23 Şubat 2024 Cum

Köy İçi Yolun Kenarlarını Kanal Açarak Yaptılar. Örnek Bir Çalışma Olmuş. Keşke Tüm Yollar Böyle Yapılsa. Beğenilen Bu Yol Hangi Köye Yapıldı? Merak Ediyormusunuz?

Bu yol çalışmasını ayakta alkışlıyorum. Çukurköy Cingili Çavuşgil Yolu da Keşke Böyle Yapılsa Ne İyi Olurdu?

Köy İçi Yolun Kenarlarını

Kanal Açarak Yaptılar.

Örnek Bir Çalışma Olmuş.

Keşke Tüm Yollar Böyle Yapılsa.

Beğenilen Bu Yol

Hangi Köye Yapıldı?

Merak Ediyormusunuz?

 

KUŞÇULU KÖYÜ, ÇAMÇUKURU MAHALLESİNDEN SON GÖRÜNÜMLER…..

ALLAH DEVLETE, MİLLETE ZEVAL VERMESİN…

YAĞIŞLI HAVADA MAHALLEYE ULAŞIM İMKANSIZ HALDEYDİ…

YAPILAN ONARIM VE ÇAKILLAMADAN SONRA ULAŞIM YAPILIR HALE GELDİ….

 

Adem YILDIZ

Kuşçulu Köyü Muhtarı

Akkuş İnternet Sitesi Kuşçulu Köyü Temsilcisi

 

Köy İçi Yolun Kenarlarını

Kanal Açarak Yaptılar.

Örnek Bir Çalışma Olmuş.

Keşke Tüm Yollar Böyle Yapılsa

SİTE YÖNETİMİ YORUMU: Her sene Akkuş'a geliriz. Köylere gideriz. Yaptığımız gözlemlerde; Özellikle köy grup yolarında yollar yapılırken yol kenarlarına kanal açıldığını tespit ettik. Bu kanal açmanın faydasını da görüyoruz. Yollarımız kesilmiyor. Fazla çamur olmuyor. Ama köy içi yollarda ise istisnalar hariç pek yol kenarına kanal açarak yal çalışmasını yapıldığını fazla görmüyorduk. Elbette azda olsa bazı köy içi yollarda da bu tür çalışmalar görülmektedir. Gönül ister ki, her nereye yol yapılırsa yapılsın. Ama kesinlikle yol kenarlarına kanal açılsın. İşte o zaman yapılan çalışma boşa gitmemiş oluyor. İşte zaman boş yere yakıt ve masraf edilmemiş olacaktır.

İşte Kuşçulu köyü Çamçukuru yolunu beğendik. Çünkü yolun kenarlarına kanal açılmıştı. Bu hali ile yola su gelmeyecek ve bozulma pek olmayacak yada çok geç olacaktır. Yolun yapılmasına emek harcayanlara teşekkür ediyoruz. Ellerine sağlık. Darısı diğer köy yollarına.

Neden darısı diğer yollara diyorum. Temmuz ayında Çukurköy Cingili-Çavuşgil mahalle yolu yapıldı. Derelere menfezler yapıldı. Menfezler çok güzel oldu. Teşekkür ediyoruz. Yol Tarla Çakılı ile de olsa çakıllandı. Silindir ile ezildi. Sağ olsunlar. Teşekkür ediyoruz. Ama yoldaki çalışma istenilen düzeyde olmadığını gördük. Örneğin cingili mahalle halkı kendi imkanları ile kazma gücü ile Ahmet ve Dursun ÇAM'ın evlerinin yakınına sel giden yola büzler yerleştirmişti. Zamanla toprak kaydıkça büzler gözükmeye başladı. Araçlar kırılan büzlerin üzerinden sakınarak geçmeye başladı. Bu yol Temmuz ayında baştan başa elden geçirilerek yapıldı. Ama o büzleri ne kaldırdılar. Nede yerine yenilerini koydular. Öylece bırakmışlar. Kırılan büzler araçların lastiklerine zarar vermektedir. 2 KM Yolun kenarlarına istenilen düzeyde kanal açmamışlar. Yola giden selleri engelleyici tedbirler alınmamış. Her an göçme durumu olan cingili deresine yakın bir bölgedeki göçük tamir olmamış. Üzerine ağaçlar atılarak ağaçlar üzerine tarla çakılı dökülmüş.

Bir Çamçukuru yoluna baktım. Birde aynı sene içinde yapılan Çukurköy Cingili ve Çavuşgil mahale yoluna bakınca, farkın farkını daha iyi gördüm. Adem Muhtarım. Kuşçulu Köyü ve Çamçukuru Mahalle halkı yolunuz güzel olmuş güle güle kullanın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. Selahattin KELEŞOĞLU : Başta bu hizmetin gerçekleşmesinde büyük emek ve hizmetleri olan Kuşçulu Köyü Muhtarımız Adem YILDIZ’a sonsuz teşekkürlerimi sunar, kendisinin ve ailesinin Hicri Yılbaşını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Köyümüzün diğer eksiklerinin de giderilmesi konusunda sarf edeceğiniz gayret ve emeklere olan inancımız tamdır. Başarılarının devamını temenni eder, her konuda yanında olduğumuzu bilmeni isteriz. Ayrıca, resimler içinde teşekkürü bir borç biliriz.

  2. sayın muhtarım yolu yapmaya vesile olduğun, gösterdiğin için teşekkür ederim.yaptığın hizmetten dolayı seni tebrik ederim.senin gibi bir muhtarımız olduğu için gururr duyuyorum.Allah sana büyük hizmetler yaptırmak için yardım etsin.hicri yılbaşınıda kutlar gözlerinden öper başarılarının devamını dilerim.Ben erkekk enişten 🙂

  3. evet güzel yapılan yollara kimse birşey demiyor bakın teşekkür bile ediliyor bende teşekkür ediyorum. bu yolların yapımında muhtarlarımızında büyük faktörü olduğuna inanıyorum en azından şöyle yapılsa iyi olur gibisinden, birde gösteriş olsun diye yapılan yollara kusura bakmasınlar kimsede teşekkür etmez.

    Bizim köy olan yeşilköy’de de yol yapıldı pazar yerinin girişi şu anda patates kuyusuna döndü. şimdi yalan diye saldıracaklar fakat görüntü ‘google’ altun bayram diye yazın ORDU-AKKUŞ-YEŞİLKÖY diye çıkıyor YENİ YOL YAPIMI SONRASI EVE SU BASMASI başlıklı haberin devam bölümüne tıklayıp evin ve yolun görüntüsünü görün orasıda teşekkürü hak ederse ben özürle birlikte teşekkürümüde, hemde büyük harflerle yazacam ama hak etmiyorsa birkaç yorumda sizden bekliyorum. güzel olan herşeyi överim ama eksik olan herşeyide eleştiririm. ben yağdanlık değilim kimseyede yağ çekmem bakın bu yol nekadar güzel olmuş övüyorum yeşilköyde yapılanıda eleştirmek hakkımdır. 28 yıllık bu seneye kadar hiç sorun yaşamıyordu o zaman yeşilköyde bir eksik var suçlu evin sahibimi, yüklenici firmamı, işi teslim alan kurummu, yoksa yeterince ilgilenmeyen köy ihtiyar heyetimi bunu anlayamadık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar