6 Temmuz 2022 Çar

Kuşçulu Mahallesi Esebeleği Semtinden Şehri SAVAŞ Vefat Etti.

Kuşçulu Mahallesi Esebeleği Semtinden

Şehri SAVAŞ

Vefat Etti

Kuşçulu Mahallesi Esebeleği Semtinden Rahmetli Mevlüt SAVAŞ’ın eşi Şehri SAVAŞ 27.09.2019 günü İstanbul’da vefat etti.

Uzun süredir hasta olan Teyzemiz Akkuş İlçesinde oğlu Ali SAVAŞ’ın yanında bir süre kaldıktan sonra İstanbul’a kızları-damatları ve torunlarının yanına gitmişti.

27.09.2019 günü çektiği hastalığına daha fazla dayanamayarak vefat etti. Cenaze Akkuş’a getirilecek ve Kuşçulu Mahallesi Esebeleği Aile Mezarlığında 28.09.2019 yetişir ise öğle vakti yetişmez ise ikindi vakti toprağa verilecektir.

Kısa bir süre önce de sitemizde haber yaparak Şehri Teyzemizi Akkuş’ta ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizde bulunmuştuk. Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM ile Ankara’da uzun süre komşuluk yapan Mevlüt SAVAŞ eşi Şehri Teyzemizi ziyarette helallik alınmıştı.

Konu hakkında açıklamada bulunan İhsan ÇAM “Şehri teyzemiz ve rahmetli eşi Mevlüt amca ile Ankara’da uzun süre komşuluk yaptık. Hiç bir zaman aramızda kırıcı söz olmadı. Çok değerli insanlardı. Her ikisi de bizleri sever bizlerde onları severdik. Yıllar sonra Akkuş’ta Şehri teyzeyi ziyaret edince; karşılıklı ağlamıştık. Birbirimiz ile tekrar görüştüğümüz için. Teyzemiz bizlere dedi ki iyi ki geldiniz ziyaretime çok sevindim. Sizleri özlemiştim dedi. Hasret giderdik. Üzüntümü anlatmaya kelimeler yetersiz kalır. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Eşi Mevlüt amcanın da mekanı cennet olsun. Geride kalan oğlu Ali Savaş, kızları, damatları, torunları ile tüm sevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Sizlerden önce giden ve sizleri çok seven Rahmetli Annem ve Babam ile ahirette buluşmanız ve hasret gidermeniz dileklerim ile hepinizin mekanı cennet olsun.

Bir anımı anlatmak isterim. Ortaokulu bitirmiştim diplomayı alıp eve geldiğimde; Mevlüt Amca ve Şehri Teyze bizim evde idiler. Diplomayı babama ve evdekiler gösterip ellerinden öptüm. Beni hepsi tebrik etti. Mevlüt amca Babama dönerek Ali ağa oğlun hayatını kurtardı. Gözün aydın dedi. Sene 1980 o yıllarda Ortaokulu bitirmek bile çok önemli idi. İşte o tebrik ve sözler beni kamçıladı ve elimden geldiği kadarı ile okumaya çalıştım. Kendim okuduğum gibi 5 tane de Evladığımı okuttum ve okutuyorum. Sizlerin güvenine layık olmaya çalışıyorum. Lütfen hakkınızı helal edin.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar