16 Haziran 2024 Paz

Kurtboğaz, Koççuvaz Yıllardır Özlemini Duyduğu Yoluna Kavuşuyor

Akkuşu Kurtboğaz,Koşçuvaz üzerinden  kapılı köyünden geçerek çaybaşı ilçesi  İlküvez beldesine bağlayacak olan tarihi yol nihayet son hızıyla devam ediyor.Yolun genişleme çalışmaları bitmiş çakıllama yapılmaktadır.
 

 

 

Kurtboğaz ve Koççuvaz Köyleri

Yıllardır Özlemini Duyduğu Yoluna KavuşuyorAkkuşu Kurtboğaz, Koşçuvaz üzerinden  kapılı köyünden geçerek çaybaşı ilçesi  İlküvez beldesine bağlayacak olan tarihi yol nihayet son hızıyla devam ediyor. Yolun genişleme çalışmaları bitmiş çakıllama yapılmaktadır.

Akkuşu Kurtboğaz, Koşçuvaz üzerinden kapılı köyünden geçerek İlküvez beldesine bağlayacak olan tarihi yol nihayet son hızıyla devam ediyor.


18 km uzunluğundaki yolun 14 km lik bölümünü Akkuş kaymakamlığı ve ordu il özel idare müdürlüğünün sıkı çalışmaları sonucunda alt ve üst yapı olarak çakıllamasıda yapılarak köydes bütçesinden yapımı gerçekleştirildi.
 
Yıllardır nüfusun yoğun olduğu bu bölgede traktörlerle sevkiyatlarını sağlayan insanların gözlerindeki hasret sona eriyor.
 
Yolun ilküvez beldesine bağlanması için geri kalan 4 km lik bölümünü de  ilküvez belediyesi tarafından alınan encümen kararıyla yapımı hızla sürdürülüyor.
 
Konuyla ilgili Görüşlerini anlatan ilküvez belediye başkanı İsmet YANIK; ”İlküvez beldemizi kapılı, kurtboğaz, koççuvaz üzerinden Akkuşa açılan yolun akkuş sınırları içerisinde olan bölümü köydes bütçesi tarafından akkuş kaymakamımızın özel gayretleriyle tamamlandı. Bizim beldemize açılan kapısını ise biz hızla çalışarak tamamlayacağız. İnşallah yıllardır bu bölgenin insanlarının çekmiş olduğu ızdırap en geç iki ay sonra sona erecek.

Şu an itibariyle 4 km lik yolun 2.5 km lik kısmını ham yol olarak açtık. Üst ve alt yapılarını yaptık. 300 e yakın büz koyarak alt yapısınıda sağlamlaştırdık.
 
Ciddi olarak bu yolda bir ekip çalışması ortaya koyduk.
 
Bu yolda emeği geçen Akkuş Kaymakamımız Murat SARI’ya, Kurtboğaz köyü muhtarımız Mustafa EFİLOĞLUNA teşekkür ediyorum.
 
Bu yolun asıl mimarı olan Sayın Milletvekilimiz Mustafa HAMARAT’a şükranlarımı sunuyorum.
 
İnşallah o bölgenin halkı sabırsızlıkla bu yolun tam donanımlı bir şekilde bitirilmesini ve heyecanla milletvekillerinin bölgeye bu yoldan geçerek gelmesini bekliyor” dedi.
 
 
  Haber: Akkuş İnternet Sitesi Ünye Muhabiri
DAVUT ÇELEN

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar