12 Nisan 2024 Cum

İlçemizin Milli ürünü olan Kuru Şeker Fasulyemizin gerek Ulusal basınımız gerek Yerel basınımız aracılığı ile yurt içi ve yurt dışında tanıtılması ile ilgili yapılan yoğun çalışma ilk meyvesini vermiştir.

Bolu İlinden, Akkuş Kurufasulye Talebi

 

AKKUŞ KURU ŞEKER FASULYESİ

 

TÜM YURTTA KENDİNİ  GÖSTERMEYE BAŞLADI

 

Akkuş Ziraat Odası Başkanlığının öncülüğünü yaptığı İlçemizin Milli ürünü olan Kuru Şeker Fasulyemizin gerek Ulusal basınımız gerek Yerel basınımız aracılığı ile  yurt içi ve  yurt dışında tanıtılması ile ilgili yapılan yoğun çalışma ilk meyvesini vermiştir.

 

            Bolu İlimize bağlı Yeni çağa ilçesinin Doğancı Köyünden İbrahim Uğurlu isimli vatandaşımız Başkanlığımızı arayarak Ulusal basından takip ettiği Kuru Şeker Fasulyemizden 1 kg tohumluk talebinde bulunmuştur.İbrahim beye 1kg Kuru Şeker Fasulye,  yetiştirilmesi ve pişirilmesi konusunda bilgilerin yazılı olduğu açıklamalı yazı ile gönderilmiştir.

 

Bu şekilde Başkanlığımızdan talebi olan tüm vatandaşlarımıza istekleri doğrultusunda fasulye gönderilecektir. Böylece Kuru Şeker Fasulyemizin yurt içinde diğer bölgelerde yetiştirilmesinin yaygınlaşması  sağlanacak ve tanıtım çalışmaları son hızla amacına ulaşmış  olacaktır.

 

Kuru Şeker fasulyemizle ilgili önemli bir gelişmede AKP Genel Sekreteri Sn. İdris Naim ŞAHİN, yine Ordu Milletvekilimiz Sn. Mustafa HAMARAT, bir çok illerin Millet vekilleri ve büyük restaurant sahipleriyle T.B.M.M’ sinde yapılan Şeker Kuru Fasulyemizin tanıtım toplantısında; ikramı yapılarak lezzeti  ve özellikleri Basın önünde tanıtıldı.

 

Sn. Millet vekillerimize bu kapsamda Akkuş Çiftçileri adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

           Ahmet KAYA

 

    Yönetim Kurulu Başkanı

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar