devamını dilerim.
    Cafer BOLATLI
    ANKARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar