15 Haziran 2024 Cts

KTÜ Öğretim Üyelerinden, Akkuşlu Öğrencilerimize Destek

Akkuş Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu’nda kalan öğrencilere destek geldi.

 

 

KTÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN
 
ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK
 
            Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. İsmail AK ile Eğitim Fakültesi Yrd. Doçent Dr. Hakan Şevki AYVACI’dan Akkuş Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu’nda kalan öğrencilere destek geldi.
 
 
2008-2009 Eğitim – Öğretim yılında Akkuş Lisesi Kız Pansiyonu’nda kalan öğrencilerin daha iyi ortamda ders çalışmalarını sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 9 adet kabin yaptırılmıştı. 12. sınıfa devam eden 9 tane öğrenci burada derslerine çalışmış, hayallerini ve duygularını burada belirtmişlerdi. Bu 9 kabinde ders çalışan 9 kız öğrenci de Üniversite sınavında başarılı olmuşlardı. Bu şekilde bir sistemin öğrencilerini motive ettiğini ve öğrencilerin daha fazla ders çalıştığına dikkat çeken okul müdürü Ali ÇÖPOĞLU; Akkuş Lisesine yeni atanan bir öğretmenin babası olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. İsmail AK’a yurdu gezdirmiş ve bu şekilde öğrencilerin daha motive olarak çalıştıklarını belirtmiştir.
 
 
Öğrencilerin gözlerindeki ışıltıyı gören Prof. Dr. İsmail AK bir sınıfın kabin sistemini yaptırmayı taahhüt etmişti. Taahhüdünü yerine getiren Prof. Dr. İsmail AK, maliyeti 5.000,00 TL civarında olan 21 tane kabini ve sandalyelerini Trabzon’da yaptırarak 17/01/2010 Pazar günü bizzat kendisi ve arkadaşı Yrd. Doçent Dr. Hakan Şevki AYVACI ile birlikte getirerek Akkuş Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu’na kurdu. Toplam 66 öğrencinin kaldığı bu yurtta bu kabinlerde 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinden 7’şer kişi ders çalışacaklar. Tüm öğrencilerin bu şekilde ders çalışabilmeleri için 30 kabine daha ihtiyaç bulunmaktadır. Bunlar için sponsor aranmaktadır. 
 

         Akkuşlu öğrencilerimize gösterdiği bu yakın ilgiden ve destekten dolayı Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. İsmail AK ile Eğitim Fakültesi Yrd. Doçent Dr. Hakan Şevki AYVACI’ya teşekkür ederiz.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar