2 Aralık 2023 Cts

İleri dönem böbrek yetmezliği hastalarına hizmet veren diyaliz ünitesi 09.11.2010 tarihi itibariyle Akkuş Devlet Hastanesi bünyesinde 4 yatak ve 4 diyaliz makinesi ile hasta kabulüne başladı

Haftanın 5 günü dönüşümlü olarak 5 hastanın diyaliz tedavisini gerçekleştirmeye başladı.

Akkuş Devlet Hastanesi

Diyaliz Ünitesi tekrar hizmete girdi

İleri dönem böbrek yetmezliği hastalarına hizmet veren diyaliz ünitesi 09.11.2010 tarihi itibariyle Akkuş Devlet Hastanesi bünyesinde 4 yatak ve 4 diyaliz makinesi ile hasta kabulüne başladı.

Zorlu ulaşım ve iklim koşullarına rağmen Aralık 2009’dan beri haftada 3 gün çevre il ve ilçelerde diyalize girmek zorunda kalan hastalar ünitenin açılmasıyla rahat bir nefes aldı.

Diyaliz sorumlu hekimi Dr. Mustafa KÜÇÜK, Hemşire Nurcan AKGÜN ve Hemşire Nesrin Sevim GÜDÜR gözetiminde haftanın 5 günü dönüşümlü olarak 5 hastanın diyaliz tedavisini gerçekleştirmeye başladı.

Hizmetin sürekliliği ile hastanemizde tedavi gören diyaliz hasta sayısının artması beklenmektedir.

Bilgi için telefon numaramız:  0452 611 20 31 – 314

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. VALLA ONU BUNU BİLMEM DE ŞU Bİ GERÇEK EN ÇOK O NURCAN HEMŞİRENİN KIYMETİNİ BİLİN VALLA O OLMASAYDI AKKUŞLULAR DAHA ÇOK BEKLERDİ DİYALİZ OLACAK DİYE..SAĞOL HEMŞİRE HANIM KEŞKE HERKES SENİN GİBİ İŞİNE DEĞER VERSE..HAKKINI HELAL ET BİZE..SAĞOL VAROL ALLAH RAZI OLSUN..

 2. Merhaba,
  Haddim olmadan bu konuda yorum yapmak zorunda kaldım.Çünkü 22 yıldır Ordu’da gazetecilik yapan bir insan olarak söylemem gereken bir durum olduğunuı düşünüyorum.Kaldıki, gerek TCK gerekse Basın Kanunu konusunda bilgi sahibiyim
  1-Devlete bağlı kamu kurumları hizmetlerini tanıtabilmek ve kamuoyuna duyurabilmek için elbette web sitelerini kullanır.Burada duyurusu yapılan kurumun hizmetleri bir gazeteci için haber özelliği taşıyabilir. Gazeteci bu bilgi ve fotoğrafı alıp kullanabilir. Çünkü haber ve fotoğraf kamuoyuna duyurulmuş ve kamuoyunun malı haline gelmiştir.Aynı şey Ordu Merkez’de de geçerlidir.Valiliğin sitesindeki fotoğrafların üzerinde ‘Valilik’ logosu vardır. Gazeteci bu fotoğrafı ister logolu alır, ister Valilik basın merkezinden logosuz olarak isteyip kullanabilir.Diğer kurumların sitesinmdeki fotoğrafların çoğunun boyutu ve KB’si düşük olduğundan fotoğrafın aslını isteyebilir.
  Sonuçta bu suç değildir. Mahkemeye bile verse sonuç olumsuz olur. Bir gazeteci bu fotoğrafları, fotoğrafı çeken kişinin bilgisayarına müdahale ederek ‘sirkat’ etse, yani çalsa, bu bilgisarın belleğinde yer alır. O zaman tazminat davası açabilir. Ancak haber ve fotoğraflar kurum sitesinde duyuruldu ise, gazeteci alıp kullanabilir.
  Üzerine kendi logosunu atması ise ‘tedbir’ amaçlıdır. Fotoğrafın diğer siteler tarafından alınmasını, yayılmasını veya kötü bir amaçla kullanılmasını önlemek içindir.Bunda bir kasıt yoktur.
  Kaldıki arkadaş son satırda her şeyi söylemiş. “Sağlık personelini motive etmek” diye özetlemiş. 3 yıl diyalize giren bir insan ve Ordu’da İHA’nın temsilciliğini yapan bir insan olarak söylemek gerekirse, kamu personelini böyle haberlerde konu etmek, onları şevklendirmek, motive etmek,vatandaşın sağlık veya diğer kamu personeline olan bakış açısını olumlu yönde olmasını sağlamak bir gazetecilik görevidir.Bence tepki veren sağlık personeli arkadaş teşekkür etmeliydi.

  2-Bu arada, diyaliz hemşirem olan, şu anda Akkuş’ta görev yaptığını bu sitedeki haber sayesinde öğrenmiş olduğum Nurcan hemşireye selamlarımı iletiyor, başarılar diliyorum.

  METİN AKYÜREK-İHLAS HABER AJANSI (ORDU)
  0505 3742727

 3. İŞTE BİZİM İNSANLARIMIZIN KAFA YAPISI BU…BU İNTERNET SİTESİ 10 YILDIR AKKUŞUN SORUNLARINI,GÜZELLİKLERİNİ,DERTLERİNİ…ANLATIYOR,BU İŞİ DE KARŞILIKSIZ OLARAK,BİNBİR TÜRLÜ HAKARET VE TA’CİZLERE RAĞMEN SEVEREK YAPIYOR..VAY EFENDİM NİYE HABER YAPMIŞLAR DA FALAN..HABER Mİ SATIYOSUNUZ..VELEV Kİ YAPSINLAR,HASTANEYİ ANLATMIŞLAR,BAŞARINIZI ANLATMIŞLAR..BU ÜNİTE 3-4 YIL ÖNCE BÜYÜK HEVESLERLE KURULDU,ANCAK DİALİZ DOKTORU VE HEMŞİRESİ OLMADIĞINDAN BİR TÜRLÜ İSTİKRAR SAĞLANAMADI..NE OLMUŞ BU TEPKİ NE..BANA GÖRE İLÇEMİZDE SARAYLAR YAPILSA,YOLLAR ALTIN DÖŞENSE İNSANIMIZA KIYMET VERMİYORUZ..BİZİM BİR ZİHNİYET DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR..

 4. yazıklar olsun sizlere hani emeğe saygı vardı devletin resmi kurumunun kendi sayfasında yaptığı haberi sanki kendi haberiniz gibi yapmışsınız. hiç utanmadanda resimlere adınızı yazmışsınız.sonra sağda solda ahkam kesersiniz. vay 10 yaşınadyız yok 5 yaşındayız bari altına kaynağını yazın.

  Site Yönetimi: Adını yazmaya cesaret edemeyen kişi, nedir kardeşim bu düşmanlık. Nedir bu kin, nedir bu hakaret. Yada sizin derdiniz nedir hele bir söyleyin de bilelim. Ne kadar güzel hakaret ettiniz. Kininizi döktünüz. Bunlar güzelde adınızı yazmaya neden çekiniyorsunuz. Sana aynı derecede cevap vermeyeceğiz. Çünkü bilmeden, anlamadan, çamur atayım, saldırayın da ne olursa olsun düşüncesinde içinde olan kişiler ile bu güne kadar cevap vermeyi uygun görmedik. Haber yapınca kimseden para almıyoruz. Çıkar da sağlamıyoruz dolayısı ile illada haber yapacağız. İlla olmaz ise olmaz peşinde değiliz. Bu haber bize ilgili kurumun mail adresinden haber yapmamız için gönderildi. Hatta hem sitemizin mail adresine, hemde site yapımcılarının her ikisinin de mail adreslerine ayrı ayrı gönderildi. dolayısı ile ilgili kurum tarafından gönderilen haberi, bu olumlu çalışmaya destek vermek için yaptık. Ne hastanenin sitesine bakıp haberi gördük. Nede habere ulaşmak için çaba harcadık. Diğer bir konuda sitemize haber yapılmak üzere gönderilen her fotoğrafın üzerine sitemizin logosu ve adı yazılır. Bu konuda defalarca duyuru yaptık. Durum bu iken
  Şimdi siz bizlere yaptığınız hakaretten dolayı özür dileme erdemliğini gösterecekmisiniz. Birde Akkuş Devlet Hastanesi adını kullanmışsınız. Hastane yönetimi IP adresinizi istemesi durumunda kendilerine bilgi verilecektir. Bu kadar sorumsuzca bir hakaret ve saldırı olmaz. Kaldı ki böyle bir haberde sizin dediğiniz gibi yapalım. Bu haberi yapmamız en çok kimin işine yarar. Bizim amacımız Sağlık personelini motive etmek. Destek vermek. Sizin amacınızın ise ne olduğunu bir net olarak öğrenebilsek. Lütfen sağ duyu,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar