7 Şubat 2023 Sal

KÖYLÜLER YOLLARINI KENDİLERİ YAPIYOR

Ordu’nun Akkuş İlçesi Kurtboğaz Köyündeki Vatandaşlar, Çaybaşı – Kapılı Köyü Bağlantı Yolunu Kendi İmkanlarıyla Yapıyor. Asahboynu Mahallesi Sakinleri, Mevcut Yolun Yetersiz Olması Nedeniyle 15 Gündür Kazma ve Küreklerle Yol Yapım İşlerinde Çalışıyor.

Ordu’nun Akkuş ilçesi Kurtboğaz köyündeki vatandaşlar, Çaybaşı – Kapılı köyü bağlantı yolunu kendi imkanlarıyla yapıyor. Asahboynu Mahallesi sakinleri, mevcut yolun yetersiz olması nedeniyle 15 gündür kazma ve küreklerle yol yapım işlerinde çalışıyor.

Yol yapımında devletten hiçbir yardım almadıklarını ileri süren köylüler, "Yaklaşık 15 gündür sürekli çalışıyoruz. Kışın buralarda adeta mahsur kalmaktayız. Bu yolun tamamlanmasıyla yollarımız kışın kapanmayacak ve Akkuş’tan Ünye’ye gidiş yolumuz 30 kilometre kısalacak." dedi.

Köylüler, iki köy arasından geçen dere üzerine yapılması gereken köprü için ise devletten yardım bekliyor.

(Cihan Haber Ajansı) 19.04.2009

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. SEVGİLİ DOSTLAR KURTBOĞAZ VE KAPILI KÖYÜNÜN YOLLARINI BİLEN BİR KİŞİYİM NE YAZIKTIRKİ AKUŞUN KÖYÜDÜR KURBOĞAZ KAPILI BİLDİĞİM KADAR ÜLKÜVEZİN KÖYÜDÜR SECİMLERDE VATANDAŞIMIZA HER TÜRLÜ VAADLER VERİLİYOR LAKİN BU VAADLER HEMEN YARIN TUTULMUYOR BU HAKMIDIR BU ADALETMİDİR NEDEN BİZİM AKKUŞLUMUZU MİLLETİMİZİ KULLANIYORLAR KANDIRIYORLAR ALLAH AŞKINA BUNUN CEVABINI BİLEN VARSA YAZSINLAR REVAMIDIR BU DEVİRDE ELLE YOL YAPMAK UTANMALIYIZ YAZIK İLETİŞİM ÇAGINDAYIZ HEPİNİZE HÜRMETLE SELAMLAMLARIM .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar