12 Nisan 2024 Cum

Kızılelma Belediyesinden Tarihi Basın Açıklaması

Akkuşun tamamını kucaklamak için ne yapıyorsunuz?

 

 

KIZILELMA BELEDİYESİNDEN
 
BASIN AÇIKLAMASI
 
Akkuş Belediye Spor Kulüp Başkanlığının düzenlemiş olduğu halı saha futbol turnuvasına Kızılelma Belediye Spor takımı olarak katıldık. Belediyemiz kurulduğu 1999 yılından sonra İlçemizde yapılan bütün etkinliklere belediye olarak iştirak ettik. İlçe merkezinde yaşayan insanlarla belde ve köylerde yaşayan insanların kaynaşması ve dostlukların pekiştirilmesi adına yapılan etkinliklerde maalesef bazı insanların sebep olduğu ve hiç kimsenin istemediği görüntüler ve olaylar olmaktadır. İlçede yapılan etkinliklere katılan takımlara bakıldığında sadece belde takımları katılmaktadır. Köylerimizden maalesef takım katılamıyor. Sebebi ise köylerimizdeki insanların imkânsızlığıdır. Beldelerin takımlarına da tahammül edememek komite üyelerinin tahammülsüzlüğü olsa gerek.
 
Belediyemizin katkılarıyla gençlerimizi ilçedeki etkinliklere iştirak ettirmekle organizasyonlara katkı sağlamak, turnuvaya renk katmak amacı dışında hiçbir beklentisi ve amacıolmayan takımımız masa başı olaylarıyla bu yılda gündeme geldi. Geçmişte amatör futbol oynamış bir belediye başkanımızın olması biz Kızılelmalı gençler için şans olduğunu biliyoruz. Başkanımız bizlerin bütün maçlarını seyretmek amacıyla her zaman takımımızın yanında olmuştur. Sahadan çekildiğimiz maçta da başkanımız maçı seyrediyordu.
 
Sitelere haber veren kişiler doğruları yazmamışlardır. Maçın normal süresi 3-3 bitmiştir. 15’er dakikadan 30 dakika daha uzatma oynanması gerekmekteydi. Yani açıklandığı gibi son beş dakikada sahadan çekilmedik. Uzatma bölümünü oynamadık.
 
Maçı seyredenler de hakemin kararları karşısında komedi filmi seyreder gibi güldüler. Kızılelma Belediye Sporun oynadığı 5 maçın 3’ünü aynı hakemin yönetmesi, takımımız aleyhine olmayan golün gol olarak verilmesi, takımımızın attığı golü önce verip santraya gidilmesi ve sonra hakemin golü geçersiz sayması, bazı komite üyelerinin dışarıdan müdahale ederek hakemin yanlış kararlar vermesi, bu hakemin başkanlığını yaptığı takımın turnuvada aynı gurupta olmasından ve yine bu takımı Kızılelma Belediye Sporun ilk maçında yenmesi son maçtaki olayların özetidir.
 
Haberi yapanlar Kızılelma Belediye Spora yapılan haksızlıklardan neden bahsetmiyor.
 
Hakemin kararlarından neden bahsetmiyor.
 
Akkuş Ziraat Odası Başkanının Ziraat Odasında çalışan oğlunun takımımız oyuncularına söylediği sözlerden dolayı ortamı gerdiğini görmediler mi?, duymadılar mı?
 
zılelma Beldesine, İlçe merkezindeki bazı kişilerin tahammülsüzlüğünden neden bahsedilmiyor.
 
Bizlerin iyi niyetle Beldeden, ilçedeki etkinliklere katıldığımızda çok kesin bir önyargılı davranıldığından söz etmiyorlar.
 
Başkanımız Kızılelmalı seyircilerin yapacağı olayları önleme adına takımımızı sahadan ve turnuvadan çekmiştir. 10 yıldır Beldemiz takımlarına önyargılı davrananları, sitelere doğru haber yazmayan yada doğruları söylemeyenleri, normal günlerde Kızılelmalılarla dost görünüpte, masa başında ve sahada takımımızı devre dışı bırakma gayretinde olan herkesi kınıyoruz.
 
Sonra Akkuşta oturup falanca beldenin yönü Ünye’ye dönük, yok falanca köy Akkuş’tan Kopuk diye eleştiri yapılır.
 
Peki adama sormazlar mı Akkuşun tamamını kucaklamak için ne yapıyorsunuz?

        Kamuoyunun takdirlerine arz olunur?

Kızılelma Belediyesi

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar