22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

Bir Yorum

 1. ihsan çam

  Yıllardır Böyle Bir toplantının Yapılması İçin Haber Yaptığımızı Herkes Biliyor. Evet Kaymakamımız çok yerinde ve isabetli bir düşünce ile bu toplantıyı yapmıştır. Yemekli ve sohbetli olması da ayrıca çok yerinde bir karar. Bu toplantıların senede en az 2 defa yapılmasını öneriyoruz. İlerleyen günlerde hatta bu toplantıların köylerde düzenlenmesini talep ediyorum. Diğer bir konuda bir çok köylerimizde tarihi ve turistik yerler mevcut tanıtılmayı bekliyor. Bu toplantıların ve benzerlerinin böyle yerlerde yapılması ile o bölgede tanıtılmış olur.

  Bu toplantıdan sonra isteklere göre seri olarak alınan ve uygulamaya konulan kararları haber yapmak için sabırsızlanıyoruz.
  Öreneğin,
  1.Köy yollarına köy ve mahalle isimlerini belirtir yazılı tabelaların asılması
  2.Köylerden gelen minibüslerin özellikle yolcu taşıyan araçların Akkuş ilçe merkezine Cumartesi günleri 08.00 önce girmemeleri (Köylerden ilçeye yolcu taşıyan minibüsler sabah saat 04.00 yolcu almaya başlıyor. Köylüleri sabah saat 5 de, 6 da 7 de Akkuş’a getiriyor. O saatlerde dükkanlar dahi açılmadığı için vatandaş mağdur oluyor. Özellikle bayanlar ve çocuklar sıkıntı çekiyorlar.
  3.Köylere Yolcu taşıyan minbüsler bir düzen içinde ve yetki kuruluşların belirlediği fiyat üzerinden yolcu taşımaları ile hareket saatlerinin ayarlamasını talep ediyoruz.
  4.Ünye ve Niksar İstikametinden Akkuş girişleri biraz daha düzenlenmeli, İlçenin tanıtımı ile ilgili bir kaç tabela asılmalı, Akkuş Esnafı ile koordineli İlçenin muşhur ürünleri reklamı yapılmalı
  5.Ordu İlinin genelini kapsayan bir konuda yapılacak olan bir toplantının Akkuş İlçesinde yapılması için girişimlerde bulunulmalı, Örneğin Ordu Orman İşletmesinin, Tarım Müdürlüğünün il geneli ile ilgili yapacağı bir toplantıyı Akkuş Merkezde yapması yönünde girişimde bulunulmalı, Gene Valiliğin ve diğer kurumların yapacakları genel bir toplantıyı Akkuş’ta düzenlemeleri için girişimlerde bulunulmal, Böyle ilçe tanınmış, İhtiyaç olduğu sorunlar bizzat yerinde görülmüş olur. Gene Ordu Üniversitesi yapacağı bir etkinliği yada toplantıyı Akkuş’ta düzenlese Akkuş ilçesinin Meslek Yüksekokuluna ne kadar acil ihtiyacı olduğunu herkes görmüş olur.
  Toplantıyı düzenleyen Kaymakamımızı ve katılanları tebrik ediyoruz. İlçeye çok fayda sağlayacağı aşikardır.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ