20 Mayıs 2024 Pts

Külekçili Köylüleri Toplantısında Dernek Kurulması Kararı Çıktı

20 Aralık 2009 Pazar günü saat 13.00’te kurulacak olan Külekçili Köyü Derneğinin günü belirlenecek.

 

KÜLEKÇİLİ KÖYÜ DERNEK KURULUM ÇALIŞMALARINDA

22.11.2009 TARİHİNDE İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Külekçili Köyü, 22.11.2009 tarihinde dernek kurmak için ilk toplantısını gerçekleştirdi, toplantıya katılımın oldukça fazla olması, kurulacak dernek için ciddi anlamda moral oldu.

 

Bu zamana kadar neden geç kaldık diye serzenişte bulunan vatandaşlar, birlik ve beraberliğin insanın maneviyatına güç kattığından bahsetti.

 

İlk önce toplantıyı yönetmek için herkesin ortak seçimiyle, Sabahattin TÜREDİ, Mehmet BAKIRCI ve Mehmet GÜMÜŞ’ten oluşan üç kişilik bir heyet seçildi.

 

Heyet adına söz alan Sabahattin TÜREDİ, “inşallah bu toplantımız hayırlara vesile olacak, bu zamana kadar her birimizin bir araya gelmesi kolay olmuyordu, ama görülen o ki köyümüze ait bir derneğin olması hepimizi bir araya birleştiren bir amaç olarak gözüküyor. Bize de görev olarak düşen şey, ihtiyaç duyduğumuz derneğimizi bir an evvel kurup kaybettiğimiz zamanın telefisi için çalışmak olacak.” Dedi.

 

Herkesin görüşlerini ortaya koyarak derneğin kurulum aşaması şekil almaya başladı. Önümüzdeki günlerde İstanbul’un belirli bölgelerinde yaşayan ve toplantıya gelemeyenler için bir komisyon oluşturuldu. Komisyon, bölgelerde görev alan kişiler ile birlikte yerel çalışmalar yaptıktan sonra

20 Aralık 2009 Pazar günü saat 13.00’te bir toplantı düzenleyerek

derneğin kurulacağı günü belirleyecekler.

 

 

Çalışmalar ile ilgili konuşan Mehmet GÜMÜŞ, “ Köyümüz adına kurulacak dernek, hepimizin birlik ve beraberlik olması açısından önemli, dernek bu birlik ve beraberliğimizi perçinleyecek. Sevinçlerimizi, acılarımızı, dertlerimizi, en azından bir bardak çayımızı paylaşabileceğimiz bir derneğimizin olması gerçekten hepimiz için önemli.” Dedi.

Toplantı, katılımın güzel olması ve olumlu sonuç çıkmasından dolayı mutlu bir şekilde son buldu.

Haber: Akkuş İnternet Sitesi Köşe Yazarı: Mehmet GÜMÜŞ

 mehmetgumusle@gmail.com

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Meyvalı köyüne sınır komşumuz olan külekçili köylü hemşerilerimiz doğru ve isabetli bir karar verdiklerini öğrendim çok sevindim.inşallah katılım büyük olur.şimdiden komşu köyümüzü tebrik ediyorum hayırlı uğurlu olsun allah utandırmasın hepinizi saygıyla selamlıyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar