14 Temmuz 2024 Paz

Kızılelmalılar’da Dayanışma 260 Öğrenciye Yemek Veriliyor

Esnaf ve Halkın Desteği ile Kızılelma İlköğretim Okulunda 260 Öğrenciye Sıcak Çorba ve Yemek Veriliyor.

okl5 

KIZILELMA İLKÖĞRETİM OKULUNDA

 VATANDAŞLARIN DESTEĞİ İLE

260 ÖĞRENCİYE SICAK ÇORBA VE YEMEK VERİLİYOR

Saygıdeğer Akkuşlu dostlar biz de kızılelmalılar olarak iki hafta önce okula ile birliği toplantısı yaptık. Toplantı muhteşemdi. Sıra ailelerin sorularına gelmişti ki bir aile şöyle bir soru yöneltiyordu Devlet burda 60 öğrenciye yemek veriyor. Benim çocuğum 1 saatlik yoldan geliyor ama ona devlet yemek vermiyor. Bunun için ne yapılabilir diyordu.

Biz o anda belediye başkanı ve esnaflar olarak gözgöze geldik ve o anda tam olarak esnaflardan ve hayırsever kızılelmalılardan tam 11 bin ytl para topladık. Şu anda 260 öğrenciye de biz kendi imkanlarımızla yemek veriyoruz 3 gündür.

Bu akkuş'ta değil ordu'da değil belki karadenizde de değil türkiyede bir ilk gerçekleştirilmiştir.

Kızılelma kasabasında, ailelerden para almaksızın yemek 1 sene boyunca devam edecekek olup, En kısa zamanda yemekhaneden görüntüleri sizlerele paylaşacağız. Haber Kızılelma Beldesi Merkez Muhtarı Ali ALTUN

Site Yönetimi: Kızılemalıları bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz.

 

Related Articles

10 YORUMLAR

 1. bizim öğrenci olduğumuz zamanlarda ünye’ye geliş gidişlerde bazı arabacılar öğrenci diyerek yol parası almazlardı. bu haberi görünce aklıma o günler geldi. yardımlaşma ve hayırın ölçüsü olmaz. kimisi 3.oo ytl yol parası almaz, kimisi bir öğrenci doyurur. Bu kampanyalar kurban eti ve derileriyle desteklenmelidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 2. Sayın Hatice ŞAHİN Hanmi;
  Merkez mahalle muhtarımız sayın Ali ALTUN beyin yukarıdaki haberde belirttiği 11 000 (onbir bin)-YTL Kızılelma da yapılan Okul-Aile birliği toplantısında velilerden toplanan paradır.
  Ankarada Derneğimizin düzenlemiş olduğu gecede Okula toplanan para miktarı 47 000 (kırkyedi bin)-YTL’dir. Yardımda bulunan tüm Kızılelmalılara çok teşekkür ederiz.Onlardan Allah razı olsun.Sizlerede ilginizden dolayı teşekkür ederim.

 3. sevgili kızılelmalı başkan ve muhtarları gerçekten büyük bir yardım çalışması düzenlediniz ve bu çalışmadada sevgili kızılelmamlılarında büyük destegi ile bu ögrencilerlre latık olan büyük bir çogu belediye ve belki ilçelerin toplayamadıgı bir yardım topladınız.tebrikler yanlız muhtar ali altının yazmış oldugu tşk cevabında bu yardımın tutarının niye küçültügünü anlayamadım toplanan tutar bildigimiz kadari ile 46000 ytl degilmi acba bizler yanlışmı duyduk yoksa bir gariplikmi var kızılelmalıar bu kısmın tekrar aydınlatılmasını istiyorum

 4. Kızılelmalılara yakışan bir güzelliktir.Kızılelmalılar çocukları için örnek bir çalışma yapmışlar. Emeği geçen herkeze teşekkürler.

 5. Siteden takip ettiğim kadarıyla Kızılelmada çok güzel bir birliktelik var. Uzunyıllardır memleketmi olan Kızılelmaya gidemedim. Site yapımcılarından Allah razı olsun. Zaman zaman ailemle birlikte bilgisayarın karşısına geçip Kızılelma ile hasret gideriyoruz. Yani Kızılelmada olup bitenlerden haberdar oluyoruz. Belediye Başkanını birkaç defa Televizyonlarda gördüm. Mahalle muhtarlarını tanımam. Ama anlatılana göre Kızılelmada büyük değişimler olmuş. Belediye çalışmaları, belde halkı arasında birlik ve dayanışma, Kızılelmayı idare edenlerin kıskandıran birlikteliği başarıyı getirmiş. Başkanla Kızılelmalılar gurur duymalıdır diyorum. Benim dikkatimi çeken asıl başarı öğrencilere sıcak öğle yemeği verilmeye başlaması. Eğitime gönül vermiş birisi olarak başta Belediye Başkanı olmak üzere mahalle muhtarlarını, esnaflarını,Kızılelma halkını kutluyorum.Darısı diğer beldelere olsun.

 6. yapılan okul aile birliği toplantısında gördüğüm odur ki,Türkiyede halen birlik bereberliğin,yardımlaşma ve dayanışmanın devam ettiği,amirin,memurun,esnafın ve en önemlisi tüm köy halkının tam manasıyla bir bütün olduğu yerler halen varmış.Ve ben buna ilk kez burada şahit oluyorum.Burada,öğrencilere bu konuda da destek olan,öncülük yapan,eğitime verdiği önemi,yaptığı çalışmalarıyla gösteren ve en önemlisi bu uğurda Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik’ten Taktir belgesine Layık görünen,başta bediye başkanı sayın,İsa DEMİRCİ’yi,okul yöneticilerini,belde esnafı ve muhtarını,kısacası tüm belde sakinlerini,yapmış olduğu bu eşi görülmemiş uygulamadan dolatı tebrik ediyor saygılar sunuyorum.

 7. türkiyede bir ilk e imza atan başta bu güzel olayın baş mimarisi belediye başkanımız isa demnirci beye ,dumanoğluları ticarete,çağlar turizme,demircioğlu markete dostlar markete,yılmazlar bakkaliyesine , ayrıca kızılelma mobilya,oğuzhan tiç. ve okul müdürümüz mustafa bey ve görev arkadaşlarına ve saygı değer kızılelmalı hayırseverlere çok çok tşk eder devamını dileriz.

 8. türkiyede bir ilk e imza atan başta bu güzel olayın baş mimarisi belediye başkanımız isa demnirci beye ,dumanoğluları ticarete,çağlar turizme,demircioğlu markete dostlar markete,yılmazlar bakkaliyesine , ayrıca kızılelma mobilya,oğuzhan tiç. ve okul müdürümüz mustafa bey ve görev arkadaşlarına ve saygı değer kızılelmalı hayırseverlere çok çok tşk eder devamını dileriz.

 9. yemek verilmesin de baş mimar belediye başkanımız ve kızılelma kasabası esnafların dan dumanoğluları tiç, demirci oğlu tiç ,yılmazlar bakkaliyesi ,çağlar turzm ,kızılelma mobilya dostlar bakkaliyesi , oğuzhan tic .okul müdürümüz mustafa bey ve tüm öğretmen arkadaşlar ve hayırsever vatandaşlarımıza cani gönülden teşekkür eder iz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar