29 Mayıs 2023 Pts

Kızılelma, Çayıralan ve Seferli’de Eğitim Sıkıntılı

Salman ve Akpınar, Akkuş İlçesindeki Beldeler Arasında Eğitim Konusunda Çok İyi Durumdalar

Akkuş İlçesindeki Beldeler Arasında

Eğitim Konusunda

Salman ve Akpınar Beldeleri

Çok İyi Durumda Olmasına Rağmen

Kızılelma, Çayıralan ve Seferli Beldelerinde İse

Eğitim Sıkıntılı Olmaktadır.

Bu sonuca nasıl vardık. Bu sonuca hangi belde de lise var. Hangisinde yok gibi bir çalışma yaptık. Salman ve Akpınar Beldelerinde lise mevcut olduğu halde, Kızılelma, Çayıralan ve Seferli beldelerinde ise ne yazık ki lise bulunmamaktadır.

Site olarak özellikle Kızılelma ve Çayıralan Belderinde lisenin çok gerekli olduğunu belirterek iki belde ortaklaşa anlaşarak lise yapımına öncelik vermelerini defalarca gündeme taşıdık. Ancak ne gariptir ki, her iki belediye başkanı bu konuda şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapma gereği duymamışlardır. Belediye Başkanları söylese de söylemesede  ve gerekli çalışmalar yapsalarda yapmasalarda, tekrarlıyoruz ki, bu beldelere acilen lise gerekiyor. ayrı ayrı lise yapımı zor oluyor ise, en azından iki belde ortasına bir lise yapılması çalışmalarına bir an evvel başlanması gerekmektedir.

Gelelim Seferli Beldesine, Seferli Belediyesi Alan köyü gibi büyük bir köyü Belediye Sınırları içine aldı. Zaten geniş olan belediye sınırlarını iyice büyüttü. Çok güzel de, bu büyüme olurken Belediye olarak hangi önlemleri aldınız. Sayın Başkan Seferli Beldesine Lise Yapılması için herhangi bir çalışmanız varmı.? Yoksa Salman’a gitmeye devam mı edecek Öğrenciler?

Belde Belediye Başkanlarının Özellikle, Ulaşım, Eğitim konularına ağırlık vermelerini bekliyoruz. Belde Halkının istekleri de bu doğrultudadır.

Salman ve Akpınar’a lise yapılıyor ise Kızılelma, Çayıralan ve Seferli Beldelerine de yapılabilir. Öyle ise Başta belediye Başkanları olmak üzere daha neyi bekliyorsunuz?

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar